Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Отчеты по практике » Особливості проведення уроків з "Анатомії і фізіології людини"

Реферат Особливості проведення уроків з "Анатомії і фізіології людини"





оли потрібно щадити голосовий апарат, рекомендується говорити пошепки.

Ушкоджують голосові зв'язки часті запалення дихальних шляхів. Негативний вплив на голосообразующій апарат куріння та вживання алкоголю.

Важливу роль відіграє особливий хрящ - надгортанник. Він закриває вхід в гортань, коли ми їмо, та навпаки, відкриває його, коли ми дихаємо.

- Як влаштовані легені?

Основний орган дихальної системи - легкі. Легкі розташовані в грудній порожнині. Кожне легке зверху покрито плеврою, яка складається з двох листків: один покриває легке, інший вистилає грудну порожнину.

Між цими листками знаходиться щелевидная порожнину, яка містить трохи рідини.

Тканина легкого складається з розгалужених бронхів і легеневихбульбашок - альвеол, які густо обплетені капілярами.

IV. Закріплення знань. p> 1 група: робота з завданнями рубрики "Які твердження вірні? "на с.140 підручника (Вірні твердження дано на с.141).

2 група: робота із завданнями рубрики "Обери правильний відповідь "(Правильні відповіді дані на с.141)

3 група: робота із завданнями рубрики "Подумай!" на с. 141 підручника. p> - Чому потрібно дихати через ніс, а не через рот?

Відповідь: рот - це орган травної системи і тому не має тих пристосувань і не виконує тих функцій, які покладені на носову порожнину.

Носова порожнина - це частина дихальної системи. Усередині вона вистелена слизовою оболонкою, пронизана безліччю капілярів. Кров зігріває повітря, який проходить через порожнину носа. Слиз, що виділяється слизовими залозами, зволожує вдихаємо повітря і затримує пил. Очищає від пилу повітря і миготливий зпітелій, що покриває слизову оболонку. Його клітини мають найтонші вирости - вії, які весь час знаходяться в русі. Завдяки коливанням війок з носової порожнини виводяться частинки слизу з прилип до неї пилом.

З носової порожнини зігрітий, зволожений і очищений повітря надходить у нижче розташовані органи дихання.

- Чому опущений у воду шматочок легенів не тоне?

Відповідь: тканину легенів складається з бронхів і легеневих бульбашок, які заповнені повітрям. Повітря легше води і тому підтримує шматочок легенів на поверхні води.

V. Завдання додому: вивчити текст підручника на с. 138-139, в робочому зошиті виконати завдання 111 і 115, бажаючим підготувати повідомлення за темами: "Як треба дихати?" або "Гігієна повітря"


Конспект уроку: 02.03.2007 р.


У навчальному плані урок №: 46

1. Тема уроку: Травлення в шлунку і кишечнику. p> 2. Цілі заняття: навчальні - познайомити учнів з особливостями

будови шлунка і кишечника; процесами, що відбуваються в них, властивостями ферментів шлункового соку, умовами їх активності; розглянути роль соляної кислоти в травленні; роль підшлункової залози, печінки, кишкових залоз у травленні; особливості всмоктування поживних речовин в травному каналі; нервову і гуморальну регуляцію відділення шлункового соку;

розвиваючі - формувати вміння: самостійно працювати текстом і малюнками, даними в підручнику, витягувати з них швидко і точно потрібну інформацію; логічно мислити; виконувати нескладні експерименти, робити припущення і висновки;

виховують - виховання таких якостей як, вміння працювати в групах, комунікабельність; формувати настрій на здорове харчування.

3. ТСО і засоби наочності: таблиця "Схема будови органів травлення ".

4. Використана література:

1. Сапин, М.Р. Анатомія і фізіологія людини з віковими особливостями дитячого організму [Текст]/М.Р. Сапин, В.І. Сівоглазов. - М: Видавничий центр "Академія", 1999. - 448 с. p> 2. Сонін, Н.І. Біологія. 8 клас. Людина [Текст]/Н.І. Сонін, М.Р. Сапин. - М: Дрофа, 2001. - 216 с. p> 5. Тип уроку: комбінований урок. p> 6. План проведення заняття:


№ і назва етапу

Час

1. Організаційний момент. /Td>

3 хв.

2. Перевірка домашнього завдання. /Td>

10 хв.

3. Вивчення нового матеріалу. /Td>

20 хв.

4. Закріплення знань. /Td>

10 хв.

5. Завдання додому. /Td>

2 хв.

7. Хід уроку:


Форми, методи, засоби, що застосовуються на уроці

Діяльність вчителя та учнів




Учитель слухає відповіді учнів, при необхідності доповнює.































Назад | сторінка 3 з 13 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Методика проведення уроку з валеології "Функції органів травлення. Дл ...
  • Реферат на тему: Синдром порожнини в легеневій тканині, скупчення рідини і повітря в плеврі ...
  • Реферат на тему: Відсік літального апарату класу "Повітря-Повітря"
  • Реферат на тему: Високоефективна рідинна хроматографія забруднювачів атмосферного повітря і ...
  • Реферат на тему: Пил як екологічна проблема. Особливості забруднення повітря робочої зони в ...