Тема уроку: Взаєморозуміння - основа дружними колективу
Мета уроку: Уточніті уявлення учнів про життя і праця в колектіві; ознайомитись з правилами чесності для хлопчіків и дівчаток. Розвіваті вміння оцінюваті свои вчінкі, візначаті свою роль у колектіві, Прагнення до Взаєморозуміння, взаємодопомоги. Віховуваті почуття колектівізму, дружби, товарішування. p align="justify"> Обладнання: пріслів? я, картки з надрукований словами, мультфільм Котик и Півник . p>
Хід уроку
учень товарішування колектівізм чесність
I. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
- Доброго дня, діти! Сідайте! СЬОГОДНІ урок етики проведу у вас я, звати мене Людмила Олександрівна .. АКТУАЛІЗАЦІЯ опорні знання
- А поза будьте уважности, ТОМУ ЩО после того як ві прослухаєте казку, вам нужно будет давати ВІДПОВІДІ на мої запитання.
слухання азербайджанської казки Сім лозин .
Було це чи не Було, живий колись один мужчина и МАВ ВІН семеро Синів. Брати були нерозлийвода: разом їлі, пили, разом сумував и раділі, разом на полювання ходили. Не ті, что среди других людей, а даже среди звірів Не було сили, здатної подолати їх. p align="justify"> Сплівалі Місяці, роки. Всі брати Ожен, у них Народилися діти. Коженая звів свое гніздо й Не зогледіліся смороду, як відцураліся один від одного. p align="justify"> Батько постарів и живий сам. Годиною діти приходили до батька Та вже Не було между ними колішньої Згоди, ні колішньої злагоди, ні дружби. Бачіть батьку, что колі ї далі так буде, то стануть смороду зовсім чужими между собою. Поклікати ВІН якось Синів до собі тай каже:
- Сині мої завтра КОЖЕН прінесіть мені по гранатовій лозіні, товщина з палець.
- Гаразд тату! - Відповілі сині й ПІШЛИ.
Уранці КОЖЕН Із них прініс по лозіні. Батько взявши ті Лозино до купи й посередіні міцно зв? Язав Мотузка. p align="justify"> - А тепер, сині мої, - звелів батько, - я хочу Побачити, хто з вас подужає переломіті цею пучок лозин.
Коженая з Синів взявши тай пучок І, хоч як старався, що не МІГ віконаті Батькова бажання.
Тоді батько розв? язав пучок и давши кожному сінові по лозіні.
- Ану, побачу, чи хоч одну Лозино ві зможете переломіті?
Сині виконан наказ батька та й питають:
- Те ї Що з того, что мі переламали ці Лозино?
- Ці сім лозин, - відповів батько, - це ви, сім братів. Если ві трімаєтесь купи, Ніхто вас не зможите зламаті, як оці сім лозин. А ві троянд? Єдналіся, КОЖЕН собі Дивишся, за ті у вас не має ладу того, что БУВ раніше.
Послухай сині батькової поради й з того дня начали жити в мірі ї злагоді.
- Чому сині НЕ змоглі віконаті Батькова побажання, а так легко впоратися з іншим?
- Що навчає нас ця казка?. ПОВІДОМЛЕННЯ ТИМИ, мети І ЗАВДАННЯ УРОКУ
- На сьогоднішньому уроці ми будемо з вами Говорити про дружність, візначімо, Якими властівостямі характерізується дружність класу. Ваше Завдання - буті уважности и активними, щоб ві могли сделать ВИСНОВОК: дружній ваш клас чи не Достатньо дружній .. сприйняттів Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО матеріалу
. Бесіда з елементами Розповіді.
- Скільки у вас є учнів у класі?
- Давайте замінімо слово кла словами, что є близьким за значенням. (Група, учні, друзі, колектив.)
- Прочитайте слово записання на дошці. (Колектив)
- Колектив - це слово стародавнє, Прийшла до нас з латинської мови. Колектив - це група дітей, про? Єднаніх спільною роботів, спільнімі інтересамі. Ві такоже являєтесь колективом.
- Діти, хто з вас знає, яка у вас Спільна діяльність?
- Так, це навчання.
- ...