Педагог читає дітям вірші про квіти:
Немає нічого прекраснішого квітів,
Що прийшли до нас в сади, житла.
Квіти прийшли з глибини століть,
Щоб зробити наше серце чистіше.
Педагог читає далі про квіти і дружбі:
Ми їх ростимо для мам і для друзів.
Тепер ростимо для казкаря навіть -
Він зробив нас і чутче, і добріші,
Набагато міцніше стала дружба наша.
Діти з виразом повторюють вірші про квіти, доброті і дружбі .. Підсумок заняття. p align="justify"> Педагог: - А тепер перенесіть свої роботи на загальний стіл. Малюнки складіть рівними чарочка, нові виліплені роботи поставте так, щоб вистачило місця і нічого не впало. Після того, як ми створимо ще й колективну аплікацію, влаштуємо виставку всіх-всіх робіт. Так що ви станете і учасниками, і призерами, і вам же вирішувати - які роботи стануть самими кращими.
Педагог, через кілька хвилин, знову звертається до дітей: - Усі доведеться навчитися оцінювати самим: і героїв, і їх вчинки і свої роботи доведеться по совісті оцінити.
Вихователь закінчує заняття.
Діти: продовжують у вільному спілкуванні ділитися враженнями про роботи і героїв казок Андерсена.
Заняття щодо створення колективної аплікації № 9
(для дітей 6 років)
В«Прекрасний молодий лебідьВ»
(за мотивами казок Г. Х. Андерсена)
Цілі:
на заняттях аплікацією за творами Андерсена формувати у дітей зацікавлене ставлення до загального результату колективної діяльності,
продовжувати формувати моральні почуття (чуйність, взаємодопомога, згода і дружбу),
в процесі изодеятельности продовжувати формувати моральне якість - доводити почату справу до кінця,
тренувати дітей у виявленні характеру форми, правильності пропорцій, вірності будови предметів, вправляти в пошуку найбільш характерних деталей персонажів,
тренувати дітей у прийомах створення колективної аплікації.
Матеріали до заняття: різні заготовки з різнокольорової матовою і жатой папери, різнокольоровий картон, клей, ганчірочки, інструменти, ілюстрації, книжки, іграшки для обстеження дітьми зображень, а також форм, будови і кольору персонажів та інших предметів.
Хід заняття
I. Вступ. p align="justify">. Вихователь пропонує дітям вибрати для зразка одну з п'яти прикріплених до загальної дошці ілюстрацій (за казкою В«ДюймовочкаВ» - з летять метеликом, за яким пливе на аркуші латаття Дюймовочка; за казкою В«Гидке каченяВ» - з білим лебедем н...