Клички тварин.
Паша.
Ім'я хлопчика.
5. Підсумок уроку
-Які букви ми вчилися сьогодні розрізняти? Чим різняться букви на листі? /Td>
Б і П
накреслень, складаються з різних елементів. /Td>
6. Домашнеее завдання
Дома придумайте по 5 слів з літерами "б" і "п". /Td>
Вчитель-дефектолог: Жданова Є.В.
Урок навчання пісьму.1 клас.
Тема: Рядкова буква "з". Лист складів і слів з буквою "з".
Мета: познайомити учнів з малої буквою "з".
Завдання:
Освітня: сформувати в пам'яті учнів чітко диференційований зорово-руховий образ малої літери "з"; удосконалювати вміння виконувати види з'єднань букв.
Корекційно-розвиваюча:
Корекція динамічності сприйняття на основі вправ у впізнаванні і розрізненні;
Розвивати мова через підбір омонімів;
Розвивати стійку увагу шляхом частої зміни видів діяльності.
Виховна: виховувати інтерес до предмета.
Обладнання:
вчителя: картки-склади, ілюстрації слів, що мають кілька значень, зображення друкованої та рядкової букв "з"
учня: мотузочок для конструювання, елементи букв.
Хід уроку. /Span>
Етап уроку
Діяльність вчителя
Діяльність учнів
1. Орг. момент
-Урок письма. Перевірте свою готовність до уроку. На парті - пропис, ручка, елементи букв, мотузочок (шнурок) для конструювання. /Td>
2. Актуалізація знань до вивчення нового матеріалу
-З якою буквою ви сьогодні познайомилися на уроці "навчання грамоті "?
Що дізналися про букву "з"?
Назвіть слова, які починаються з цієї літери, слова, з буквою "З" в середині. /Td>
Буквою З.
Позначає приголосний звук, дзвінкий, може бути твердим, м'яким. /Td>
3. Повідомлення теми уроку
Зорова гімнастика.
-Сьогодні на уроці ми навчимося писати рядкову букву "з", з'єднувати її в склади, писати в словах. /Td>
4. Новий матеріал
Пальчикова гімнастика
-Розгляньте як виглядає друкована та письмова (рядкова) буква "З". Чим схожі? p> Чим різняться?
На що схожа мала літера "з"?
З скількох елементів складається буква "з"?
Які це елементи?
Знайдіть ці елементи у себе. Складіть ці елементи так, щоб вийшла буква "з".
Обведи вийшла букву пальчиком.
Частина цифри 3 з петелькою.
2
полуовала, петля
5. Первинне закріплення
Физминутка. /Td>
-Подивіться як я запишу літеру.
( Учитель демонструє каліграфічно правильне написання букви з промовляння).
Скільки елементів?
Який 1, 2?
Викладіть букву "з" зі шнурка у себе на парті.
Напишіть букву в повітрі.
Відкрийте прописи, обведіть літеру по точках, пропишіть до кінця рядка.
Прочитайте склади з буквою "з".
Які види з'єднань використовуються?
Прочитайте 1 рядок складів. Чим схожі? Чим різняться? p> 2 рядок. Чим схожі, розрізняються? p> Запишемо слова з буквою "з".
Коза, парасольку, ваза.
Прочитайте слова, де буква "з" коштує в середині слова, на початку слова.
Розгляньте ілюстрації на дошці. Назвіть предмети, представлені на дошці.
Які два однакових звучання почули?
Що означає слово "коса" у першому випадку? У другому випадку?
Складіть пропозиції з ілюстрацій, використовуючи схожі слова.
Прочитайте пропозицію в прописи.
У Лізи - ваза.
Скопіюйте пропозицію собі в зошит письмовими буквами. /Td>
2
полуовала, петля
За, зо, зу, зи.
Нижня, середня
Аз, оз, уз
Перша літера - голосна, закінчується буквою "з". Різні голосні.
Коса коса
Зачіска у дівчаток
Інструмент для скошування трави
У зіни-коса.
Павлик косить косою.
6. Підсумок уроку
-С написанням якої букви ми сьогодні познайомилися?
З скількох елементів складається буква?
Які це елементи? /Td>
Рядкової буквою "з".
З 2-х.
полуовала, петля