Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Методички » Ознайомлення з природою на заняттях з використанням демонстраційних картин і динамічних моделей

Реферат Ознайомлення з природою на заняттях з використанням демонстраційних картин і динамічних моделей





ечка і метелики до захисту від ворогів: комахи від птахів втекти не можуть. Метелики яскраво-лимонного кольору, вони, як тільки сядуть на квітку, на стеблинка зеленої трави і складуть крильця, так і ховаються від очей спостерігача. Ось як це відбувається (вихователь показує іл. 1, яку діти розглядають, і всі разом обговорюють, як метелики пристосувалися до захисту від ворогів). p align="justify"> А сонечка дуже гіркі на смак. Вони такі яскраві - червоні з чорними крапками, як ніби попереджають птахів: не будете їсти нас, ми гіркі. Ось птиці та остерігаються їх клювати. А якщо людина візьме божу корівку до рук, то вона прикинеться мертвої: не ворушиться, підтискає ніжки і вусики. Діти розглядають іл. 1 і знаходять на ній сонечок. p align="justify"> В кінці заняття діти можуть політати, як метелики: вони пурхають, ширяють у повітрі, сідають на квітку, складають крильця (під аудіо супровід № 4 - Вальс з дитячого альбому А. П. Чайковського)

ЖОВТЕНЬ

Заняття В«Порівняння кімнатних рослин (герань запашна і бальзамін)В»

Цілі

Вчити порівнювати листя рослини за такими ознаками: забарвленням, формою, величиною, характером поверхні, кількістю листя.

Закріпити вміння користуватися моделями.

Тренувати в обследовательских діях (обвести, погладити).

Матеріал: у дітей - конверти з моделями ознак рослин, картки з двома смужками, у вихователя - демонстративний.

Хід заняття

Мавпочка прилетіла на літаку з Африки, побачила у хлопців у групі кімнатні рослини і сказала, що в Африці такі рослини ростуть прямо на вулиці. А як вони називаються, вона не знає. p align="justify"> Вихователь пропонує дітям розповісти, які рослини є у них в групі. Діти називають кімнатні рослини куточка природи. Мавпочка дивується, як діти розрізняють рослини. Їй здається, що вони всі однакові. p align="justify"> Вихователь пропонує дітям навчити мавпочку розрізняти рослини і пропонує їй вибрати будь-які два рослини в куточку природи, які їй сподобаються. Мавпочка "вибирає" запашну герань і бальзамін. p align="justify"> Рослини виставляються на невисокому столику в центрі групи, діти розсідаються на килимі навколо столу. Вихователь з'ясовує у дітей, як називаються рослини, пропонує згадати, з яких частин складаються ці рослини. Діти називають і виставляють на складальне полотно моделі будови рослини (корінь, стебло, лист, квітка). p align="justify"> Мавпочка запитує у дітей, навіщо рослині потрібен корінь і чому вона його не бачить. Діти пояснюють. p align="justify"> Вихователь узагальнює, що герань і бальзамін схожі тим, що у них, як і у всіх рослин, є корінь, стебло, листя, квіти. Пропонує дітям подумати, чому ж розрізняються ці рослини і як навчити мавпочку дізнаватися герань і бальзамін. p align="justify"> За допомогою вихователя діти пояснюють мавпочці, що листя у рослин різні. Діти порівнюють листя за величиною, характером поверхні, кількістю, забарвленням і формою. Вихователь ставить відповідні питання:

Як дізнатися, які листя формою? (Провести пальчиком по краю листа.) p align="justify"> Які листя за величиною? за кольором?

Як перевірити, яка поверхня у листа герані, бальзаміна? (Погладіть.)

Діти називають, а вихователь викладає на складальному полотні відповідні сенсорні моделі.

Для того щоб мавпочка краще запам'ятала, вихователь пропонує дітям розповісти про герань і бальзамін по порядку за допомогою підказок-картинок.

Спираючись на моделі, діти розповідають про герані і бальзамін за таким планом:

Як називається ця рослина?

З яких частин воно складається?

Якого кольору листя?

Який вони форми?

Які листя за величиною?

Кількість листя (багато чи мало).

Вихователь пропонує дітям пограти з мавпочкою в куточку природи в гру В«Де сховалася матрьошкаВ». По ходу гри мавпочка весь час В«помиляєтьсяВ» у назві рослин, діти її виправляють. p align="justify"> Заняття В«Спостереження за рибкоюВ»

Цілі

Закріпити знання дітей про рибку і умови її життя в акваріумі (будова, умови життя, догляд за акваріумом).

Розвивати логічне мислення.

Розвивати інтерес до всього живого, що оточує нас.

Активізація словника: тіло овальної форми, на спині, на животі і хвості - плавники, хвостовий плавник, луска, пір'ячко, золотиста, блискуча, тулуб рухається, плаває вгору, вниз, швидко, повільно, сухий корм , мотиль, вода чиста, прозора.

Матеріал: Моделі із зображенн...


Назад | сторінка 2 з 15 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Важкі діти: хто вони, причини появи
  • Реферат на тему: Типи рослин по висоті і характером розташування листя
  • Реферат на тему: Теоретичний аналіз зрозуміти "діти з вадамі розвитку", "діти ...
  • Реферат на тему: Чому діти люблять шкідливу їжу і навіщо потрібна корисна їжа
  • Реферат на тему: Кімнатні рослини