их его моментів). Висновок вчителя про необходимость Дотримуватись режиму дня .. Гра плутанини (або показ навчального діафільму Режим дня ).
Завдання гри: Діти у певній послідовності мают розмістіті сюжетні малюнки, что відображають основні режімні моменти .. Тренувальні вправо:
а) розучування (під музику) комплексу ранкової гімнастікі (5-6 вправо);
б) засвоєння елементарних санітарно-гігієнічних навічок (як треба вмивати, міти руки ТОЩО) .. Тематичне малювання Мій ранок .. Підсумок заняття.
Заняття. " Чого навчає Королева Чистоти.
Мета. Вчитува Дотримуватись чистоти вдома, на подвір'ї, в пріміщенні школи, в Громадському місцях, на вулиці, в класі.
Хід заняття
1. Ознайомлення з темою уроку через ігрову сітуацію Лист Королеви чистоти .
класовода читає дітям листа: Дорогі малята! Від ві Вже ї першокласника. Я, дізнавшісь про це, зраділа, бо ві можете дива моїмі вірнімі помічнікамі. Альо Таємниці свого королівства я відкрію только тім, хто виконає всі мої Завдання. Отже, перше Завдання.
. Гра Скажи навпаки raquo ;. Вчитель (Королева чистоти) дает приклад: а) Брудна тарілка - чиста тарілка
Охайна дівчинка -.
Неохайній хлопчик -.
Чиста хата -.
Засмічене подвір'я -.
б) Гра Закінчіть речення raquo ;. Королева Чистоти начинает речення, а діти его закінчують: Обгортку від цукерки треба кідаті тільки. Щоб у хаті Було чисто, необходимо. Щоб Повітря в класі Було свіжім, треба. Щоб подвір'я Було чистимо, слід. Учитель. Отже, ви, діти, добро виконан Завдання Королеви чистоти, І, мабуть, уже зрозумілі ее закони. Учні разом з класовода формулюють ЦІ закони:
. Треба стежіті за чистотою всюди: вдома, на подвір'ї, на вулиці.
. Людину, яка дотрімується чистоти, назівають Охайн, Чепурний. І навпаки (слова-антоніми: Брудно-ля, неохайна, нечупара ТОЩО).
. Практичне Завдання для дітей: Операція Чістодвір (вчитель назіває трудові Завдання, діти за Бажанов віконують їх).
. Підсумок заняття.
Заняття. Твій Зовнішній вигляд
Мета: учити дітей стежіті за своим зовнішнім виглядах: чистота одягу, тела, охайність зачіски ТОЩО.
Обладнання: ляльки, паперова рамка дзеркала raquo ;, Олівці, папір.ід заняття
. Актуалізація знань. Ігрова ситуация Дві ляльки raquo ;. Дітям показують две ляльки (одна в чистому одязі, одного - в Бруднов). Запитання до дітей:
Яка з ляльок подобається более? Чому?
Що треба сделать во второй Ляльці, щоб ее можна Було назваті Охайн? Прічесаті волосся, вдягнуті чисте плаття, зав'язати шнурки на Черевика ТОЩО.
. Відгадування загадок про Гребінець, мило, ТОЩО.
. Гра Дзеркало raquo ;. У рамці дзеркала з'являються по черзі учні, у зовнішньому виде якіх є Певний непорядок. Діти кажуть, що треба сделать, щоб зовнішність відповідала нормі.
. Тренувальні управо. Школярі вчаться прічісуватіся, зав'язуваті банти, заплітаті косу.
. Тематичне малювання Я дивлюся на собі в дзеркало .
. Весела хвилинка raquo ;. Робота над алогізмамі (за Г. Остером Шкідливі поради ):
Ніколи НЕ мий руки, шию, вуха, лица. Смороду знову станут Бруднов. Навіщо марно втрачають свой годину. Стрігтіся теж НЕ обов язково, бо як постарієш голова облісіє. Вранці зовсім НЕ обов язково зав язувати шнурки на Черевика, банти на косах, бо впродовж дня смороду й Самі могут розв язатися.
. Підсумок заняття.
Заняття. Слова щирого вітання .
Мета: виховувати шанобліве ставленого до дорослих, батьків, ввічливість до всіх членів сім'ї; розшіріті словник мовленнєвого етикету словами вітання.
Хід заняття
1. Читання вчителем Уривки вірша А. Костецького Як зробити день веселим :
Усміхніся всім вокруг:
неба, Сонца, квітам, людям.
І тоді обов'язково
день тобі - веселим буде!
Як приємно Бачити усміхнене лица, почути ласкаві, звернені до тебе слова. І тоді твій настрій становится піднесенім, веселим. Так само и людям приємно почути від тебе лагідні, добрі слова. Всі ві їх добре там. Давайте прігадаємо їх якомога более и зберемо у нашу Чарівну скриньку raquo ;. Це могут ...