льки наближене уявлення. Коли є наближене число, то необхідно знати його абсолютну похибку рівну, де а - деяке число, а а * - його наближене значення. У кінцевому наближеному результаті ми зберегли два знаки після коми, хоча. У цьому випадку говорять, що число округлено до двох знаків після коми, а абсолютна похибка цього числа не перевищує 0,005, тобто вбирається половини останнього збереженого десяткового розряду. Округлення відбувається за наступним правилом: якщо перша з відкинутих цифр 5 або більше, то остання збережена цифра збільшується на 1, інакше останню збережену цифру залишають без зміни. p> Тепер розглянемо переклад зі своєї системи числення в чужую.В цьому випадку обчислення, які виконувалися при перекладі.
Приклад: Переведемо число 1973 з десяткової системи в восмерічную.
Послідовно обчислюємо:
= 246 * 8 + 5;
= 30 * 8 + 6;
= 3 * 8 + 6.
Оскільки останнє приватне 3 <8, то процес перекладу закінчений і результат такої:
= 36658
. Тепер вирішимо кілька прикладів на закріплення:
Переведіть наступні числа з десяткової системи в двійкову:
. Ваше домашнє завдання: с.67-68. p>. Оцінюються найбільше відзначилися учні, підводяться підсумки уроку. br/>
.3 Двійкова, восьмерична і шістнадцятковій системи числення
Мета: повторити матеріал 8-го класу за даними системам числення, а також розглянути матеріал з іншої точки зору, ніж з точки зору базового курсу інформатики.
Завдання:
повторити і вивчити матеріал з систем числення 8-го класу на більш високому рівні.
развітьпрактіческіе навички вирішення завдань на даному матеріалу
формування у дітей наукового світогляду.
План уроку:
. Орг. частину.
. Повідомлення нового матеріалу. p>. Закріплення нового матеріалу. p>. Завдання додому. p>. Підсумки уроку. p> Хід уроку:
. Перевірка відсутніх в класі, домашнього завдання. p>. Тепер приступимо до запланованої на сьогодні роботі. Тема нашого уроку - двійкова, вісімкова і шістнадцятковій системи числення. p> Цю тему ви вже вивчали у 8-му класі, так що труднощів виникнути не повинно.
Ці системи характеризуються тим, що їх підстави пов'язані такими відносинами: 8 = 23; 16 = 24. А з цього випливає, що будь-яку восьмеричну цифру можна уявити 3-ма двійковими розрядами (двійковій тріадою), а будь-яку шестнадцатиричную цифру - чотирма двійковими розрядами (двійковій тетрадой). Ці властивості суттєво спрощують перекази в цих системах. p> Приклад:
Переведемо число 10111002із двійковій системи в шістнадцяткову.
Розбиваємо число справа на ліво на четвірки цифр і кожну четвірку замінюємо відповідної шістнадцятковій цифрою. Тоді 01012 = 516, 11002 = С16. Тобто 10111002 = 5С16. p> Переведемо число 10110,10012 в вісімкову систему.
Коли число дробове, то ціла частина числа розбивається на тріади справа наліво, а дрібна част...