вну участь у процесі уроку.
- Домашнє завдання: підручник: І. Г. Семакін. Інформатика. Базовий курс. 7-9 класи. § 2. «Сприйняття інформації та мови», - стор. 13 - 15 вивчити.
- Виставляння оцінок.
2.3 Третій розгорнутий план-конспект уроку
Школа: №11
Клас: 7 А
Дата: 7.03.2011
Тема уроку: «Інформаційні процеси».
Цілі уроку:
Освітні цілі:
навчити дітей самостійно освоювати новий матеріал;
виробити навички роботи з персональним комп'ютером;
ознайомити учнів з інформаційними процесами.
Розвиваючі цілі:
формувати навички самостійності в роботі;
розвивати увагу, пам'ять, алгоритмічне мислення і естетичне почуття.
Виховні цілі:
спонукати до пізнавальної діяльності, виховувати відповідальність, організованість, самостійність;
виховувати дисциплінованість, а також моральні якості особистості.
Тип уроку: повідомлення нових знань
Методи проведення: пояснення вирішення завдань, самостійна робота учнів на ЕОМ, лекція, показ, вправи, пояснення з демонстрацією на ПК, робота з довідковим роздатковим матеріалом, опитування з метою закріплення нових знань.
Обладнання: довідковий роздатковий матеріал, персональний комп'ютер, інтерактивна дошка, проектор.
План уроку
1 Організаційний момент (1 хв)
2 Актуалізація знань (10 хв)
Повідомлення нових знань (25 хв)
Закріплення нових знань (5 хв)
Підведення підсумків (4 хв)
Тривалість уроку: 45 хвилин.
Хід уроку
Організаційний момент:
привітання;
перевірка наявності навчальних приладдя;
оголошення теми і мети уроку.
Актуалізація знань:
Опитування учнів по попередній темі уроку.
Активізація знань учнів.
Мотивування розумової діяльності учнів.
Пояснення нового матеріалу.
Йдеться вчителя: вчитель пояснює нову тему і повідомляє дітям важливі терміни під диктовку. Пояснення супроводжується комп'ютерною презентацією. Презентація представлена ??в додатку A.
Будь-яка людина постійно зайнятий якоюсь роботою з інформацією: читає книги, підраховує вартість покупки, переказує іншій людині якісь відомості, заучивает правила, вирішує завдання і багато іншого.
Будь-яка інформаційна діяльність людини зводиться до виконання трьох основних видів інформаційних процесів: процесу зберігання інформації, процесу передачі інформації і процесу обробки інформації.
Учитель роздає довідковий матеріал, що дозволяє сформувати цілісне уявлення про види інформації, який реалізує принцип наочності навчання і використовуючи можливості зорової пам'яті учня. Роздатковий матеріал представлений додатком B.
Зберігання інформації. Люди зберігають інформацію або у власній пам'яті, або на якихось - то зовнішніх носіях, найчастіше - на папері. Збережені в пам'яті знання відтворюються людиною миттєво. Свою пам'ять ми ще можемо назвати внутрішньою пам'яттю. Тоді інформацію, збережену на зовнішніх носіях (в записниках, довідниках, енциклопедіях, магнітних записах), можна назвати нашою зовнішньою пам'яттю. Щоб скористатися такою інформацією, її спочатку потрібно помістити у внутрішню пам'ять. Наприклад, прочитати номер телефону в записнику, а потім використовувати цю інформацію за призначенням (набрати номер на апараті).
Передача інформації. Дуже часто будь-якій людині доводиться брати участь у процесі передачі інформації. Передача може відбуватися при безпосередній розмові між людьми, через листування, за допомогою технічних засобів зв'язку: телефону, радіо, телебачення. Такі засоби називаються каналами передачі інформації.
У процесі передачі інформація може спотворюватися чи губитися, якщо інформаційні канали поганої якості.
Передача інформації - завжди двосторонній процес: є джерело і приймач є інформації. Джерело передає (надсилає) інформацію, а приймач її отримує (сприймає).
Обробка інформації - третій вид інформаційних процесів. Процес обробки інформації не завжди пов'язаний з отриманням яки...