Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Курсовые проекты » Розробка технології та організація пасажирських перевезень

Реферат Розробка технології та організація пасажирських перевезень





иїмкою.


Малюнок 5 - Діаграма розрахункового розподілу автобусів по годинах періоду руху


Малюнок 6 - Діаграма фактичного розподілу автобусів по годинах руху і змінності


Малюнок 7 - Координатна сітка


. 4 Показники використання парку рухомого складу


Обліковий склад парку за своїм технічним станом поділяється на автобуси, готові до експлуатації і автобуси, що вимагають (знаходяться) в ремонті.

Як правило, частина автобусів (до 5%) може вимагати ТОіР


A сп=A max * 1,05, (11)


де A сп - списочное кількість автобусів, од.

Час перебування автобусів на АТП:


AD x=A сп * 365; (12)


AD x=19 * 365=6935 авто-днів.

Коефіцієнт випуску автобусів на лінію, показує яка частина автобусів із загального числа використовується.


? в=A max/A сп; (13)


? в=18/19=0,95.

Час експлуатації автобусів. Показує транспортну роботу автобусів на маршруті.


AD е=AD x *? в; (14)


AD е=6935 * 0,95=6588 авто-дня.

Середній час перебування автобусів в наряді:


T н =? T нi/i; (15)


де? T нi - сума всіх годин перебування в наряді по кожній одиниці рухомого складу;

T н=205/18=11,4.

Тривалість роботи автобусів в наряді:


aч е=AD е * T н; (16)


aч е=6588 * 11,4=75103 авто-години.

Швидкість повідомлення являє собою відношення пройденого автобусом шляху до сумарного часу, витраченому на рух, затримки з причин вуличного руху і стоянки на проміжних зупиночних пунктах.


V з=L m/t дв + t з + t ос; (17)


де t з - час затримки автобуса з причин дорожнього регулювання (7-10 хвилин)


t дв=L m/v t; (18)


t дв=14/37,838=0,37ч.

V з=14/0,55=25,5 км/ч.

Експлуатаційна швидкість:


V е=L m/t дв + t з + t ос + t к; (19)


V е=14/0,633=22,1 км/ч.

Облікова місткість парку:


? q н=q н * A сп; (20)


? q н=112 * 19=2128 пас.

Коефіцієнт використання пробігу. Для автобусів загального користування визначається віддаленістю автобусного парку від кінцевих зупиночних пунктів. Інших неодружених пробігів у автобусів загального користування бути не повинно.

Тому приймаємо?=0,95 - 0,96.

У районних автобусів?=0,8 - 0,9.


. 5 Показники продуктивності автобусів


Середньодобовий пробіг працюючого автобуса:


L ср.сут=V е * T н; (21)


L ср.сут=V е * T н=22,1 * 11, 4=251,94 км.

Загальний пробіг для всіх автобусів за рік


L заг=L ср.сут * AD е; (22)


L заг=251,94 * 6588=1659780,7 км.

Корисний пробіг автобусів:


L підлогу=L заг *? ; (23)


L підлогу=1659780,7 * 0,95=1576791,7 км.

Вироблення автобуса за один робочий день:


W рд=T н * V е *? * q н * ?; (24)


W рд=11,4 * 22,1 * 0,95 * 112 * 0,86=23054 пасс.-км.


U рд=W рд/l дп, (25)


де l дп - середня довжина пассажіропоездкі.

U рд=23054/4=5764 пасс.-км.

Кількість скоєних рейсів одним?? втобусов


n р=T н/t р; (26)


n р=11,4/0,417=27 рейсів.

Кількість рейсів, виконаних за рік:


N р=n р * AD е; (27)


N р=27 * 6588=177876 рейсів.

Пасажирооборот:


P=W рд * AD е; (28)


P=23054 * 6 588=151879752 пасс.-км.

Обсяг перевезень пасажирів:


Q=P/l дп; (29)


Q=151879752/4=37969938 пас.

Назад | сторінка 4 з 6 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Організація роботи автобусів на міському маршруті
  • Реферат на тему: Організація роботи автобусів на міському маршруті
  • Реферат на тему: Поліпшення організації руху пасажирських автобусів на міському маршруті № 6 ...
  • Реферат на тему: Організація роботи автобусів
  • Реферат на тему: Визначення кількості автобусів для роботи на маршрутах