вчитель проводить фронтальне опитування класу.
1. Сформулюйте 1 ознака рівності трикутників.
2. Сформулюйте 2 ознака рівності трикутників.
3. Який трикутник називається рівнобедреним?
4. Сформулюйте ознаку рівнобедреного трикутника.
5. Сформулюйте властивості рівнобедреного трикутника.
6. Чим відрізняється ознака геометричної фігури від її властивості?
7. Сформулюйте 3 ознака рівності трикутників.
8. Який трикутник називається рівностороннім?
9. Що вважається ознакою, що - властивістю рівностороннього D-ка?
10. До кожної Чи теоремі існує зворотна?
11. Наведіть приклад теореми, до якої не існує зворотною.
12. Наведіть приклад теореми, до якої існує зворотна.
13. Як будується зворотна теорема?
14. Сформулюйте ознаки рівності прямокутних трикутників.
Після фронтального опитування вчитель проводить бесіду по опорних конспектах на дошці. Якщо необхідно, то учні класу доповнюють і виправляють записи на дошці. br/>
ІІ. Рішення завдань.
Два учня близько дошки вирішують завдання за готовими малюнками, які виконані учителем до уроку. Якщо необхідно, то учні класу доповнюють і виправляють записи на дошці.
Завдання з готовим малюнкам
В
1. Дано: DАВС, BD = CD, BM = CM, ГђDBM = 40 0 , ГђADB = 80 0 . Знайти: ГђBDM, ГђMDC, ГђDMC, ГђMCD. br/>
Відповідь: ГђBDM = ГђMDC = 50 0 , ГђDMC = 90 0 , ГђMCD = 40 0 .
2. DAOM = DFOE, периметр DOEF = 40 см, AF = 20 см. Знайти: периметр DAEF. br/>
Відповідь: 60 см.
III. Фізкультурна пауза
(Учні повторюють за вчителем всі рухи.)
IV. Усна робота.
Учитель з учнями усно вирішує завдання з готовим малюнкам, зображеним на плакатах. Учні повинні знайти на малюнках рівні трикутники і пояснити рівність, назвавши відповідний ознака рівності трикутників.
Завдання для усного розв'язання.
В
В В
ІV. Домашнє завдання.
В
УРОК 5
Тема уроку: "Рішення прикладних задачВ»
Мета уроку:
розглянути життєві і прикладні завдання, на яких можна продемонструвати важливу роль ознак рівності трикутників у житті, навчити учнів творчо застосовувати ознаки рівності трикутників під час вирішення завдань.
В
Хід уроку
В
І. Гімнастика розуму.
При написанні математичного диктанту повторюються три ознаки рівності трикутників, поняття рівнобедреного трикутника, його властивості та ознаки. Мета диктанту - систематизувати і повторити важливі факти даної теми, сприяти розвитку уваги, логічного мислення та математичного зору учнів, сформувати навички розумової діяльності. Учитель зачитує завдання, а учні...