а вищу категорію. У 2011 році досвід був представлений на обласних педагогічних читаннях і удостоєний Диплома II ступеня.
Література
1.Беспалько, В.П. Складові педагогічної теорії /В.П. Беспалько.- М .: Педагогіка, 1989.
2.Вількеев, Д.В. Пізнавальна діяльність учнів при проблемному навчанні /Д.В.Вількеев.-Каз., 1967.
.Давидов, В.В. Проблеми навчання: досвід теоретичного та експериментального психологічного дослідження В.В.. Давидов.-М.: Педагогіка, 1986.
.Кашлев, С.С. Сучасні технології педагогічного процесу: Посібник для педагогів /с.с. Кашлев.Мн.: Універсітецкая.
.Кудрявцев, Т.В. Психологія технології мислення/Т.В. Кудрявцев.-М., 1975.
.Лернер, І.Я. Дидактичні основи методів навчання /І.Я. Лернер -М .: Педагогіка, 1981.
.Матюшкін, А.М. проблемні ситуації у мисленні і навчанні /А.М. Матюшкін.- М .: Педагогіка, 1972.
.Махмумов, М.І. Теорія і практика проблемного навчання М.І.. Махмутов.- Казань, 1971.
Програми
педагогічний урок навчання
Додаток 1
Федеративна Республіка Німеччина і Німецька Демократична Республіка
Предмет: Всесвітня історія
Тема програми: Особливості розвитку США і країн Європи під
другій половині 1940 початку XXI століття
Тема уроку: Федеративна Республіка Німеччина і Німецька Демократична Республіка
Мета уроку:
навчальна:
познайомити учнів з особливостями економічного та політичного розвитку НДР і ФРН 1945 - 2009р.
розвиваюча:
розвивати інтелектуальні здібності учнів. Розвивати вміння аналізувати і підбирати необхідний матеріал; визначати взаємозв'язки між историчеськими подіями двох країн; порівнювати і систематизувати факти; самостійно знаходити рішення
виховна:
виховувати об'єктивне ставлення до історичних подій і розвитку інших країн; розвивати загальну культуру учнів
Методична мета: використання проблемного навчання на уроці вивчення нового матеріалу
Тип навчального заняття: вивчення нового матеріалу
Форма проведення: проблемне навчання (дослідження)
Обладнання: комплект історичних документів для кожної підгрупи; географічні та історичні карти; пам'ятки для учнів
Міжпредметні зв'язки: географія, російська література, економіка, суспільствознавство, німецька мова
Хід уроку
. Організаційне початок уроку
. 1. Привітання
. 2. Визначення відсутніх
. 3. Перевірка готовності учнів до уроку
. Формування нових знань
План
1. Освіта ФРН і НДР.
. Політичний розвиток ФРН і НДР 1950-1960гг.
. Економічний розвиток ФРН і НДР 1950-1960гг.
. Берлінський криза.
. Розвиток ФРН і НДР в 1970-1980рр.
. Об'єднання Німеччини.
. ФРН на сучасному етапі.
2.1. Повідомлення теми і завдань уроку
Тема нашого уроку «Федеративна Республіка Німеччина і Німецька Демократична Республіка». (Слайд 1)
На цьому уроці ми повинні вирішити наступні завдання:
освіту ФРН і НДР
соціально - економічний і політичний розвиток ФРН і НДР
об'єднання Німеччини. (Слайд 2)
. 2.Мотівація уроку. Створення проблемної ситуації
У 1946 році прем'єр міністр Великобританії У. Черчілль у своєму виступі 5 березня 1946р. на конференції в м Фултоні зазначив: «Залізна завіса опустився через весь континент. За цією лінією знаходяться ... Варшава, Берлін, Прага ... в тій сфері, яку я повинен назвати «Радянської сферою». (Слайд 3)
Яке значення ці слова мали для Німеччини?
Як вони відбилися на подальшій долі німецького народу?
Висування учнями гіпотези:
Цей виступ В.Черчилля стало початком Холодної війни між соціалізмом і капіталізмом. Можливо, Німеччина стала символом цього поділу, і це відбилося на її економічному і політичному розвитку.
Щоб відповісти на ці питання, вирішити проблемну ситуацію і довести гіпотезу в рамках нашого уроку пр...