аки, руки, кішка, кашка.
Про хлопчика. Руслан. p> Початок пропозиції.
Ім'я хлопчика.
3
Точка
Жанна.
Ім'я дівчинки.
Зайка.
3
З великої літери.
Крапку.
6 Підсумок уроку
З написанням якої букви ми сьогодні познайомилися?
З якими буквами схожа за елементами буква "Ж"?
Зі скількох елементів складається буква "Ж"? Що трапиться, якщо ми не допишемо у літери 1 елемент? /Td>
З написанням великої літери "Ж".
С, Е
Чи не вийде те слово, яке хотіли написати, отримаємо зовсім інше слово. /Td>
7. Домашнеее завдання. /Td>
Дома потренуйтеся писати букви Ж, ж. /Td>
Вчитель-дефектолог: Жданова Є.В.
Урок навчання пісьму.1 клас.
Тема: Диференціація "б-п", лист слів з цими літерами.
Мета: закріпити знання учнів про смислорозрізнювальної ролі звуків.
Завдання:
Освітня: вчити розрізняти звуки в мові; закріплювати графічні навички письма вивчених букв
Корекційно-розвиваюча:
Розвивати і коригувати слухове сприйняття через диференціацію звуків;
Розвивати наочно-образне мислення через використання спеціальних завдань;
Розвивати логічну пам'ять шляхом асоціативних зв'язків.
Виховна: виховувати любов і дбайливе ставлення до тваринам.
Обладнання:
вчителя: картки - зображення букв "б" і "п", картки-зображення предметів "риба", "банан", "шуба", "Бублик". p> У учня: щитки з літерами, розрізна абетка.
Хід уроку. /Span>
Етап уроку
Діяльність вчителя
Діяльність учнів
1. Орг. момент
Перевірка готовності до уроку.
Урок письма.
Другий урок. /Td>
2. Підгот. робота до вивчення нового матеріалу
-З якими буквами ви познайомилися на минулих уроках?
Що знаєте про ці буквах?
Чому ці букви називають парними приголосними?
Який звук позначає буква "б"?, буква "п"?
Підставте букву в слово, прочитайте . (На дошці:
п. лка (а, о, і) б ... лка (а, у, е))
Чим різняться слова?
Що відбувається зі словом, коли змінюється навіть 1 буква? /Td>
Б і П
Однією буквою.
Змінюється зміст слова.
3. Повідомлення теми уроку
-Сьогодні на уроці ми будемо тренуватися в розрізненні букв "б" і "п". /Td>
4. Закріплення вивченого. p> Робота в зошиті. /Td>
-Відкрийте зошити, сядьте правильно для письма.
Розгляньте візерунок у мене на дошці, пропишіть його до кінця рядка у себе в зошиті.
Записуємо під диктовку букви: рядкові - а, м, о, н, п, л, і, б.
На наступному рядку запишіть ті ж букви, тільки заголовні.
Знайдіть букви на рядках, які ви вивчали на минулих уроках.
Що це за літери?
Чи схожі з написання букви?
Розгляньте ілюстрації і згадайте, з яких елементів складається мала літера "б"? буква "п"?
Запишемо склади з вивченими буквами.
( бі-пі, ба-па, бу-пу)
Чим схожі? Чим різняться? p> Я зараз буду зачитувати слова з буквами "б" або "п". ВИ - слухаєте, якщо чуєте "б" - піднімаєте її на щитку, якщо "П" - значить показуєте на щитку цю букву. p> Порт, батон, паркан, крапель, бинт, павук, палиця, балка, бар, пар.
Запишемо слова парами; з буквою "б" будемо писати в 1 стовпчик, з буквою "п" - у 2:
Бар, пар, борт, порт, бив, пив.
Я показую ілюстрації, ви - записуєте слово-назва предмета.
( "риба", "банан", "шуба", "бублик").
Що об'єднує ці слова?
Подивіться на дошку. Я записала 2 пропозиції друкованими літерами. p> Перепишіть мої пропозиції до себе в зошит письмовими буквами.
( Барсик і Борис - коти. Паша - кухар)
Прочитайте 1 пропозицію.
Про кого йдеться в реченні.
Хто такі "Барсик" і "Борис"?
Чому ці слова записані з великої літери?
Прочитайте 2 пропозицію.
Як звуть пов ара?
Чому "Паша" - записано з великої літери?
(Діти діють відповідно з інструкцією вчителя)
В
Б і П
Не схожі .
У кожній парі однакова голосна, але різні приголосні.
У кожному слові є буква "б".
Про Барсик і Борисові.
Коти....