Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини
Інститут природничо-математичної та технологічної освіти
Фізико-математичний факультет
Кафедра вищої математики
Урок на тему: «Паралельність прямої и площини»
клас
Мета: з ясувати Можливі випадки взаємного размещения прямих та площинах в пространстве, познайомитись учнів Із Означення паралельних прямої и площини, візначіті та довести ознакой паралельності відповідніх елементів, навчіті учнів віділяті Паралельні пряму и площинах на стереометрічніх моделях та у побуті; розвіваті в школярів Рамус, просторова мислення, уяву та уявлення про размещения прямої та площини в пространстве; виховувати спостережлівість до оточуючого світу, цікавість та любов до предмета.
Тип уроку: засвоєння НОВИХ знань.
Обладнання: стереометрічній набор, Моделі стереометрічніх тіл, малюнки, підручник Геометрія 10, Г. П. Бевз, В. Г. Бевз, Н. Г. Владімірова.
Хід уроку:
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ момент (2 хв.)
Забезпечення організованого, своєчасного качана уроку. Перевірка прісутніх, перевірка готовності учнів до уроку.
ІІ. Актуалізація опорних знань (3-4 хв.)
. Пригадай Можливі випадки размещения прямо біля пространстве.
(Прямі перетінаються, Прямі Паралельні, Прямі мімобіжні, Прямі збігаються.)
. У якому випадка две Прямі у пространстве являються паралельних?
(Прямі Паралельні, если смороду НЕ перетінаються и лежати в одній площіні.)
. Чі можна провести через точку простору, что НЕ Належить даній прямій пряму, паралельних даній?
(Через будь-яку точку простору, яка НЕ ??лежить на даній прямій, можна навести пряму, и до того ж только одну.)
. Сформулюйте ознакой паралельності прямих у пространстве.
(Если две Прямі, Паралельні третій, то смороду Паралельні между собою.)
. Колі дві відрізкі або Промені є паралельних?
(Колі смороду лежати на паралельні прямі.)
ІІI. ПОВІДОМЛЕННЯ тими, мети, Завдання уроку, мотивація навчальної ДІЯЛЬНОСТІ учнів (2-3 хв.)
На некогда уроці ми з вами працювать Із паралельні прямі в пространстве. Тема сьогоднішнього уроку: «Паралельність прямої и площини».
На уроці ми з вами аналогічно до того, як могут розміщуватіся Прямі в пространстве, з ясуємо Можливі випадки взаємного размещения прямої та площини в пространстве, познайомимось Із Означення паралельної прямої та площини, візначімо та доведемо ознакой паралельності прямої ї площини, навчімося віділяті Паралельні пряму и площинах на стереометрічніх моделях та у побуті.
Даній материал вікорістовується НЕ только в курсі стереометрії, ВІН стані у прігоді вам и на уроках креслення, и при віконанні різніх малюнків, если вас цікавить художнє мистецтво. Можливо, хтось Із вас захочу дива архітектором, інженером, дизайнером, комп ютерного модератором, - всі ЦІ професії потребують розвіненої уяви, просторова уявлень, творчості та звісно ж, умінь и навиків працювати Із просторова малюнками. Тому паралельність прямої и площини є НЕ только цікавім, а і корисне матеріалом, что спріяє розумінню НЕ только суто геометрії, а і тісно пов язаний Із оточуючім нас СЕРЕДОВИЩА.
ІV. Пояснення нового матеріалу (10-15 хв.)
Давайте поміркуємо, Які існують випадки взаємного размещения прямої та площини в пространстве? (Пряма может лежать в площіні и не лежать в ній. Колі прямо не лежить в площіні, можливо что пряма и площинах НЕ перетінаються, або пряма и площинах перетінаються в одній точці.)
Тобто, існує декілька варіантів взаємного размещения прямої та площини, аналогічно до того, як розміщуються две Прямі у пространстве. Давайте розглянемо та зобразімо кілька самих основних Із можливости варіантів положення прямої та площини, а самє: а) пряма и площинах Паралельні; б) пряма перетінає площинах в одній точці; в) пряма и площинах взаємно перпендікулярні.
(Демонстрація положення прямої та площини помощью стереометрічного ящика)
Рис. 1
паралельні прямі площинах
Оскількі тема нашого сьогоднішнього уроку «Паралельність прямої и площини», то розглянемо самє перший випадок, коли пряма и площинах Паралельні.
Означення. Пряма и площ...