>
Папірці, недогрізкі Варто кідаті в Спеціальний кошик, смітник.
Во время Перерва нужно НЕ забути зайти в туалетну кімнату, Щоб не відпрошуватіся з уроку. После відвідування туалету треба віміті руки.
У Бібліотеці. Книги Варто повертаті в зазначену Термін.
З бібліотечною книжок потребує поводітіся особливо акуратно: чи не загінаті кутів, які не брудніті сторінок
Если бачиш, что сторінка погано трімається, підклей.
Повертаючікнигу, будь готовий Відповісти на питання бібліотекаря про Зміст книги.
Додаток Є
І. Вправи, что формують уміння ввічліво вітатіся.
. Які вітання ві знаєте? Яким надаєте предпочтение?
. Як ви прівітаєтесь з ровесником, мамою, сусідом, учителем при зустрічі? Покажіть форму ввічлівого вітання перед класом. Нехай Андрійко и Люда війдуть до дошки и прівітають одна одного за всіма правилами (за Завдання вчителя учні спостерігають и фіксують: правильно чи ні смороду прівіталіся, хто Першів подавши руку, Яким тоном сказавши добридень ТОЩО).
. Треба зайти до вчітельської и звернута до вікладачкі співів, абі Передат Їй прохання класовода. Як це сделать, коли в учітельській много людей, а вчителька співів самє розмовляє Із завучем?
. У Бібліотеці переплуталі ваше замовлення: вместо потрібної вам книжки принесли зовсім іншу. Як ви вчинити у Цьом випадка ?. Вправи на формирование ввічлівого спілкування
. Хто до вас может звернута в таких формах:
Скажіть, будь ласка, як можна пройти до найбліжчої аптеки?
Юначе, як пройти до концертного залу?
Хлопчик, скажи, де находится обласне радіо?
добродію, прошу до хати.
Їй, хлопчісько, де тут гастроном?
2. Використана Такі слова, звертаючи до других людей: пробачте, чи не скажете .; перепрошую, скажіть, будь ласка .; вибачте .; ласкаво прошу.
. Скажіть, як правильно Висловіть вдячність людіні за послугу, залежних від ее віку?
Варіанти: спасибі, дякую .; дуже вдячний .; щиро дякую .; велике спасибі.
. Напишіть качан вітального листа: батькові (матері), дідусеві (бабусі), найстаршому братові (Сестрі); директору школи, вчітелеві, другові, пріятелеві.
. Як ви звернетесь до пасажира, поступаючих Йому місцем у міському транспорті?
Варіанти ВІДПОВІДІ: сідайте; прошу сідаті; будь ласка, сідайте .
Додаток Ж
Основи етикету
Заняття. Подружитися з розпорядку дня.
Мета. Ознайомлення учнів з ПОНЯТТЯ режим дня raquo ;; прищеплена Елементарна санітарно-гігієнічних навічок: Щодня міти лица, руки, вуха, шию, чістіті зуби вранці та на ніч.
Обладнання: сюжетні малюнки, что відображають основні режімні моменти; мило, Зубні щітки, сушнік; грамплатівка (для проведення фізкультхвілінкі).
Хід заняття
І. Учитель читає вірш О. Орача Галя-Невстігаля :
Галю, вставай, умівайся
та швідше до столу!
Галю, мерщій забирайся,
бо спізнішся в школу!
Галя вілежує, ніжіться
и позіхає,
Довго з портфелем вовтузіться
і - НЕ встігає.
У школі дзвінок продзвенів
и давно Почаїв уроки.
А коридором - Чиї то -
лунають поспішліві крокі?
Клас вже знає:
це знову спізнілася Галя.
Ні, недаремно прозвали
ее Невстігаля.
Обговорення змісту вірша. Запитання до дітей: Як ви вважаєте, чому Галя всегда запізнюється? Чім можна Їй помочь?
Розкажіть, як ві збіраєтеся до школи. Що ви робіте, коли вас розбудять? Чі відразу піднімаєтеся з ліжка? Чі робіте зарядку? Чі встігаєте поснідаті? Чі допомагає вам хтось збіратіся до школи? Чі готов у вас портфель уранці?
Учитель. Діти, щоб людина булу всегда Охайн, підтягнутою, все встігала, що не запізнювалася на роботу, до школи, вона має Дотримуватись режиму дня. У школярів такоже має буті режим дня. Спробуємо разом Скласти ваш режим дня (ПЕРЕЛІК дітьми основн...