Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Отчеты по практике » ПЕДАГОГІЧНА ПРАКТИКА. Психолого-педагогічна діяльність у ВУЗі

Реферат ПЕДАГОГІЧНА ПРАКТИКА. Психолого-педагогічна діяльність у ВУЗі





кладач Лаптієва Л.М. має великий педагогічний досвід і користується заслуженою повагою студентів.

Тема уроку: В«Чи можливо відродження людини, яка вчинила злочин?В» (за романом Ф.М. Достоєвського В«Злочин і покаранняВ»)

Мета уроку: шляхом аналізу різних епізодів роману, простежити за розвитком долі Родіона Раскольникова від його морального падіння до духовного відродження.

Завдання:

Освітня:

- змусити студентів замислитися над тим, чому в романі велика частина розповіді відведена опису не досконалого злочину, а душевним мукам Раскольникова;

- знайомство з особливостями психологічної майстерності письменника.

Розвиваюча:

вдосконалення навичок аналізу епізоду.

- аналіз епізоду як прийом розкриття психологічної майстерності Достоєвського.

Виховує:

- Підведення учнів до думки про руйнуючий вплив на людину ідеї про надлюдину, ідеї про вседозволеність.

Хід уроку.

I. Організаційний етап. Педагог вітає студентів, відзначає присутніх, готує учнів до роботи. Цей етап не займає багато часу, але дуже важливий для мобілізації уваги студентів та внутрішньої готовності до перевірки знань, отриманих на попередньому уроці і вивчення нового матеріалу.

II. Завдання другого етапу уроку - встановити правильність і усвідомленість засвоєних на попередньому занятті знань. Педагог нікого не викликає до дошки, а потроху опитує всю групу. Якщо студент вагається з відповіддю, педагог пропонує іншим допомогти йому з формулюваннями, щось додати, висловити свою точку зору, сам допомагає і направляє хід думок студентів. Таким чином, за п'ять - сім хвилин, учні згадали, обговорили та узагальнили матеріал попереднього уроку. Цей етап є дуже важливим, так як повторення пройденого готує студентів до вивчення нової теми. Виходячи з отриманих студентами відповідей, викладач ставить перед студентами нові питання, плавно підводячи їх до теми сьогоднішнього уроку. Цей прийом дуже ефективний і значний для розуміння ідеї роману, так як він дозволяє учням вивчати твір не просто окремими епізодами, а сприймати його цілісну ідею, проникнути в суть проблеми, описуваної в творі .. Викладач повідомляє тему сьогоднішнього уроку. Завдання цього етапу-організувати і направити до мети пізнавальну діяльність учнів. Викладач веде себе активно, постійно утримуючи уваги учнів на досліджуваної проблеми. Крім того, він стимулює розумову діяльність учнів, використовуючи метод евристичної бесіди. Викладач задає питання студентам, уважно вислуховує різні точки зору, підводить студентів до важливих висновків, які вони формулюють самі, викладач лише направляє думки студентів у потрібне русло. Це схоже на дитячу гру В«тепло-холодноВ». І в результаті отримують задоволення від того, що вони самі знайшли відповіді на здавалося б складні питання. Застосовувані викладачем методи проблемного навчання дуже ефективні, оскільки дозволяють студенту не просто отримати готові відповіді, а самому вирішити проблему, розглянути всі її сторони, проаналізувати. Знання, отримані таким чином міцні і надійні. В результаті у учнів з'являється конкретне уявлення про досліджуваному і глибоке усвідомлення ідеї досліджуваної проблеми.

Час від часу викладач акцентує увагу студентів на якихось важливих фактах: В«А ось тут давайте детальнішеВ», В«Це дуже важливо, давайте запишемоВ». Таким чином, він звертає увагу студентів на якісь значущі, ключові факти, що є ключем до розв'язання якогось питання, проблеми. Це сприяє виробленню в учнів уміння виділяти головні думки, суттєві сторони досліджуваного матеріалу, вчить їх мислити аналітично, складаючи з окремих епізодів цілісну картину. p align="justify"> Потрібно відзначити, що учні активно включаються в обговорення питань, що задаються педагогом, не соромляться висловлювати свої думки. Педагог же заохочує таку активність схвалюючими фразами: В«МолодецьВ», В«ПравильноВ», В«Так, саме такВ» і т.д. Це сприяє внутрішньому розкріпаченню студентів, ніхто не відчуває себе зайвим, студентам дуже приємно усвідомлювати, що їх думка має значення, що вони можуть побачити якісь приховані закономірності і факти, а значить, здатні мислити глибоко і серйозно. Студенти ведуть себе дисципліновано, так як всі включені в роботу і не відволікаються. p align="justify"> Позиція, обрана педагогом, дуже ефективна з педагогічної точки зору. Він координує пізнавальну активність студентів, даючи їм можливість самовиражатися. У міру необхідності, він активізує ...


Назад | сторінка 5 з 13 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Розробка системи обліку успішності студентів на основі рейтингової системи ...
  • Реферат на тему: Проект гарячого цеху їдальні при коледжі, з числом учнів студентів 720 осіб
  • Реферат на тему: Психологічні проблеми адаптації студентів у процесі навчання у вузі
  • Реферат на тему: Особливості прийняття себе та інших у студентів ВНЗ
  • Реферат на тему: Вплив вікових особливостей учнів на побудову уроку