Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Новые рефераты » Формування мовного етикету у дітей дошкільного віку із затримкою психічного розвитку

Реферат Формування мовного етикету у дітей дошкільного віку із затримкою психічного розвитку





жемо Айболиту, наповнимо цю баночку «чарівними вітамінами», щоб він зміг лікувати хворих звірів.

Правило таке: ви берете витамінку, а щоб вона стала «чарівної», треба сказати чемно, як ви просите про допомогу і покласти в баночку. Вона буде «чарівної», якщо ви скажете ці слова ввічливо. А зараз все закрийте очі і подумайте, у кого ви хотіли б попросити допомоги.

Після заняття діти допомагають малюкові чистити дошки для ліплення.

«Ми надаємо допомогу одному»

(Правила мовної поведінки при наданні допомоги одного)

Мета: Тренувати у вживанні важливих слів, виховувати у дітей ввічливість. Показати, як чемно поводитися з проханням до свого друга, до оточуючих. Привчати дітей виконувати правила мовної поведінки.

Хід заняття:

У залі атрибути: пічка, яблунька, імітація річки.

Питання:

З якої казки ці персонажі?

Про що ця казка?

Відразу Чи допомогла річка, яблунька і грубка дівчинці?

Як ви думаєте, чому?

Чому дівчинка не вміла застосовувати правила мовної поведінки?

Хто навчив її користуватися правилами?

А чи могло бути по-іншому: дівчинка не знайшла свого братика?

Як потрібно було вчинити дівчинці, щоб вона швидше знайшла свого братика?

А хто ще в цій казці допоміг дівчинці?

Треба вміти пропонувати свою допомогу.

Як мишка запропонувала свою допомогу? (Ввічливо звернулася)

Як ви своєму другові запропонуйте свою допомогу?

У яких випадках потрібно і можна це робити?

Казка закінчилася благополучно.

Як ви думаєте, чому?

Як ви вважаєте: після всього, що сталося, дівчинка буде ввічливій?

А ви ввічливі?

Які ввічливі слова ви знаєте?

Давайте пограємо і подивимося, які ввічливі слова ви знаєте.

Гра «Чарівне яблуко» - використання наочного посібника «Чарівні слова» (дивися Додаток № 1).

Правила: діти стають в коло, передають по колуяблуко і називають своє або зображене на зображенні «ввічливе» слово.

«Баба-Яга і Машенька»

Жили-були старий із старою, була у них онучка - Машенька. Пішли якось дівки в ліс за ягодами, зайшли за Машенькой. Не пускала бабка в ліс Машеньку, бо була внучка ма-а-хонько, нерозумна. Але подружки дуже попросили бабку, і вона погодилася, відпустила внучку в ліс.

Ходили, ходили дівки по лісу, а Машенька відстала від них і заблукала. Шукали вони Машеньку, кричали, але вона не відгукнулася.

Довго ходила дівчинка по лісу і напала на один будинок, а в будинку жила Яга зла. Запросила вона Машеньку: - Ходімо до мене. Зайшла Машенька в будинок, а зла Яга змусила качати себе в колоді (колода - колода з видовбаної серединою). Довго качала Машенька Ягу, і заснула Яга. Вийшла дівчинка під віконце, сидить, плаче.

Бачить - йде баран, пліч розідраний. Машенька запитує:...


Назад | сторінка 40 з 42 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Українська модель суспільства: чи буде вона ліберальної?
  • Реферат на тему: Що таке філософія і навіщо вона
  • Реферат на тему: Синтез 5н-спіро [Хромов -2,2 † - [1,3] - оксазонідін] - 4-вона
  • Реферат на тему: Синтез оптично чистого 3R-метілціклопентан-1-вона з L - (-) - ментолу
  • Реферат на тему: Якщо ви викликаєте швидку допомогу