Комплекс занять з використанням нетрадиційних способів зображення живої і неживої природи розвиток спрямований на розвиток творчих здібностей дітей старшого дошкільного віку
Підготовчий етап
Тема: Павучок - домовичок
Мета: розвиток творчих здібностей дітей старшого дошкільного віку в процесі використання нетрадиційних способів зображення об'єктів живої і неживої природи.
Завдання: встановити у дітей асоціативні зв'язки природних явищ і образів народного творчості з природничо даними; вчити дітей нетрадиційної техніці - воскографіі; розвивати асоціативне мислення і образне сприйняття; виховувати дбайливе ставлення до природи.
Матеріали і обладнання : у кожної дитини - папір, віск, фарби, фломастери або олівці, вода, кисті. Репродукції з фотографій В«Лісове мереживо осеніВ», В«Солом'яний павукВ». Література: книги Ю. Аракчеєва В«Хто розвісив у лісі мереживоВ», Л. Яхніна В«Повітряні візерункиВ». p> Хід заняття
Етапи
Зміст, діяльність педагога
Діяльність дітей
Вступний
Пропонується прослухати та відгадати загадку про павука. Після чого показати зображення павука, намалювати його на дошці. Розповісти дітям про павука. p> Розглянути картини В«Лісове мереживо осеніВ», В«Солом'яний павукВ». /Td>
відгадувати загадки.
Слухають розповідь.
Розглядають картини.
Основний
Педагог: В«Поселіть у себе павука, щоб їв мух і комарів В». Намалюйте павука і павутину. Пояснила, що спочатку згорнути лист потрібно так, щоб вийшло 8 трикутників, по лініях згину провести воском, намалювати павутину, а в середині олівцем павука намалювати, потім все затонувати.
Здійснення індивідуальної допомоги педагогом.
Педагог: В«Дайте ім'я павуку В». Зауважте, що павутину плетуть самки-павуки, тому ім'я має бути жіноча. p> Залишити малюнки підсихати.
Діти слухають
Самостійна робота дітей.
Физминутка
Рухлива гра В«Спритний павучок В».
Грають в гру. Дотримуються правил. /Td>
Заключний
Педагог: В«У домі має бути чисто, треба прибрати своє робоче місце В».
Виставка малюнків аналіз дитячих робіт.
Прибирання робочого місця.
Аналіз своїх робіт дітьми.
Тема: Похмурий день
Мета: розвиток творчих здібностей дітей старшого дошкільного віку в процесі використання нетрадиційних способів зображення об'єктів живої і неживої природи.
Завдання: формувати ставлення до природних явищ як до частини світобудови; вчити дітей малювати в нетрадиційній техніці - по сирому; розвивати асоціативне мислення і образне сприйняття; виховувати дбайливе ставлення до природи.
Матеріали і обладнання : у кожної дитини - два аркуші паперу, кисть, фарби, вода. Провести попереднє нагляд природою, будинками, людьми в сиру, похмуру погоду, в туман, в дощ - звернути увагу на розпливчастість об'єктів, на каламутні силуети.
Хід заняття
Етапи
Зміст, діяльність педагога
Діяльність дітей
Вступний
Розповісти дітям про похмурій погоді. Розглядання різних колірних плям, незрозумілих розпливчастих фігур - на що схожі вони. Пісня В«ДощикВ» муз. Л.Б. Гавришевої. /Td>
Приймають участь у бесіді. br/>
Слухання музики
Основний
Показ послідовності роботи: на аркуш паперу діти широким пензлем наносять акварель і поки вона не висохла, прикладають чистий аркуш зверху і притискають долонькою. Перший лист прибирають, а в отриманому плямі другого листа педагог пропонує спробувати побачити основу реального зображення і, допрацювавши це В«плямуВ», перетворити його на сюжетний малюнок.
Здійснення індивідуальної допомоги педагогом.
Діти слухають і дивляться показ педагога.
Самостійна робота дітей.
Физминутка
Гра В«ЖмуркиВ»
Дотримуються правил гри.
Заключний
Педагог: В«У домі має бути чисто, треба прибрати своє робоче місце В».
В...