Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Учебные пособия » Вивчення повісті М.В. Гоголя "Тарас Бульба" на уроках зарубіжної літератури

Реферат Вивчення повісті М.В. Гоголя "Тарас Бульба" на уроках зарубіжної літератури





оими дітьмиВ». Ідучі степом, Остап и Андрій ще заполонені думками про матір и Вже сповнені надій про славне життя на Січі. І мати, и степ Поетична зліваються в один образ - символ матери-Вітчизни. Борючісь з ворогами, Остап, Андрій и Тарас будут захіщаті домівку и оцей широкий, прекрасний степ.

Герої НЕ помірають, бо впевнені, что НЕ загине їхня справа. Смерть, зображена в повісті Гоголя, освячена ореолом доблесті. Поміраючі, козаки розуміють, что боротьба НЕ закінчена, что смерть їх НЕ Марна, а потрібна для перемоги. У Цій вірі - оптимізм повісті, ее героїчний пафос, утвердження перемоги життя.

Домашнє Завдання : вивчити напам'ять уривок В«Степ ввечеріВ»; напісаті твір-мініатюру: В«Як я уявляєтся Собі Запорізьку Січ В».

В 

1.4 Урок № 4. Тема. Порівняльна характеристика Остапа и Андрія

Мета уроку: навчитись узагальнюваті материал, вчитува вмінню Характеризувати героя твору, показати велич подвигу Тараса, розкрити трагедію батька, що втратив Синів; віховуваті Громадянські почуття.

Тип уроку: урок-Діалог читача та героїв.

Обладнання: ілюстрації Е.Кібріна В«Смерть ТарасаВ», Портрет Остапа В»,В« Портрет Андрія В», В«Остап перед стратаВ». p> Хід уроку

Епіграф:

Нема з нас Нікого, Рівного Йому в доблесті.

М.Гоголь. В«Тарас Бульба В»

1. Вступне слово вчителя.

2. ОСС № 1


Образ Тараса Бульби

В 

3. ОСС № 2

В 

Порівняльна характеристика Остапа и Андрія

В 

Підсумок уроку.

Домашнє Завдання: Скласти план-характеристику літературних образів Остапа и Андрія.

Урок № 5.

Тема. Порівняльна характеристика Остапа и Андрія.

Мета уроку: сістематізуваті Отримані знання, вчитува учнів віділяті в художньому творі епізоді, Важливі для характеристики героїв, формуваті в учнів уміння и навички порівняльної характеристики літературних героїв; віховуваті почуття обов'язку.

Тип уроку: Розвиток зв'язного мовлення.

Обладнання: ілюстрації Е.Кібріна до повісті. p> Хід уроку

1. Вступне слово вчителя про принцип порівняльної характеристики літературних героїв.

2. Відбір матеріалу для порівняльної характеристики Остапа та Андрія.

3. Робота за ілюстраціямі Е.Кібріна В«Портрет ОстапаВ», В«Портрет АндріяВ», В«Остап перед страта В».

4. Складання плану. p> 5. Усний переказ за планом.

6. Напісаті твір-аналіз за данім планом.

7 . Домашнє Завдання : напісаті твір-мініатюру В«Моє розуміння вчінків Андрія та ОстапаВ».


2. Система уроків по вивченню творчості Гоголя та повісті "Тарас Бульба" (8 уроків)

1-й урок присвячується підготовці учнів до сприйняттів художнього тексту, тому приводимо Зміст та методичний коментар починаючі з 2-ої уроку.


2.1 Урок 2. Коментоване читання Першого розділу повісті В«Тарас БульбаВ», знайомство з героями, уснея малювання. Описание, портрет, Діалог. Значення Експозиції в літературному творі


У процесі роботи над художнім текстом вчитель буде деталізуваті окремі факти й події, что стосують історічної єпохи. Так, учням цікаво буде довідатіся, де й у Який час вчилися сині Тараса Бульби (у первом розділі вказується, что смороду вчились у кіївській бурсі, а в Другій говоритися: В«смороду булі віддані на дванадцяти году в Київську академію В», але І тут словоВ« бурса В»часто повторюється, говоритися даже про В«Республіканський Пристрій бурсиВ», про В«Голодних бурсуВ» и т.д.). Учитель пояснити, что Остап и Андрій були віддані самє в Київську академію, де провчіліся не менше восьми років, жили ж смороду в бурсі, тоб в гуртожитку для вихованців, про їжу повінні булі піклуватіся Самі. Київська академія булу Відкрита в 1632 р. и називаєся спочатку Києво-Могилянська колегією (з 1701 р. - київська академія). Вона булу дерло віщою школою на Україні й Складанний з 8 класів, викладання в основному велося латинську мовою. За своєму рівню академия не надходило Західно-європейськім універсітетам ї академіям; даже католицьке духівніцтво Було змушено Визнати цею факт, відзначаючі, что православні В«школи й академію якусь зачали й дітей вчатьсяВ».

Напрікінці XVI - качану XVII ст. у жітті українського народу настає корінній поворот - качан народно-визвольних повстань, на чолі якіх стояли Северин Наливайко (1594-1596 р.) i Яків Остряниця, або Острянин (1638 р.). Бачачи в ціх Повстань сюжетна основу повісті В«Тарас БульбаВ», Сучасні досліднікі стверджують, начебто Гоголь показавши два походи запорожців: В«Перший з них нагадує за своими мотивами ті повстання, Які відбуваліся после проголошення Брестської Унії в 1596 году, что позбавіла український народ права на національну самобутніс...


Назад | сторінка 5 з 12 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Персонажі повісті, проблематика твору. Народознавство у творі. Мовне бага ...
  • Реферат на тему: Художні особливості повісті Андрія Платонова &Котлован&
  • Реферат на тему: Комбінований урок - як тип уроку з основ ЕКОНОМІКИ
  • Реферат на тему: Нетрадиційні форми уроку. Урок-свято
  • Реферат на тему: Невербальний портрет літературного героя на прикладі повісті А.І. Купріна ...