ustify"> Для однієї упаковки потрібно 0,66 м 2 термоусадочної плівки. Число плівок для всієї продукції становить:  
 ПЕТ пляшки ємністю 1,5 л, кількість, шт. 
 =500000/6=83334 шт. 
   ПЕТ пляшки ємністю 0,5 л, кількість, шт. 
 =1500000/12=125000 шт. 
   ПЕТ пляшки ємністю 0,33 л, кількість, шт. 
 =3030303,0/12=252526 шт. 
    Таблиця 4. Кількість ПЕТ-пляшок різного об'єму в упаковці 
  Кількість Обсяг пляшок, л0,330,51,5Бутилок в упаковке12126Бутилок в поддоне20161512504Упаковок в поддоне16812684 
  Таблиця 5. Площа термоусадочної плівки для упаковування річної норми виробництва напоїв 
  Обсяг пляшок, лКолічество пляшок все, шт.Колічество упаковок, шт.Площадь термоусадочної плівки, м 2 1,55000008333456100,50,51500000125000841500,333030303,0252526170000,5Всего: 5030303460860310251 
  Для всієї продукції буде потрібно плівки (з урахуванням втрат 2%): 
  ПЕТ пляшки ємністю 1,5 л, кількість, м 2 
 =0,66 * 83334 * (100/(100-2))=56100,5 м 2 
   ПЕТ пляшки ємністю 0,5 л, кількість, м 2 
 =0,66 * 125000 * (100/(100-2))=84150 м 2 
   ПЕТ пляшки ємністю 0,33 л, кількість, м 2 
 =0,66 * 252526 * (100/(100-2))=170000,5 м 2 
   Всього знадобиться: 
    56100,5 + 84150 + 170000,5=310251 м 2 
   З урахуванням коефіцієнта усадки Кус=40% необхідна площа термоусадочної плівки буде дорівнює: 
 =310251 * (100/(100 - 40))=515017 м 2 
  . 6 Розрахунок кількості піддонів 
   Розрахунок кількості піддонів для укладання 460860 шт. упаковок з напоями. 
				
				
				
				
			  ПЕТ пляшки ємністю 1,5 л, кількість, шт. 
 =83334/84=992,0 шт. 
   ПЕТ пляшки ємністю 0,5 л, кількість, шт. 
 =125000/126=992,0 шт. 
   ПЕТ пляшки ємністю 0,33 л, кількість, шт. 
 =252526/168=1 504 шт. 
  Всього: 992,0 + 992,0 + 1504=3488 шт. 
   З урахуванням щорічного зносу 15% і 10 циклів використання в рік, кількість піддонів, необхідних для проектованого підприємства, складе: 
 =3488/10 * 100/(100 - 15)=408,0 шт. 
   2.7 Продуктивність обладнання мийно-розливного відділення 
   А=О * К1/(Нt * К2) 
   де А - годинна продуктивність обладнання, тис.бут.; 
  О - випуск мінеральної води в пляшках за рік, шт.; 
  Нt - кількість змін в році; 
  К1 - коефіцієнт, що враховує бій і шлюб пляшок при митті 0,7; 
  К2 - коефіцієнт використання устаткування 0,75 - 0,90. 
  Для ліній розливу продуктивністю 12 пляшок/годину і більше К2=0,8. 
   А=5030303 * 0,7/(2 * 0,8)=2200757,56 пляшок/годину 
    Висновок 
   Таким чином, мною було здійснено техніко-економічне обґрунтування необхідності проектування підприємства з виробництва мінеральної води Шайнуровская raquo ;, проведені розрахунки продукту, і устаткування. Виконано креслення і компоновка основного технологічного устаткування проектованого підприємства. 
    Список використаної літератури 
   1. Оганесянц Л.А. Технологія безалкогольних напоїв - Санкт-Петербург: ГІОРД, 2012; 
 . # justify gt ;. # justify gt ;. ГОСТ Р 54316-2011 Води мінеральні природні питні. Загальні технічні умови; 
 . Тихомиров В.Г. Технологія пивоварного і безалкогольного виробництв - Москва: Колос, 2010.