я і запам'ятали, що ні ви, ні я і ніхто інший з людей і дітей цього зробити не може. Я думаю, ви переконалися самі. Це пов'язано з будовою волокон паперу і з процесом її виготовлення. p align="justify"> III. Підсумок заняття. p align="justify"> Педагог: - А тепер перенесіть вашу спільну роботу на загальний стіл. Поставте так, щоб вона була в центрі всіх ваших колишніх робіт. p align="justify"> Ми ж з вами збираємося влаштувати виставку. Я тільки нагадую: ви станете учасниками, призерами та ви ж будете вирішувати - які роботи ваших друзів стануть самими кращими. Тільки важливо справедливо поставитися до робіт товаришів і порадіти виконаному вами сьогодні дуже славно одному загальному справі. p align="justify"> Діти: без нагадування прибирають папір, клей, інші інструменти, викидають обрізки.
Педагог: закінчує заняття і дає дітям можливість у вільному спілкуванні ділитися враженнями про персонажів і виконану роботу.
Заняття № 10
(для дітей 6 років)
В«Твої хороші справиВ»
(продовження знайомства дітей зі казкарем Г.Х.Андерсеном й інший його казкою В«Оле-ЛукойєВ»)
Цілі:
допомогти дітям шести років краще запам'ятати казки Г.Х. Андерсена,
познайомити дітей ще з одним з творів письменника,
продовжувати формувати моральні почуття (прагнення до добрих справ, гідній поведінці, вміння пам'ятати хороше, не гордитися даремно),
збагачувати активний і пасивний словник дітей шляхом слухання казок і оповідань,
розвивати зв'язне мовлення дітей за допомогою переказу з опорою на картинки, ілюстрації, передаючи при цьому своє ставлення до персонажів і їх вчинків.
Матеріали до заняття: книга з казкою В«Оле-ЛукойєВ», ілюстрації.
Хід заняття
I. Вступ. p align="justify">. Вихователь пропонує старшим дошкільнятам згадати і назвати казки Г.Х. Андерсена. Потім діти коротко розповідають один - два найбільш вподобаних епізоду. А педагог ставить питання про те, чому навчив дітей казкар? p align="justify"> Діти: перераховують якості, які повинні бути у морального людини (людина повинна бути скромним, чесним, добрим, турботливим, вірним, повинен пам'ятати хороше інших людей, не повинен пишатися даремно і бажати приносити радість іншим людям) .
. Вихователь повідомляє, що сьогодні за допомогою казкаря Андерсена діти зрозуміють, чому людина так сильно має прагнути до добрих справ. Читає дітям в скороченні казку В«Оле-ЛукойєВ». p align="justify"> II. Основна частина
. Вихователь розмовляє з дітьми про казку. p align="justify"> Вихователь: Хлопчик Яльмар за допомогою чарівного казкаря Оле-Лукойє щоночі дізнавався нову казку, але, вірніше сказа...