Діти слухають і дивляться показ педагога.
Слухають пояснення.
Самостійна робота дітей.
Физминутка
Виконання рухів під музику В«ХмариВ».
Діти танцюють.
Заключний
Педагог: В«У домі має бути чисто, треба прибрати своє робоче місце В».
Виставка малюнків аналіз дитячих робіт.
Прибирання робочого місця.
Аналіз своїх робіт дітьми.
Творчий етап
Тема: Наші собаки
Мета: розвиток творчих здібностей дітей старшого дошкільного віку в процесі використання нетрадиційних способів зображення об'єктів живої і неживої природи.
Завдання: вчити розкривати особливості графічних засобів шляхом використання їх у передачу в образній поетичній формі; вчити дітей малювати восковими крейдою і аквареллю одночасно; розвивати асоціативне мислення і образне сприйняття; виховувати дбайливе ставлення до природи.
Матеріали і обладнання : у кожної дитини - папір, віск, фарби акварельні, вода, кисті. Фотографії: собак різних порід. Література: книги О.Ж, Палмер В«Ваша собакаВ», вірші Ю.Філіппова В«Три приятеля великих - точка, лінія і штрихВ». Матеріали: папір, воскова крейда, акварель, листи альбомні, кисті, вода.
Хід заняття
Етапи
Зміст, діяльність педагога
Діяльність дітей
Вступний
Пропонується подивитися фотографії різних порід собак. Провела бесіду про породи, про те, як собаки служать людині.
Запитання: яких розмірів собаки?, яка у них шерсть?, чи є у кого вдома собака?, якої породи?, доглядають вони за тваринами?
Розглядають фотографії.
Приймають участь у бесіді. Відповідають на запитання.
Основний
Прочитати вірш Філіппова В«Три приятеля великих - точка, лінія і штрихВ». p> Розібрала з дітьми вірш, запропонувала розділити лист на 3 частини, в кожній намалювати собаку: точкою, лінією і штрихом, але в 1-й част - точкою, в 2-й - штрихом, а в 3-й - лінією і показала, як наприкінці затонувати лист, так, щоб собак було видно.
Запропонувала намалювати собак на своїх аркушах. Будемо малювати трьох собак восковими крейдою. p> Здійснення індивідуальної допомоги педагогом.
Залишити малюнки підсихати. розповіла дітям казку В«Про подорож собак по містуВ». запропонувала дітям назвати своїх собак і придумати розповідь про собак.
Діти слухають вірш.
Слухають пояснення.
Самостійна робота дітей.
Слухають казку. p> 2-3 дитини розповідають розповідь.
Физминутка
Діти створюють театралізовані образи бульдогів, вівчарок, пуделів мімікою, жестами і рухами тіла передаючи звички тварин.
Імітують руху собак.
Заключний
Педагог: В«У домі має бути чисто, треба прибрати своє робоче місце В».
Виставка малюнків аналіз дитячих робіт.
Прибирання робочого місця.
Аналіз своїх робіт дітьми.
творчий здатність діти
Тема: Подарунок мамі
Мета: розвиток творчих здібностей дітей старшого дошкільного віку в процесі використання нетрадиційних способів зображення об'єктів живої і неживої природи.
Завдання: закріплювати вміння користуватися різними техніками, самостійно вибирати тему, сюжет і використовувані матеріали.
Матеріали і обладнання : у кожної дитини - аркуші паперу, зубна щітка, пензлі, олівці, нетрадиційний матеріал, акварель, вода. Провести бесіду про майбутнє свято В«8 березняВ». p> Хід заняття
Етапи
Зміст, діяльність педагога
Діяльність дітей
Вступний
Читати всі вірші присвячене В«8 березняВ».
Бесіда про подарунки, святі.
Слухають, приймають участь у бесіді. br/>
Основний
Педагог пропонує дітям подумати, що б вони подарували мамі до свята. Допомагає, обговорює з кожним малюнок і засоби його виконання (наприклад, викласти квіти мімози пшоном, квіткову галявину різнобарвною манкою, набризком та іншими техніками).
...