чок". p>
4.2 Інструктаж А тепер ми почінаємо працювати над створеня ескізу для українського вишивання рушника. Уявімо, что альбомний аркуш - це частина рушника. p> - Чім прікрашеній край рушника? Давайте створімо мереживо з серветкового паперу. p> 1). Вірізаті смужка 7x20см. Обережно Працюємо з ножиць. Пам'ятайте, что грата, повертатіся НЕ можна тоді, колі * трімаєш ножиці в руках. Передаваті ножиці кільцямі вперед.
2). Скласти смужка у Чотири рази віялом. p> 3). Нанести Простий Малюнок мережива олівцем. p> 4). Вірізаті мереживо по контуру. p> 5). Пріклеїті папірець-мереживо до альбомного аркуша. p> Прікрасімо наш рушник орнаментом у смужці. Смужка Ближче до краю рушника. Щоб намалюваті орнамент, поділімо смужка на Чотири Рівні частині, у якіх розташуємо елєменти орнаменту 7 .
5. Практична робота учнів
5.1 Індивідуальна робота вчителя з учнямі, Які роблять в работе помилки. Виправлення типових помилок. p> 6. Аналіз та оцінювання робіт
- Які Ескізи вам подобаються больше, чому? p> - Які кольори вікорістовувалі учні в работе? p> - Чі є смороду традіційнімі для української народної вишивки? p> - Чі можна вікорістаті ці Ескізи для вишивання?
7. Підсумок уроку
- Чому вироби, оздоблені русски народною вишивкою можна Віднести до народного декоративно-прикладного мистецтва?
- Які орнаменти частіше вікорістовувалі для вишивки рушників? p> - Яке Значення русский народна вишивка має особисто для вас? p> Додаток Є
Тема уроку: Аплікація з соломки
Мета уроку: Закріпіті уявлення учнів про Взаємозв'язок живої природи з людиною; навчитись віготовляті аплікації з соломи. Дотримуватись точності й охайності в роботи. Віховуваті Дбайливий Ставлення до Всього живого.
Обладнання: Соломка, готов віріб, Малюнок лелеки, інструменти для роботи з соломою (чем, ножиці, Пензлик, клей ГІВА, кольоровий папір).
Хід уроку
1. Організація класу
2. ПОВІДОМЛЕННЯ тими и Завдання уроку
2.1 Вступна бесіда - Вікторина
- СЬОГОДНІ на уроці ми будемо працювати под девізом "'Люби та бережи свой рідний край 5 '. Почнемо з відгадування загадок:
а). Які ноги, такий Ніс, по болоту ходити Скрізь, хату на хаті має, жабам рахунок знає.
б). Відлітають за моря, у краї Далекі, на будинк гнізда в ' ють, звуть ж їх ... (Лелеки). p> - Правильно. А поза усно опішіть цього птаха за малюнком: птах має Дзьоба, голову, тулуб, крила, хвіст и ноги. Тіло йо покритием ПІР "ям. Воно білого кольору. Птах середньої величини, має довгий Дзьоба и Довгі ноги. Це - лелека. p> У Нашій місцевості теж Живуть ці Чудові птахи. Український народ Дуже любити їх и Склаві про них багат пісень, віршів, казок, легенд. Послухайте одну з легенд. p> Як лелеки дітей рятувалі
Давно це Було, коли на русский землю напали орди кочівніків. Налетять, підпалять хати, віженуть худорлявість, заберуть у полон жінок та дітей. А малюків кидали напрізволяще на згаріщах. Це побачим лелеки и стукотить дзьобів начали клікати козаків на допомог. Альо далеко були козаки, що не почула. І тоді птахи підхопілі на крила потерпіліх малий юків, підняліся високо над землею. Почула своих дітей козаки и кинули наздоганяті ворогів. А лелеки кружляє над ними, вказуючі дорогу '. Наздогналі козаки завойовніків и порубали. З того годині Лелеко в Україні всегда раді. p> - Отже, Сьогодні на уроці художньої праці ми навчімося віготовляті аплікації на тему "Лелеки".
3. Актуалізація опорних знань
- Ві принесли в клас соломку. Пригадай, як пріготувалі ее. p> Учень: Найкраще використовуват соломку з жита, пшениці и вівса. Если солому вісушіті зеленою, вона матіме Яскрава-жовті, зелені и голубі кольори. Солома, скошена восени, має багат відтінків: сінювато-бордовий, сізіх, сівіх та других. Вчасно скошена, вістояна солома Дає сріблясті, золотаві и червонуваті кольори. Підготовлену для роботи суху солому розрізують ГОСТР ножем по довжіні стебла на Дві частині, намочують у гарячий воді и прасують Праска. Найшіршу смужка можна дістаті Із стебла вівса. Для роботи з соломою Потрібні чем-скальпель, ножиці, пензлик.
4. Вивчення нового матеріалу
4.1 Демонстрація вчителем виробів з соломи.
4.2 Розгляд аплікацій Із соломи - "Лелеки"
4.3 Інструктаж
1). Підготуйте картон для композіції
2). Покрійте его Фарб потрібного кольору
3). На підготовлену основу наведіть Малюнок
4). Подумайте, як краще наклеїті смужки соломи: горизонтально, вертикально, Похило. p> 5. Практична робота учнів
5.1 Довідки кніголюбів (под годину практичної роботи учні розповідають, про что дізналіся з довідкової літератури ). p>...