Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Методички » Ознайомлення з природою на заняттях з використанням демонстраційних картин і динамічних моделей

Реферат Ознайомлення з природою на заняттях з використанням демонстраційних картин і динамічних моделей





Конспекти занять для середньої групи з використанням демонстраційних картин і динамічних моделей


ВЕРЕСЕНЬ

Заняття В«Складання описових розповідей про овочі та фруктиВ»

Цілі

Вчити дітей складати описові розповіді про овочі (фруктах), визначати послідовність викладу, використовуючи як плану моделі-картинки.

Уточнити і закріпити уявлення дітей про овочі та фрукти, що відрізняються один від одного за зовнішнім виглядом і способом виростання.

Виховувати вміння слухати один одного.

Матеріал. Наочні моделі (попередньо вирізаються з посібника). p align="justify"> Попередня робота. Розглядання овочів, фруктів поза заняття, перегляд ілюстрацій, читання художньої літератури про овочі та фрукти. Малювання овочів, фруктів. p align="justify"> Хід заняття

. З'являється ігровий персонаж з кошиком, в якій лежать овочі та фрукти. Він каже, що зібрав урожай, і дістає з кошика овочі (фрукти), неправильно називаючи їх: В«Я ось приніс моркваВ», - показує огірок і т.д.

Вихователь пропонує дітям допомогти ігровому персонажу і навчити його розповідати про овочі та фрукти.

. З дітьми обговорюється послідовність розповіді з виставленням на складальному полотні наступних моделей: форма, величина, де виростає, який на смак, який на дотик, що можна приготувати. p align="justify"> Вихователь. Хлопці, давайте згадаємо, про що ми будемо розповідати. (Показує картинку із зображенням огірка.) Про що нам розповість ця модель? (Виставляється відповідна модель.) p align="justify"> Діти пояснюють, що огірок овальної форми. Далі педагог виставляє наступну модель - В«величина предметаВ». Діти пояснюють. Таким чином, вихователь демонструє дітям всі моделі і становить з ними план розповіді. p align="justify"> Ігровий персонаж викликається розповісти про будь-овоче і плутається. Вихователь пропонує йому послухати, як будуть розповідати діти. Розповідь 3-4 дітей. Кожна дитина самостійно вибирає овоч (фрукт), про який збирається розповісти ігровому персонажу. p align="justify">. Проводяться дидактичні ігри В«Вгадай на дотикВ», В«Вгадай на смакВ». p align="justify"> Заняття В«Бесіда про комахВ»

Цілі

Закріпити уявлення дітей про комах, вчити виділяти їх головні ознаки (членисту будову тіла, шість ніг, крила, вусики), формувати знання про те, як комахи захищаються від ворогів.

Розвивати вміння порівнювати, виділяти спільні та відмінні ознаки комах.

Виховувати допитливість.

Матеріал. Іл. 1, два конверти, в яких знаходяться зроблені з щільного картону метелики-лимонниця і сонечка, моделі ознак комах (попередньо вирізаються з посібника), аудіо супровід (доріжка № 4). p align="justify"> Попередня робота. Спостереження за комахами на прогулянці, знайомство з моделями істотних ознак комах, з динамічною моделлю В«Метелик, складає крилаВ». Аплікація: метелики і жуки-сонечка. p align="justify"> Хід заняття

У групу приходить Буратіно і показує два конверти (в конвертах - зроблені з щільного коропа метелики і жуки). З першого конверта дістає бочок-лимонниця і пропонує дітям: В«Я вам зараз [бантики, вони дуже красиві і все жовтого кольоруВ». Діти розглядають і говорять про те, що Буратіно помиляється: це метелики-лимонниця. p align="justify"> Буратіно дістає сонечок з іншого конверта і каже, що це гудзички. Діти пояснюють, що це жучки-корівки. p align="justify"> Потім діти згадують і розповідають Буратіно, як вони спостерігали за метеликами і за жуками на прогулянці, а потім робили аплікацію.

Буратіно. Мені здається, вони такі різні. Схожі тільки тим, що маленькі, а більше нічим. p align="justify"> Вихователь. Давайте, пояснимо Буратіно, ніж ще схожі жуки сонечка і метелики-лимонниця. p align="justify"> Діти знаходять моделі суттєвих ознак комах і виставляючи їх на складальне полотно, пояснюють, що тіло у них складається з члеників, шести ніг, крил, вусиків.

Буратіно. Значить, метелики і жуки зовсім однакові? p align="justify"> Діти пояснюють Буратіно за допомогою моделей, що вони відрізняються за величиною, формою тіла, за кольором, за кількістю точок (у метеликів - одне червона плямка, у сонечок - сім чорних крапок).

Вихователь. Як ви думаєте, чи є у метеликів і сонечок вороги? p align="justify"> Буратіно. Ні, вони адже такі маленькі. p align="justify"> Діти пояснюють Буратіно, що вороги комах - це птахи.

Вихователь. А як вони рятуються від птахів? p align="justify"> Буратіно. Відразу тікають. p align="justify"> Діти з допомогою вихователя розповідають Буратіно, як пристосувалися жуки-сон...


сторінка 1 з 15 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Заморожені овочі та фрукти
  • Реферат на тему: Важкі діти: хто вони, причини появи
  • Реферат на тему: Психологічний портрет героя. Буратіно
  • Реферат на тему: Теоретичний аналіз зрозуміти "діти з вадамі розвитку", "діти ...
  • Реферат на тему: Порівняльний аналіз "Піноккіо" К. Коллоді і "Золотий ключик, ...