"> Речі
Помирає власник, але речі його залишаються,
Немає їм справи, речам, до чужої, людської біди.
У годину кончини твоєї навіть чашки на полицях не б'ються,
І не тануть, як крижинки, виблискуючих чарок ряди.
Може бути, для речей і не варто надмірно старатися, -
Так покірно іншим підставляють себе дзеркала,
І юрбою роззяв байдужі стільці товпляться,
І не здригнуться, що не рипнути горіння ноги столу.
Від того, що тебе чомусь не стане на світі,
Електричний лічильник не закрутиться навпаки,
Не вмре телефон, що не засвітиться плівка в касеті,
Холодильник, ридаючи, за труною твоїм не піде.
Будь владикою їх, не віддай їм себе на заклання,
Будь завжди справедливим, неупередженим господарем їх, -
Той, хто жив для речей, все втрачає з останнім диханням,
Той, хто жив для людей, - після смерті живе серед живих.
Домашнє завдання.
. група. Допишіть повість. (Можливий фінал)
. група. Покажіть цю повість за допомогою кольору (фарб). Доведіть, чому це так. p align="justify">. група. Напишіть листа кому-небудь з героїв повісті. p align="center"> література віршований текст жанровий навчання
Урок літератури, 6 клас
Тема: Створення характеристики героя (урок - дослідження)
Мета уроку: створити характеристику героя.
Завдання:
систематизувати знання учнів про головних героїв повісті Н.В. Гоголя В«Тарас БульбаВ»;
прищеплювати інтерес до літератури за допомогою дослідницької роботи; формувати естетичний смак учнів при сприйнятті художньої літератури;
сприяти розвитку в учнів культури мовлення, вміння правильного говоріння при усному виступі, відстоювання власної позиції.
Обладнання:
o картки з завданням для груп.
o роздатковий матеріал, оформлений у вигляді старовинних рукописів.
Словникова робота:
архіваріус, спікер, рецензія.
Використовувані прийоми:
В«Так-НеткаВ», В«Приваблива метаВ», НДЛ (науково-дослідна лабораторія), Сінквейн.
Хід уроку
Вступне слово вчителя.
Перший етап уроку - виклик (активізація).
Хлопці, ми продовжуємо роботу над повістю Н.В. Гоголя В«Тарас БульбаВ» і сьогоднішній урок ми почнемо з гри В«Да-НеткаВ». Вона допоможе нам визначити, наскільки добре ми дізналися героїв повісті М.В.Гоголя. p align="justify"> В«Так-НеткаВ». Цей прийом ставить учнів в активну позицію, вчить:
пов'язувати розрізнені факти в єдину картину;
систематизувати вже наявну інформацію;
слухати і чути товаришів.
Я загадала ім'я одного з героїв повісті і написала його із зворотного боку дошки (це ім'я одного з головних героїв, над образом якого працюватимуть учні). Ви повинні спробувати дізнатися героя, ставлячи питання, на які я можу відповідати тільки словами В«такВ», В«ніВ», В«і так, і ніВ». p align="justify"> Зразкові питання учнів (задаються до тих пір, поки герой не буде пізнаний):
Це головний герой повісті?
Він чоловік чи жінка?
Для нього характерні героїчні вчинки?
Був закоханий?
У нього є брат?
У кінці повісті він гине?
Герой брав участь в облозі міста?
Він був отаманом?
Давайте перевіримо, чи змогли ви вгадати героя? (На цьому етапі необхідно відзначити і похвалити учнів, задає точні питання, а також прокоментувати питання, на які неможливо відповісти в рамках гри). p align="justify"> А вийшла Чи у нас повна характеристика героя? (Ні, звичайно). p align="justify"> Тоді давайте постараємося визначити мету нашого уроку. (Хлопцями формулюється мета: скласти повну характеристику головних героїв повісті, і записується тема уроку). p align="justify"> Другий етап уроку - осмислення (активна пошукова діяльність).
(Прийом В«Приваблива метаВ») Давайте уявимо, що ми знаходимося в унікальному місці: сховище старих книг. І ми архіваріуси (лексичне значення слова написано ...