Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Учебные пособия » Комплекс занять з використанням нетрадиційних способів зображення живої і неживої природи

Реферат Комплекс занять з використанням нетрадиційних способів зображення живої і неживої природи





иставка малюнків аналіз дитячих робіт.

Прибирання робочого місця.

Діти обговорюють отримані малюнки.


Повчальний етап


Тема: Золота осінь

Мета: розвиток творчих здібностей дітей старшого дошкільного віку в процесі використання нетрадиційних способів зображення об'єктів живої і неживої природи.

Завдання: викликати емоційний відгук на твори художників і поетів; вчити працювати в техніці розмиву, зафарбовувати лист повністю; розвивати здатність до відображенню природних явищ за допомогою колірних образів; виховувати дбайливе ставлення до природи.

Попередня робота: екскурсія в осінній парк, розгляд картин І.Левітана В«Золота осіньВ», В. Полєнова В«Золота осіньВ», Є. Волкова В«ЖовтеньВ»; заучування віршів А.Кушнера В«Що я дізнався? В», З.ФедоровскойВ« Осінь В».

Матеріали і обладнання : у кожної дитини - аркуш паперу, кисть, серветка, акварель, вода, нитка, шматочок целофану, фартух. Музика: Чайковського В«Пори рокуВ». p> Хід заняття

Етапи

Зміст, діяльність педагога

Діяльність дітей

Вступний

Згадати загадку про осені. p> Дні стали коротшими,

довжину стали ночі.

Хто скаже, хто знає -

Коли це буває?

Читає вірш:

Осінь на узліссі

фарби розводила.

За листю тихенько

пензлем проводила,

пожовкли ліщина

і зашарілися клени.

У пурпурі осінньому

тільки дуб зелений.

Втішає осінь:

В«Не шкодуйте літо! p> Подивіться -

гай золотом одягнена! "

відгадувати загадки






Слухають вірш

Основний

Листоноша приносить лист від Осені. У листі розповідається про те, що всі дерева в чарівному лісі змінили свої літні фарби. Але скоро листя облетять, вони просять допомогти їм продовжити красиву, золоту осінь, для чого діти повинні її намалювати.

Перш ніж приступити до роботі згадаємо якого кольору листя у берези, калини, горобини, черемхи, і т.д.? Спочатку кожен вибере свою форму листа, з якого дерева лист, якими квітами будеш користуватися? p> Потім потрібно щоб лист був мокрим потім беремо пензлем потрібний колір і наносимо на ще не висохнувшій аркуш паперу, потім зверху накриває целофаном і розгладжуємо, щоб кольори перемішалися. Акуратно не зрушуючи знімаємо лист целофану. p> Здійснення індивідуальної допомоги педагогом.

Ось ми і продовжили золоту осінь в чарівному лісі. А тепер трохи відпочинемо. /Td>

Слухають лист



Відповіді дітей на запитання.



Пояснення послідовності виконання








Самостійна робота дітей.

Физминутка

Ми - листочки,

Ми - листочки.

Ми осінні листочки.

Ми на гілочці сиділи.

Вітер дмухнув - полетіли.

Ми літали, ми літали,

А потім літати втомилися.

Перестав дути вітерець -

Ми присіли все в гурток.

Вітер знову раптом подув

І листочки швидко здув.

Всі листочки полетіли

І на землю тихо сіли.


Руху за текстом

Заключний

Виставка малюнків і аналіз дитячих робіт. Ми ваші листочки відправимо поштою в чарівний ліс. /Td>

Тема: Морозний візерунок

Мета: розвиток творчих здібностей дітей старшого дошкільного віку в процесі використання нетрадиційних способів зображення об'єктів живої і неживої природи.

Завдання: вчити зафарбовувати лист повністю, наносити кілька шарів фарби (тільки після повного висихання першого), вдосконалення вміння працювати з технікою В«МанкографіяВ»; розвивати здатність до відбиття природних явищ за допомогою колірних образів; виховувати дбайливе ставлення до природи.

Матеріали і обладнання : у кожної дитини - лист блакитного паперу, манка, кисть для клею, клей, серветка, акварель білого кольору, вода. Провести попереднє спостереження за морозними візерунками на вікнах-звернути увагу на форму, напрямок, колір. p> Хід заняття

Етапи

Зміст, діяльність педагога

Діяльність дітей

Вступний

Згадати загадку про морозі. Читати всі вірші про мороз. Бесіда про морозних візерунках


Назад | сторінка 2 з 7 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Розвиток творчих здібностей дітей старшого дошкільного віку засобами навкол ...
  • Реферат на тему: Заняття ліпленням як засіб розвитку творчих здібностей дітей старшого дошкі ...
  • Реферат на тему: Розумовий розвиток дітей дошкільного віку з ОНР в процесі конструювання з п ...
  • Реферат на тему: Формування уявлень про взаємозв'язки живої і неживої природи у молодших ...
  • Реферат на тему: Розвиток художньо-творчих здібностей у дітей дошкільного віку на заняття з ...