p>
Частини заняття
Діяльність педагога
Діяльність дітей
1. Оргмомент
"Хлопці, зовсім недавно було літо. Ви бігу чи по луці, збирали квіти, милувалися ними. Пригадайте, які ви бачили квіти? p> Так, багато було квітів влітку! Але зараз настала зима, і цих квітів на лузі вже немає. Як шкода! Щоб з ними не розлучатися, та вайте зробимо красиве панно "Квіти на лузі ". Ми його по важимо у вестибюлі і будемо милуватися цими квітами, як ніби у нас в дитячому садку ще літо, веселе, сонячне. Добре? /Td>
Відповіді дітей
2. Робота по темі
Роз'яснює особливості колективної діяльності: "Тепер кожен з вас нехай подумає, які він хоче вирізати квіти. Потім ви будете приклеювати свої квіти на великий аркуш папери. (Прикріплює до мольберта великий аркуш паперу зеленого кольору.) Ось у нас і вийде великий зелений квітучий луг ".
Вихователь нагадує прийоми вирізування: "Давайте нагадаємо один одному, як можна вирізати різні квіти ". У разі необхідності вихователь пояснює їх дії
Вихователь роз'яснює необхідність якісного виконання завдання: "Діти! Тепер згадайте, як треба вирізати квіти. Але наше панно буде гарним лише в тому випадку, якщо кожен постарається, якщо хоч одна квітка буде вирізаний нерівно або неакуратно, то він зіпсує весь наш луг ".
Розповідають і показують прийоми вирізання
Два-три дитини показують прийоми вирізування.
3. Физминутка
Ми до лісової галявині вийшли,
Піднімаючи ноги вище,
Через кущики і купини,
Через гілки і пеньочки.
Хто високо так крокував -
Чи не спіткнувся, не впав.
Виконання рухів
4. Підсумки
Вихователь узагальнює результат роботи: "Давайте помилуємося нашої картиною. Знову до нас у групу повернулося літо. На лузі цвітуть квіти. (Називає і показує три-чотири найменування.) Вони різні, ошатні. А ось тут літає метелик. (Приклеює заздалегідь вирізану метелика, оживляє тим самим панно.) Який красивий лужок ми зробили! Це тому, що всі старалися, кожен вирізав два-три квітки, і у нас вийшла ціла картина!
Заняття "Усі професії хороші"
Цілі : • розвивати діалогічну мова дітей, удосконалювати вміння складати невеликі оповідання про професії, чітко відповідати на запитання педагога, виховувати вміння розуміти і пояснювати значення прислів'їв і приказок;
• вчити утворювати назву професій від дій, збагачувати словниковий запас дітей;
• продовжувати роботу над виразністю мовлення: говорити голосно, але не кричати, чітко вимовляти слова і фрази, які не поспішати.
Обладнання: для гри предмети, необхідні людям певних професій: молоток, ополоник, шприц, указка, фотоапарат, ваги, театральний костюм, тканина й ножиці, батіг, кельму, міліцейський жезл, кисті і фарби і т. д., відгадки ілюстрації.
Хід заняття
Частини заняття
Діяльність педагога
Діяльність дітей
1. Оргмомент
Емоційний настрой. /Td>
Привітання
2. Робота по темі
Педагог збирає дітей за столом і пропонує розглянути картинки із зображенням людей різних професій.
- У всіх дорослих людей є професія. Що таке професія? /Td>
Навіщо потрібні професії? Якби не було, наприклад, будівельників, що б було на землі? Якби не було лікарів?., вчителів?., хліборобів?., пожежників?., музикантів?
Робота, справу, якою займається людина.
Педагог пропонує дітям пояснити російську народну приказку "Праця годує, а лінь псує ".
- Чому праця годує людини? Чому необхідно людині трудитися? Чому лінь псує людину? /Td>
Заслуховуються відповіді дітей
Заслуховуються всі можливі варіанти відповідей.
Музикант це теж професія.
Ми на скрипочці грали: тілі-тілі-тілі-тілі; Скачуть зайчики на галявині: тілі-тілі-тілі-тілі; А тепер на барабані: трам-трам-трам-трам-трам, У страху зайчики розбіглися по кущах, по к...