Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Учебные пособия » Узагальнення знань про гласних звуках і буквах, подорож у чарівну країну звуків і букв

Реферат Узагальнення знань про гласних звуках і буквах, подорож у чарівну країну звуків і букв













Конспект відкритого заняття в різновікової спеціальної (корекційної) групі YII

На тему: Узагальнення знань про гласних звуках і буквах Подорож в Чарівну Країну Звуків і Букв




Розробив: вчитель-логопед

(II кваліфікаційна категорія)








Курськ 2009


Тема: Узагальнення знань про гласних звуках і буквах "Подорож у Чарівну Країну Звуків і Букв "

Цілі:

Закріплення знань про гласних звуках і відповідних їм буквах.

Виділення голосних звуків з слів Закріплення знань про відмінність в артикуляції вивчених голосних звуків.

Формування фонематических уявлень дітей на матеріалі звуків [А], [О], [У], [І].

Закріплення навички визначення місця голосного звуку в ударній позиції в слові (початок слова)

Удосконалювати вміння аналізувати звуковий ряд з чотирьох елементів.

Закріплення навичок складового аналізу.

Удосконалення граматичного ладу мовлення: освіта відносних прикметників, зміна їх за родами, вживання в мові; освіта присвійних прикметників від іменників, Збагачення словникового запасу по темі "Осінь".

Формування навички вживання прийменників у мові.

Розвиток дрібної моторики, зорової пам'яті, зорового уваги і сприйняття.

Розвиток зв'язного мовлення, фонематичного сприйняття, фонематичного слуху.

Розвиток логічного мислення, уміння класифікувати предмети.

Розвиток уяви.

Проведення голосових, дихальних і моторних вправ.

Обладнання: сумочки у вигляді конвертика на кожного дитини; Сонячний Зайчик (лазерна указка); диск із записом шуму лісу; стільчики з цифрами (1, 2,3) і дзеркала за кількістю дітей; звукові символи голосних звуків на кожну дитину; елементи голосних букв; "болото" (лист ватману з наклеєними на нього вразноброд голосними і деякими приголосними літерами ("болотні купини")); килимок з розкиданими на ньому осінніми листочками з кольорового паперу (листя дуба, клена, берези, осики, гілки горобини); осіннє листя, зібрані на прогулянці; червоні кленові листки з паперу (по числу дітей) з прикріпленими на них картинками (лелека, качка, ананас, індик, овочі, апельсин); ручки на кожну дитину; слідові доріжки диких тварин: лисиці, вовка, тигра та ін (по одній доріжці на дитину); моделі дерев з різнокольоровими осіннім листям на них або гілки дерев; картинка-загадка з зображенням диких тварин (вовка, борсука, лося, зайця, білки) в гущавині лісу, а також картинки цих тварин і складові схеми до них


Хід заняття

Оргмомент.

Діти входять в групу. Вітаються. p> Логопед. Хлопці ми сьогодні вирушаємо на прогулянку по Чарівної Країні Звуків і Букв. Хто живе в цій країні? p> Діти. Звуки і букви Логопед. Правильно. У Чарівної Країною живуть звуки і букви зі своїми друзями. Що ви знаєте про звуки і букви Діти. Звуки ми вимовляємо і чуємо Букви ми бачимо, читаємо і пишемо.

Бесіда про осінь, осінніх явищах в природі Логопед. Хлопці! У Чарівної Країні Звуків і Букв сталося нещастя: подув сильний осінній вітер і голосні літери розсипалися на елементи і розлетілися по всій країні. Давайте помажемо буквах і зберемо їх. Нам знадобляться ось такі сумочки ( роздає дітям сумочки ) У них ми будемо збирати елементи букв. А допомагати нам і вказувати дорогу буде наш друг і помічник Сонячний Зайчик. Давайте привітаємося з ним ( направляє "промінчик" лазерної указки на долоньки хлопців)

Здрастуй Саша! ( Дитина відповідає ) і т.д.

А щоб під час подорожі ми були веселими і сміливими - зробимо масаж.

Ручки розтираємо і розігріваємо, ( потирають долоні, плескають у долоні)

І обличчя теплому своїм ніжно вмиваємо. ( Розігрітими долонями проводять по обличчю зверху вниз)

Пальчики згрібають всі погані думки, ( Граблеобразное рухами проводять пальцями від середини лоба до скронь)

Вушка розтираємо зверху вниз ми ( розтирають пальцями вушні раковини швидко. по краю зверху вниз)

Їх вперед згинаємо, ( згинають руками вушні раковини вперед)

Тягнемо вниз за мочки, (відтягують вуха вниз за мочки)

Намалюємо ми окуляри, (проводять вказівними пальцями А потім погладимо щічки! кола навколо очей і гладять щоки)

Основна частина

Логопед. Отже, в дорогу! Закрийте оченята. Ми летимо в Чарівну Країну Звуків і Букв. ( Звучить легка тиха музика ) Саша, над чим ти пролітаєш? ( Логопед запитує кожну дитину)

Саша. Я пролітаю над болотом. і т.д.

Логопед. Відкрийте очі. Ми прилетіли в Чарівну Країну Звуків і Букв на дзеркальну галявину. Тут живе Веселий Язичок. Скажіть, чому Веселий Язичок живе в Чарівній Країні Звуків і Бу...


сторінка 1 з 3 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Сприйняття звуків людиною
  • Реферат на тему: Система роботи з розвитку сприйняття звуків природи дошкільнятами
  • Реферат на тему: Порушення і виправлення звуковимови свистячих звуків у дітей дошкільного ві ...
  • Реферат на тему: Навчання дітей молодшого дошкільного віку правильній вимові звуків
  • Реферат на тему: Технологія формування та корекції заднее- і среднеязичних звуків