ичкою і різкими рухами від себе збризкують на лист, після цього трафарет прибирається. Зображення коригується, доповнюється в сюжетний малюнок.
Здійснення індивідуальної допомоги педагогом.
Читання оповідань А.М. Пришвіна В«Золотий лугВ». /Td>
Дивляться показ педагога.
Самостійна робота дітей.
Слухають розповідь.
Физминутка
В«Кульбаби в травіВ»
Руху руками по тесту
Заключний
Виставка малюнків аналіз дитячих робіт.
Діти обговорюють отримані малюнки.
Тема: Літній пляж
Мета: розвиток творчих здібностей дітей старшого дошкільного віку в процесі використання нетрадиційних способів зображення об'єктів живої і неживої природи.
Завдання: вчити малювати в нетрадиційній техніці В«по-сиромуВ»; розвивати здатність до відображенню природних явищ за допомогою колірних образів; виховувати дбайливе ставлення до природи.
Матеріали і обладнання : у кожної дитини - лист щільного паперу, широка і вузька кисті, серветка, акварель, вода. p> Хід заняття
Етапи
Зміст, діяльність педагога
Діяльність дітей
Вступний
Згадати загадку про літі. Читати всі вірші С.Я. Маршака з циклу Пори року. Бесіда про літніх забавах
відгадувати загадки
Слухають вірші.
Приймають участь у бесіді. /Td>
Основний
Педагогом пропонується малюнок-схема із зображенням сонця і хвилеподібних ліній - якась поверхню, за допомогою підбору кольору ви повинні були перетворити цю картину в африканську жарку пустелю або в сонячний ласкавий пляж. Можна використовувати різні тони і колірну гаму для отримання малюнків, що мають різний характер. Наносите воду широким пензлем на лист зверху вниз заповнюючи лист зліва направо. Потім вибираєте лінії горизонту набираєте трохи кольору і розподіляєте по лист. Для зображення дрібних предметів використовуйте вузьку кисть.
Здійснення індивідуальної допомоги педагогом.
По закінченні діти намагаються вгадати і розповісти за малюнками свою історію літнього відпочинку.
Дивляться показ, слухають пояснення педагога.
Самостійна робота дітей
Розповіді 2-3 дітей
Заключний
Виставка малюнків та аналіз дитячих робіт.
Тема: Подорож з хмарами
Мета: розвиток творчих здібностей дітей старшого дошкільного віку в процесі використання нетрадиційних способів зображення об'єктів живої і неживої природи.
Завдання: формувати ставлення до земної природи як до частини світобудови; вчити дітей малювати в нетрадиційній техніці; розвивати асоціативне мислення і образне сприйняття; виховувати дбайливе ставлення до природи.
Матеріали і обладнання : у кожної дитини - чорна гуаш, віск, сірники, аркуш паперу, кисть, вода. Репродукції: з картин Ф.В. Васильєва В«Після грозиВ», Н.К. Реріха В«Небесний бійВ», фотографії хмар. Музика: К. Дебюссі В«ХмариВ», пісня В. Шаїнського В«Білі корабликиВ». Література: вірші А.С. Пушкіна В«ХмараВ», В.Я. Брюсова В«ХмариВ», В.В. Маяковського В«Тучкіни штучки В».
В
Хід заняття
Етапи
Зміст, діяльність педагога
Діяльність дітей
Вступний
Пропонується послухати вірш А.С. Пушкіна В«ХмараВ». По ньому проводиться бесіда. p> Діти прослухали пісню В«Білі корабликиВ», уточнила, про які корабликах йдеться. p> Розповіла дітям про хмарах, діти прослухали музику К. Дебюссі В«Хмари.
Продемонструвати репродукції з картин Ф.В. Васильєва та Н.К. Реріха. /Td>
Слухають вірш. Приймають участь у бесіді. p> Слухають пісню, відповідають на запитання педагога.
Після прослуховування музики діти руками показали зростання і рух хмар.
Розглядають картини.
Основний
Показ послідовності роботи: нанести віск на лист, потім затонувати чорною тушшю і процарапать заточеною сірником хмари, за бажанням діти домальовують, тобто видряпують будинок, квіти, дерева, людей.
Здійснення індивідуальної допомоги педагогом.
...