Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Статьи » Проектна діяльність як засіб формування особистісних компетенцій

Реферат Проектна діяльність як засіб формування особистісних компетенцій





Конкретність - проект повинен мати фіксовані початок і закінчення і певний шлях від одного до іншого. Неточно сформульований проект буде безглуздим і не принесе задоволення. Проекти слід було б узгодити з батьками і зацікавленими в ньому людьми.

I. Вибір проекту

Мета: складання задуму проекту, обговорення напрацювань і побажань дітей.

Вітальний ритуал (придумується всією групою на першому занятті).

. Вправа «Свічка»

Мета: підвищення довіри в колективі.

Усі учасники стають у коло. Робиться тісне коло. Один з учасників стоїть у центрі кола і, закривши очі, падає на руки партнерів, а ті підхоплюють його і передають від одного до іншого. Вправа виконується мовчки. Бажано, щоб в центрі кола побували всі учасники групи.

Рефлексія: після того, як вправу завершено, всі члени групи обмінюються враженнями.

Час: 30 хв.

3. Бесіда «Підготовка соціального проекту»

Вправа Круглий стіл raquo ;: обговорення роботи групи, висунення та обговорення ідей хлопців, визначення назви і цілей проекту. Обговорення з дітьми дій по досягненню цілей проекту: визначаються етапи роботи і строки, відбувається вибір характеру роботи над проектом. Розробка будь-якого проекту спрямована на досягнення успіху в обраній області докладання власних сил.

Соціальний проект вимагає спеціальної підготовки. Важливо, щоб хлопці вибрали сферу, в якій вони будуть здійснювати проект, усвідомили задачу, обговорили, і підготувалися до його реалізації.

Крім того, кожен повинен відповісти собі на наступні питання:

Ми хочемо проект «миттєвий», на який піде один день концентрованої роботи, або той, який буде тривати кілька тижнів, а то й місяців?

Ми орієнтовані на проект, в якому співпрацюємо з іншими організаціями, або будемо робити його самостійно?

Які матеріали необхідні для проекту? Де вони можуть бути отримані?

Як буде контролюватися виконання проекту?

У завершенні обговорення (рефлексія). Гарячий стілець - Кожен висловлює свою думку про просування роботи над проектом, про внесок кожного, про роботу групи.

Час: 30 хв.

У процесі даного заняття були використані різні прийоми, спрямовані на розвиток рефлексивних здібностей: діти були поставлені в проблемну ситуацію, яка направила їх на пошук шляхів вирішення даної проблеми. Все це дозволило включити, як в хід заняття, так в його підсумок активне обговорення проблеми, ходів її вирішення.

. Придбання навичок:

Тренінг: Ваше гідність.

Мета: знаходити раціональні шляхи подолання виниклих труднощів і розвиток навичок вольової саморегуляції в складних ситуаціях.

Учасники стають у коло і розбиваються на пари. Хтось в парі починає, потім міняються ролями.

Завдання: Вам запропоновано вимити підлогу в будь-якому приміщенні, Ви вважаєте, що це нижче вашого гідності, і пояснюєте, чому. Що відповідає Вашому уявленню про гідність? Співрозмовник намагається переконати Вас у зворотному.

Рефлексія: обговорюються результати тренінгу у вигляді вправи «Гарячий стілець».

Час: 45 хв.

Ритуал завершення заняття (придуманий всією групою).

Заняття 4.

Ритуал вітання (за обраною схемою).

. Вправа Посудомийна машина

Мета: згуртування групи через тілесний контакт і розвиток рефлексії.

Опис: учасники діляться на дві групи і встають в дві шеренги навпроти. Виходить чоловік і каже, яка він посуд і як він хоче, щоб його помили. Потім він проходить через посудомийну машину, де всі його гладять, масажують, труть і т.п. саме так, як він побажав. Останні дві людини в шеренгах відіграють роль сушки - вони його дбайливо обіймають. Людина, що пройшла через посудомийну машину, стає сушінням.

Таким чином, через цю процедуру проходить кожен учасник тренінгу. Наприкінці ведучий запитує, як себе почуває ця людина.

Рефлексія вправи.

Час: 20 хв.

. Вправа «Драбинка»

Мета: формування в учнів здатності формулювати свої цілі, знаходити способи досягнення цих цілей і формування мотивації досягнення успіху.

Опис: хлопцям пропонується подумати над тим, чи є у них якісь цілі, після чого вибрати з цих цілей одну найбільш значущу. Це може бути мета близька, але дуже важлив...


Назад | сторінка 36 з 43 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Чи складно реалізувати CRM-проект? Про взаємозв'язок характеру CRM-про ...
  • Реферат на тему: РR-проект та його супровід на прикладі національного проекту "Освіта&q ...
  • Реферат на тему: Сутність аудиту, його мета і завдання
  • Реферат на тему: Розробка дидактичного проекту ТА ЙОГО підготовка до друку
  • Реферат на тему: Розробка і обговорення технічного завдання (ТЗ). Формалізація вимог