З образотворчого мистецтва з теми: Зимовий день та Я і Україна з тими: Якою буває зима? для учнів 1 класу 
  Тема: Малювання композіції Зимовий день 
  Мета: Сістематізуваті уявлення дітей про зиму (показ Презентації на комп ютері); 
  в бесіді про зиму звернути Рамус на ті, як художники в своих роботах зображують пейзаж и его елементи; 
  погліблюваті Поняття про тепла и холодну гаму кольорів; 
  вчитува учнів передаваті на малюнку чарівний світ природи засобими кольору и техніки; 
  розвіваті у дітей композіційні навички, асоціатівно-подібний мислення, спостережлівість, творчу уяву; 
  вміння передаваті враження від побаченого; 
  розвіваті композіційну грамотність (рівномірне Заповнення площади листа); 
  удосконалюваті зоров'я пам'ять, фантазію, технічні навички роботи з художнімі матеріалами; 
  виховувати охайність, акуратність, самостійність в работе, бажання створюваті прекрасне вокруг собі; 
  прівіваті любов до уроків мистецтва, до природи рідного краю. 
  Обладнання: ілюстратівній материал,! застосування комп ютера, виставка книг, ТЗН, показ мультфільму, зразок вчителя. 
  Художні матеріали: папір, просто олівець, гумка, пензлик, палітра, гуаш, вода 
  Тип: інтегрованій урок (образотворче мистецтво, музика, Я і Україна) 
 " Мистецтво відображає реальне та вічне, 
  а не ТИМЧАСОВЕ та ілюзорне" (Джінараджаса). 
  Хід уроку 
  І. Пролог 
 . Організація класу. Привітання. 
  Добрий день, діти! Подівіться сам на одного и Посміхніться, щоб ми з посмішкою і гарно настроєм провели сьогоднішній урок. 
 . Мотивація навчальної ДІЯЛЬНОСТІ 
  Діти, як гарно у вас сегодня в класі: білесенькі сніжінкі, новорічна ялинка, Казкові звірі. Якої пори року це буває? (взимку) 
  Декламування вірша Г. Демченка 
   Снігамі вкрілася земля, 
  Метелиця гуляє, 
  малює вікна морозець 
  Та носики щіпає. 
  Природа спить ... 
  І все вокруг 
  У димових білих чарах. 
				
				
				
				
			  Це - Корольова, 
  Це - Зима 
  Так трудитися на славу. (Г. Демченко) 
   ІІ. Зав язка 
  Так, діти. Сьогодні до нас на урок завітала Королева - Зима. Якою ві уявляєте зиму? (описание зими дітьми) 
  ІІІ. Розробка 
  Зімонька, Снігуронька, чарівниця - так гарно назівають зиму. Вона з являється зненацька. Всі вокруг блищьила, перелівається, іскріться. 
  (Показ Презентації) 
   слайд 
   слайд 
   слайд 
   слайд 
   слайд 
   слайд 
   слайд 
   слайд 
   слайд 
   Отже, зиму не можна назваті безбарвною, ахроматичності. Вона поєднує в Собі безліч кольорів. Вам треба їх вміті Бачити. 
  Розглянемо палітру пір року. Назвіть кольори зими и складемо палітру пори року зими у виде зимового Кущик (діти складають асоціатівній кущ вместе с учителем). 
    - Усі відтінкі синього, фіолетового, блакитного, зеленого назіваються холодними Кольорах. 
  - Так, узімку холодно, дує холодний вітер, день становится Коротше. Те чи подобається вам зима? Мабуть, ні: незатішно, холодно, за вікном хурделіться, падає снег. Віходити на вулицю не хочеться. Краще в хаті посідіті. 
   слайд. 
   слайд. 
   - Діти, наш Знайомий Олівець теж любити зиму. Йому подобається ее ще й малювати. І від сегодня ми з вами будемо малювати зимовий день. 
  ІV. Кульмінація 
 . Постановка практичного Завдання 
  А для роботи Казкові герої принесли нам фарби, кісточкі, палітру, воду, графічний олівець, гумка, а ще - сюрприз. 
 . Поетапна виконан композіції вчителя. 
 . Практична робота. Фінал. 
 . Перевірка Виконання робіт. Аналіз робіт. Виставка кращих малюнків. 
 ...