> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Курсовые обзорные » Пляжний волейбол

Реферат Пляжний волейбол

м, затуляючи подає у момент подачі або траєкторію м'яча.

Відбивати м'яч можна будь частиною тіла. Як і в В«звичайномуВ» волейболі, діє правило трьох торкань: для того, щоб повернути м'яч на половину суперника, гравці однієї команди можуть торкнутися м'яча не більше трьох разів (включаючи ненавмисні торкання), блок входить до число цих трьох торкань. Четверте торкання м'яча означає програш очка (втрату подачі). Один і той же гравець не має також права вдарити по м'ячу двічі поспіль (виняток: після блоку і при першому торканні). Партнери по команді можуть стосуватися м'яча одночасно, - але це зараховується як два дотики.

Крім четвертого торкання команда також втрачає очко (право на подачу), якщо: м'яч після її удару вийшов за межі майданчика; один з її гравців торкнувся сітки або обмежувальної антени; м'яч упав на її половині.

Хід гри в пляжному волейболі в певній мірі залежить від погодних умов. Щоб зрівняти шанси суперників, вони протягом перших двох партій міняються сторонами після розіграшу кожних десяти очок, у вирішальній партії - п'яти.

Гра йде за принципом В«Кожен розіграш - очкоВ»: у разі успіху команда отримує очко незалежно від того, чия при цьому була подача. Якщо розіграш виграє команда, що приймає, вона, окрім очка, отримує право на подачу.

Матч у пляжному волейболі складається з двох партій, які граються до 21 очка (при різниці в рахунку не менше двох очок: за рахунку 20:20 гра триває до тих пір, поки розрив не досягне двох очок). Для перемоги в матчі необхідно виграти дві партії. При рахунку (по партіях) 1:1 грається третя (вирішальна) партія - до 15 очок. При рахунку 14:14 гра йде доти, поки перевага однієї з команд у рахунку не складе два очки.

Перерви між партіями тривають 1 хв. Протягом гри кожна команда має право на два тайм-аути (По 30 сек кожний). Максимально допустима В«паузаВ» між розіграшами очок - 12 сек.

Матчі з пляжного волейболу обслуговує суддівська бригада, що складається з першого і другого судді, секретаря, а також чотирьох (двох) суддів на лініях.

За неспортивну (грубе і пр.) поведінка можливі покарання у вигляді попередження, зауваження, видалення або дискваліфікації гравця. Про призначення покарання суддя сигналізує при допомоги жовтої і червоної карток. Можливі наслідки покарань: втрата подання (програш очки), програш партії або - у разі дискваліфікації гравці - усього матчу.

В  Підготовка до матчу

Перед розминкою перший суддя проводить жеребкування у присутності двох капітанів. Переможець жеребкування вибирає право подавати або приймати подачу або сторону майданчика.

програв приймає залишився вибір.

У другій партії програвший жеребкування в першій партії має право вибирати подавати або приймати подачу або сторону майданчика.

Для вирішальній партії проводиться нове жеребкування.

Перед матчем, якщо команди попередньо мали розминку на іншому майданчику, їм надають трихвилинну розминку на сітці, якщо - ні, їм надають 5 хвилин. <В  Розстановка команди

Обидва гравці кожної команди повинні завжди бути у грі.

Не існує заміни або заміщення гравців

Позиції гравців

У момент удару по м'ячу подає гравцем, кожна команда повинна бути в межах свого майданчика (крім подає).

Гравці вільні у виборі своїх позицій. Позиції гравців на майданчику не визначені. p> Помилок в розташуванні гравців на майданчику НІ.

Порядок подач повинен зберігатися в процесі партії (як визначено капітаном відразу після жеребкування).

Порушення порядку подач встановлюється, якщо подача не виконується у встановленому порядку.

Секретар повинен правильно показувати порядок подачі і поправляти гравців, що порушують цей порядок.

Помилка в порядку подачі карається втратою розіграшу м'яча. <В  Деякі особливості техніки і тактики пляжного волейболу

На думку фахівців, класичний волейбол в спортивному відношенні цікавіше пляжного. Але біч-волею, безсумнівно, більш динамічна гра (як показують дослідження, тут гравцеві доводиться частіше здійснювати стрибки і ривки на майданчику). Вона вимагає стрибучості, рухливості, витривалості, сили, почуття м'яча, хорошої реакції і В«ударної технікиВ». [3]

Базові навички та вимоги до підготовки спортсмена в біч-Волее аналогічні класичному волейболу (не випадково багато майстрів bvb пройшли попередньо школу В«звичайноїВ» гри: наприклад, кращий, за визнанням Міжнародної федерації, волейболіст XX в. Карча Кірай), але в той же час мають ряд особливостей. p> Невелике число учасників гри, виступаючих без запасних, і умови проведення матчу (відкритий повітря) накладають помітний відбиток на техніку і тактику пляжного волейболу. Так, відсутність замін не дає команді можливості вибудовувати і коректувати гру шляхом варіювання складу, а невірні дії в тій чи іншій ситуації окр...