ustify">) Невиховані люди обурюють мене
) Я часто ловлю себе на тому, що намагаюся виховувати когось
) За звичкою постійно роблю кому-небудь зауваження
) Люблю командувати близькими
) Завжди сподіваюся, що кривдник отримає по заслугах
) Мене часто дорікають у буркотливості
) Довго пам'ятаю образи, які мені нанесли ті, кого я ціную і поважаю
) Не можна прощати однокласникам безтактні жарти
) Якщо друг навмисно зачепить моє самолюбство, я на нього ображуся
) Чи не схвалюю людей, які при нагоді розповідають про свої хвороби
) Іноді подобається позлити кого-небудь із рідних
) Мені важко, як правило, йти на поступки іншим
) Важко ладити з людьми, у яких поганий характер
) Насилу пристосовуюся до нових знайомих, однокласникам
) Не підтримую відносин з дивними людьми
) Найчастіше з принципу наполягаю на своєму, навіть якщо розумію, що партнер прав
) Повільні люди зазвичай діють мені на нерви
Додаток 2
Урок 1.
Тема: Алкени
Клас: 10 «А»
Мета: продовжити знайомство учнів з неграничними вуглеводнями, алкенами.
Завдання:
· Освітні: закріпити і розширити знання учнів про алкенів, отриманих в 9 класі;
· Виховні: підвищення рівня толерантності серед учнів класу;
· Розвиваючі: розвиток в учнів умінь аналізувати інформацію.
Тип уроку: комбінований урок
Методи:
· Словесні: розповідь, бесіда.
Література:
Габрієлян О.С. Хімія. 10 клас. Профільний рівень: навч. для загальноосвітніх учрежд.- 9-е изд., Испр.- М .: Дрофа, 2008. - 318, [2] с .; мул.
Структура уроку:
I. Вступна частина (1-2 хв)
Організація класу
II. Головна частина (25-26 хв)
Самостійна робота (8 хв)
Удосконалення знань (17-18 хв)
III. Заключна частина (13 хв)
Завдання на толерантність в хімії (5 хв)
Виявлення розуміння досліджуваного матеріалу (5-6 хв)
Підведення підсумків уроку (1-2 хв)
Завдання додому (1 хв)
Хід уроку:
I. Вступна частина.
Здрастуйте хлопці!
Сьогодні ми з вами розглянемо алкени, їх фізичні та хімічні властивості.
II. Головна частина.
Але на початку уроку проведемо невелику самостійну роботу
Учні отримують картки із завданнями і працюють.
Збір робіт учнів.
Розглянемо план уроку:
) Ізомерія і номенклатура
) Фізичні властивості
) Хімічні властивості
) Застосування
Що таке алкени?
Алкени - ациклічні вуглеводні, що містять в молекулі, крім одинарних зв'язків, одну подвійну зв'язок між атомами вуглецю і відповідні загальній формулі C n H 2n.
) Ізомерія і номенклатура.
Для алкенів характерна структурна ізомерія.
Складіть все ізомери речовини складу С 5 Н 10
СН 2=СН - СН 2 - СН 2 - СН 3 - Пента - 1
СН 3 - СН=СН - СН 2 - СН 3 - Пента - 2
СН 3 - СН=С - СН 3 - 2-метилбутен - 1
СН 2=С - СН 2 - СН 3 - 2-метилбутен - 1
СН 2=СН - СН - СН 3 - 3-метилбутен - 1
- Як ви думаєте, дані ізомери відрізняються за властивостями?
Учні висловлюють свої точки зору.
Ізомери дійсно незначно відрізняються за властивостями.
А чи можливо перетворення одного ізомеру в інший?
Обговорення думок учнів.
дане перетворення неможливе без розриву зв'язку.
) Отримання.
. Крекінг нафтопродуктів.
З 16 Н 34? З 8 Н 18 + С 8 Н 16
октан октен
. Дегид...