віду учасників. p> На початкових етапах роботи ми пропонуємо обговорити розходження в думках учасників та їх аргументацію по ситуацій, які можуть бути представлені у формі парних обговорень, презентацій і публічних виступів, рольових продовжень діалогів.
Заключний етап: Завершується модуль підбиттям підсумків та обговоренням виникли змін. Важливо відзначити, що зміни можуть бути зафіксовані не тільки в когнітивної сфері (Нові аргументи, позиції, думки, цінності), а й на рівні почуттів і мотивів. p> Блок II (Когнітивний)
Теоретично передбачається, що интолерантность пов'язана з виникненням загрози ідентичності. Спираючись на концепції Б. Берьесона, можна допустити, що досягнення толерантності можливо, якщо підібрати у власному репертуарі ідентичностей більш адекватне для конкретної взаємодії приватне підставу для самовизначення. Причому, це можна навчитися робити завжди, виключаючи, звичайно, ті ситуації, коли від іншої людини виходить пряма фізична або моральна загроза (наприклад, він веде себе агресивно, образливо, зухвало).
Заняття п'яте "Ми з тобою однієї кровіВ»
Мета гри: направити мислення учнів на пошук подібності у різних людей по різноманітним варіантам ознак.
Стомлений матеріал: м'яка іграшка
Хід заняття
Вступна частина:
Задача гравців: знайти схожість з однокласниками і запросити в коло учня на підставі цієї схожості, повторюватися не можна. Наприклад: В«Оля, ми з тобою живемо живемо в одному домі В»,В« Коля, ми з тобою одного зросту В»
Учасники стають уздовж стіни або по периметру класної кімнати. Учитель чи провідний стає в центр кімнати і запрошує учня на підставі подібності: В«Тоня, у нас з тобою однакові імена В». Тоня виходить в коло і шукає схожість з наступним учнем у класі. Гра продовжується до тих пір, поки всі учасники не опиняться у колі. Педагог підводить підсумок: В«Як багато у нас спільного!В» Подібність можна знайти з будь-якою людиною. У фіналі гри можна розповісти дітям про те, що схожі не тільки люди, а й народи. У багатьох культурах є ігри, пісні, в яких люди беруться за руки, грають, водять хороводи. Згадати відомі фольклорні або рухливі ігри, хороводи.
Основна частина:
Гра В«Хто потребує допомоги? В»
Мета гри: розвивати кращі якості дітей - бажання допомогти ближньому, вчити бачити потребують допомоги, формувати милосердя і емпатію до різних соціальних груп.
Задача гравців: згадати, чи бачили вони людей, тварин, предмети, що потребують їх допомоги. Відповісти на запитання: В«Хто або що потребує нашої допомоги?В» - Описавши, як здогадався про це, що відчув. Повторюватися небажано. p> Гра може проводитися з використанням додаткового обладнання - м'яча або будь-якого переданого предмета. Ми пропонуємо форму організації гри - сидячи в колі на стільцях. p> По колу пускається предмет. Отримавши його в руки, дитина повинна відповісти на питання: В«Хто потребує допомоги? В»Якщо дитина не може, вчитель приходить на допомогу і говорить, що в допомозі можеш потребувати ти сам, як, наприклад, у цьому випадку; що потрібно бути уважним і до власних відчуттів і не соромитися звертатися за допомогою.
Якщо гра проводиться під час уроку, то діти відповідають з підняття руки і отримують картку за кожну відповідь. Наприкінці уроку вчитель підводить підсумок: визначає найуважнішого або саму незвичайну прохання про допомогу. Чудово, якщо до або після гри волонтер або людина, що займається допомогою хворим людям, бездомним тваринам та ін розповість про свою роботу, про те, чому він цим займається.
Заключний етап:
Підведення підсумків заняття, обмін думками і враженнями між учасниками.
Заняття шосте
Мета: розвинути здатність бачити хороше в іншій людині і навчити знаходити слова, які виражають захоплення, здивування, повагу.
Стомлений матеріал: червоні і білі картки для В«суддіВ»;
- п'ять видів карток, що визначають ступінь толерантності кожного гравця до думки іншого у кожного учня.
1. Чорна карта
Людина не поділяє поглядів і переконань співрозмовника і не бажає змінювати свою думку, ставати на позицію іншого.
2. Коричнева карта
Людина не поділяє поглядів і переконань співрозмовника, але готовий розмовляти по окремим позиціях.
3. Синя карта
Людина не поділяє поглядів і переконань співрозмовника, але готовий йти на компроміс.
4. Зелена карта
Людина має відмінні погляди по деяких позиціях, але готовий йти на компроміс.
5. Біла карта
Людина повністю поділяє погляди та переконання співрозмовника.
Хід заняття
Вступна частина:
Гра В«Про кого я кажу? В»
Мета гри: гра сприяє прояву інтересу до іншої людини, вчить бачити особливі якості у...