Самостійна робота дітей.
Заключний
Виставка дитячих робіт.
Аналіз своїх робіт
Тема: Різнобарвні дощики
Мета: розвиток творчих здібностей дітей старшого дошкільного віку в процесі використання нетрадиційних способів зображення об'єктів живої і неживої природи.
Завдання: сформувати у дітей образи явищ природи; формувати вміння адекватним чином використовувати нетрадиційні образотворчі засоби і техніки; розвивати асоціативне мислення і образне сприйняття.
Матеріали і обладнання : у кожної дитини - папір, кольорові олівці, фломастери, крейда воскові. Репродукції: з картини І.І. Левітана В«Перед грозоюВ»; К.А. Сомова В«ВеселкаВ». Музика: К. Дебюссі В«ХмариВ», В«Казка про дощик і хмаруВ», Шостакович. Література: вірші О.М. Майкова В«Літній дощВ», Ф.І. Тютчева В«Як несподівано і яскравоВ», народні заклички, пісні. Загадки про дощ, хмари, хмари, веселку. br/>
Хід заняття
Етапи
Зміст, діяльність педагога
Діяльність дітей
Вступний
Пропонується прослухати та відгадати загадку. Потім, після відгадки - музику К. Дебюссі В«ХмариВ». p> Всі разом вимовляють народну заклички про дощик.
Розглядають картини І.І. Левітана В«Перед грозоюВ»; порівняння дощу. /Td>
відгадувати загадки.
Слухають музику.
Діти пальчиками показують, як дощ капає, голосом супроводжують руху словами: В«Кап, кап, кап В».
Діляться враженнями від картин.
Основний
Педагог: В«Дощик може бути веселим (вимовляється заклички) В». Показ зображення дощику крейдою і кольоровими олівцями, запропонувала домалювати будинку, квіти, людей і т.д. Здійснення індивідуальної допомоги педагогом. p> Після чого діти розглянули репродукцію з картини К.А. Сомова. Бесіда. (В цей час малюнки підсихають)
Діти слухають
Дивляться показ
Самостійна робота дітей
Розгляд картини
Физминутка
Імітація квітки, пророслого із землі, як квітка ріс, і розпускався. /Td>
Імітують руху по тексту
Заключний
Виставка малюнків аналіз дитячих робіт.
Аналіз своїх робіт дітьми.
Тема: Фарби веселки
Мета: розвиток творчих здібностей дітей старшого дошкільного віку в процесі використання нетрадиційних способів зображення об'єктів живої і неживої природи.
Завдання: закріпити послідовність розташування кольорів у спектрі; вчити працювати в техніці розмиву, зафарбовувати лист повністю; розвивати здатність до відбиття природних явищ за допомогою колірних образів; виховувати дбайливе ставлення до природі.
Попередня робота: читання казки В. Катаєва В«Квіточка-семицветикВ», розгляд ілюстрацій з зображенням веселки, заучування фрази для запам'ятовування розташування кольорів спектру: В«Кожен Мисливець Бажає Знати Де Сидить ФазанВ».
Матеріали і обладнання : у кожної дитини - лист щільного паперу, широка і вузька кисті, серветка, акварель, вода. Музика: пісня В«РайдугаВ» сл. Н.В. Нищева, муз. Л.Б. Гавришевої. p> Хід заняття
Етапи
Зміст, діяльність педагога
Діяльність дітей
Вступний
Згадати загадку про райдуги. p> Читає вірш:
Тільки дощик віддалився - p> У небі місток з'явився.
Яскравою опуклою дугою,
Ніби поясок кольоровий.
Міст повітряний без перил
Дощик з сонцем Він створив.
І ніхто, хоч поруч був,
По ньому не проходив.
відгадувати загадки
Слухають вірш
Основний
Листоноша приносить лист від чоловічків Різнобарвною країни, які розповідають про те, що всі чарівні фарби Райдуги вкрав злий Кощій Безбарвний, і вони просять допомогти їм повернути різнокольорові Веселку, для чого діти повинні її намалювати.
Скільки квітів у веселки?
На що схожа веселка?
Коли вона з'являється в небі?
У якому порядку розташовані кольори веселки?
Здійснення індивідуальної допомоги педагогом.
Всі ми весело грали
У небі веселку малювали.
Подивилися на годинник
У групу нам пора йти.
...