н
організаційний момент - готовність до заняття.
вступ: розповідь про зміну природи про зміну кольору листя, трави, про багатство колірних відтінків, про красі.
показ ілюстрацій, малюнків, фотографій.
Практична частина.
Фронтальна робота з групою.
Поетапне виконання осіннього пейзажу.
Підведення підсумків: виставка кращих робіт
Хід заняття
Дітям лунають тоновані аркуші паперу. Хлопці, давайте уявимо, що в гості до нас прийшов Незнайко. Незнайко - Це ручна лялька. Він просить дітей допомогти йому намалювати осінню природу, так як він не знає, як це зробити. Діти намагаються допомагати казковому герою і по черзі розповідають про осінь, про зміни в природі, як почати малювати осінній пейзаж.
Перший етап - виконання землі - підбір правильного кольору.
Другий етап - виконання стовбурів дерев з розташуванням їх на аркуші "ближче" і "далі".
Третій етап - виконання гілок дерев методом кінця пензлі для малювання тонких ліній.
Четвертий етап - підбір фарб для передачі осінніх відтінків, жовтого, помаранчевого, червоного відтінків для зображення прапори. Всі поради по виконанню роботи даються від імені Незнайки. У Наприкінці заняття вибираються кращі за кольором і композиції роботи, і робиться виставка з коментарями і похвалою за вдале виконання. В кінці заняття Незнайку питаю, чому він навчився на занятті. p> Старша група.
Тема: "Зліпи свій острів"
Цілі: навчити дітей складати сюжетну композицію з різнорідних елементів (пальма острів).
Розширювати можливості ліплення: циліндри (Валики) різної довжини різного діаметру способом надрізання, виховувати любов до природи.
Попередня робота: бесіда про поїздках і подорожах в інші країни. Бесіда про різних островах з показом ілюстрацій, фото із зображенням екзотичної природи, плодів, птахів, тварин.
Матеріали, інструменти, обладнання: пластилін, стеки, підставки, серветки, дощечки.
Наочність: плакати, фото, ілюстрації.
Хід заняття
Діти слухають музику з мультфільму чунга-чанга про чудо острів (створюємо потрібний психологічний настрій). Бесіда про те, що далеко - далеко в море - океані є прекрасний безлюдний острів, і живуть там лише мавпи і красиві небачені птахи. Ростуть на острові незвичайні дерева - пальми, а на пальмах ростуть кокоси. Кожен може представити свій острів і зліпити його, проявивши фантазію. Основа - це море (синій пластилін), на ньому острів (жовтий колір), а на ньому розпустилися пальми з кокосами. Стовбури пальм робляться стекою методом підрізання, листя виконуються із зеленого пластиліну з валиків, кокоси у формі кульок (чорний колір). Діти починають ліпити і створювати композицію. В кінці заняття роботи виставляються на виставку.
Список літератури
1. "Навчання дітей 2-4 років малюванню ліпленні аплікації у грі "Москва Просвітництво 1992р. p> 2. Т.М. Даронова, С.Т. Якобсон. "Перші кроки у світі мистецтва "Москва Просвітництво 1991р. p> 3. Н.А. Горяєва. "Заняття з изодеятельности в дитячому садку "Москва" Владос "2000
4. Г.С. Швейко, І.А. Ликова "Образотворча діяльність у дитячому садку (молодша група, середня група, старша група, підготовча група) "методичні посібники фахівців дошкільних освітніх установ видавництво Карапуз - дидактика 2007.