/b> познайомитися з творчою біографією поета, художнім світом його лірики.
Завдання: виділити особливості поетичного стилю, розглянути образну систему лірики Єсеніна; розвивати навички емоційного сприйняття; відпрацьовувати навички виразного читання; формування вміння складати літературний, психологічний портрет. p> Хід уроку.
Заздалегідь підготовлені учні представляють увазі інших літературно-музичну композицію, в ході якої передбачено обговорення деяких фактів біографії, віршів. По закінченні композиції обговорюється, наскільки яскраво учасникам вдалося передати ті чи інші нюанси творчої біографії та спадщини поета (у обговоренні беруть участь як глядачі, так і В«акториВ»). Після заключного слова вчителя учні виконують невелику творчу роботу складання свого психологічного портрета С. А. Єсеніна, яка виконується на фоні музики. Ця робота носить одночасно і рефлексивний характер, оскільки дозволяє проаналізувати характер сприйняття матеріалу учнями, рівень його засвоєння, а також оцінити психологічний стан учнів.
Урок гра-подорож. Заліковий урок за поемою М. А. Некрасова В«Кому на Русі жити добре В»
Тема уроку: Кому на Русі жити добре?
Концептуальна мета: формування гуманістичного світогляду та національної самосвідомості; становлення системи морально-естетичних цінностей.
Мета уроку: визначити місце і значення поеми в системі вітчизняної літератури.
Завдання: виділити художні особливості твору; визначити авторську позицію; відпрацьовувати навички формулювання, подання та аргументування власної точки зору.
Хід уроку.
Учні розділені на групи, які виражають інтереси соціальних груп, представлених у творі. Одна з груп - ходоки, завдання яких знайти рішення проблеми, заданою темою уроку. У процесі спілкування, виконуючи різні завдання за текстом, хлопці вчаться слухати опонента, розвивають навички культури спілкування, підвищують рівень мовної культури, вчаться аналізувати отриману інформацію, робити висновки. p> При виконанні завдань формуються і розвиваються такі особистісні якості, як допитливість, самостійність, пізнавальна активність, відповідальність за загальну справу, толерантність. p> Учні, працюючи безпосередньо з літературним джерелом, вчаться шанобливого ставлення до творчої спадщини письменників, до історії Вітчизни, аналізувати соціально-економічний розвиток держави в певний період часу і його вплив на життя громадян, співвідносити дні минулі з сучасністю, оцінювати характер взаємовідносин між владою і народом, вчаться співчувати, співпереживати героям твору. p> На закінчення гри кожна з груп пропонує варіант проведення державних реформ з поліпшення життя саме для представленої соціального прошарку. Це дозволяє розвивати логічне та образне мислення учнів.
Робота в групах на заліковій уроці надає учням упевненості, т. к. вони відчувають підтримку товаришів.
...