яття 5
Хід заняття:
1. Розминка В«ходаВ». p> 2. Вправа В«Танець у колі і дзеркальне відображенняВ». p> 3. Обговорення. p> Заняття 6
Хід заняття:
1. Розминка В«Танець однією рукоюВ». p> 2. Вправа В«Баюшки-баюВ». p> Заняття 7
Хід заняття:
1. Розминка В«Танець з вітаннямиВ». p> 2. Вправа «³дображенняВ». p> 3. Обговорення. p> Заняття +8
Хід заняття:
1. Розминка. p> 2. Вправа В«ЛокомотивВ». p> 3. Вправа В«Прогулянка із закритими очимаВ». p> Література: Малкіна-Пих В«Тілесна терапіяВ», Козлов, Гіршон, Веремеєнко В«Інтегративна танцювально-рухова терапіяВ». p> 4) Тема: В«Робота з зайвим контролемВ».
Музика рухлива.
Мета: Звільнитися від затискачів контролю на рівні тіла, зняти напруга; вчити вмінню контролювати себе.
Заняття 1
Хід заняття:
1. Розминка В«ЛадушкиВ». p> 2. Вправа В«ПадінняВ». p> 3. Обговорення. p> Заняття 2
Хід заняття:
1. Розминка В«Муха в полоніВ». p> 2. Вправа В«ДіяВ». p> 3. Заключна частина В«Звільнення від затискачівВ». p> Література: Малкіна-Пих В«Тілесна терапіяВ», стр.667-675
5) Тема: В«Робота з агресієюВ»
Музика: спокійна.
Мета: Навчити звільнятися від агресії у соціально прийнятній формі, розвивати здатність справлятися з агресією, неадекватною поведінкою.
Заняття 1
Хід заняття:
1. Розминка В«Ні! Не буду! "p> 2. Вправа В«вполювали одногоВ». p> 3. Обговорення. p> Література: Малкіна-Пих В«Тілесна терапіяВ», Козлов, Гіршон В«Інтегративна танцювально-рухова терапія В».
Заняття 2
Хід заняття:
1. Розминка «гвновагаВ». p> 2. Вправа В«Покажи кігті і зубиВ». p> 3. Обговорення. p> Заняття 3
Хід заняття:
1. Розминка «³дштовхуванняВ». p> 2. Вправа В«БійкаВ». p> 3. Обговорення. p> Заняття 4
Хід заняття:
1. Вправа В«ПридушенняВ». p> 2. Вправа В«Влада і любовВ». p> 3. Обговорення. p> Література: Малкіна-Пих В«Тілесна терапіяВ». стор 676-680
6) Тема: В«Дихальна і м'язова гімнастикаВ».
Мета: Розширити уявлення про ефективні способи подолання страху; вчити розслаблятися.
Музика: спокійна, релаксирующая.
Заняття 1
Хід заняття:
1. Вправа В«Чарівний оскалВ». p> 2. М'язова гімнастика. p> Заняття 2
Хід заняття:
1. Вправа В«ЖмуркиВ». p> 2. М'язова гімнастика.
Заняття 3
Хід заняття:
1. Вправа В«ДиханняВ». p> 2. М'язова гімнастика. p> ВИСНОВОК
Таким чином, діти, виховуються в монородітельскіх сім'ях, в більшості випадках, мають суперечливе ставлення до навколишнього світу і значні відхилення в особистості. Такі відхилення формуються під впливом життєвих умов, а також через помилки в сімейному вихованні. Педагогіка оцінює показник ідентифікації дітей зі своїми батьками одним з основних критеріїв ефективності сімейного виховання. При цьому дитина виражає прийняття моральних та ідеологічних норм своїх батьків. Здійснення цієї складової виховного процесу в неповній сім'ї деформується у зв'язку з відсутністю одного з батьків. p> Ефективному вихованню заважає ряд об'єктивних причин: руйнується звична тріада в сім'ї: В«Батько + мати + дітиВ»; основна причина - надмірна зайнятість на роботі, не дозволяє приділяти дітям достатньої уваги. Наступна соціальна характеристика, яка вимагає уваги суспільства до неповній сім'ї з неповнолітніми дітьми, пов'язана з якістю здоров'я останніх. Вчені-педіатри, що досліджують рівень здоров'я дітей, приходять до невтішного висновку: діти з неповних сімей значно частіше схильні до гострих та хронічних захворювань. Жінка змушена, насамперед, виконувати функції матеріального забезпечення сім'ї в збиток традиційно материнським обов'язкам виховання та зміцнення здоров'я дітей. Статистично значуща частота наявності в неповній сім'ї шкідливих звичок (Куріння, вживання алкоголю), соціально-побутова і житлова невлаштованість, недотримання гігієнічних норм життю, не обертаність до лікарів у разі хвороби дітей, самолікування і т.п. /10 /. p> Таким чином, дефіцит чоловічого впливу негативно позначається на психічному та особистісному розвитку дитини, на процесах її соціалізації і поло-рольової ідентифікації. Крім того, діти з неповних сімей частіше за інших страждають різного роду нервовими розладами, що веде до стійких порушень їх фізичного та психічного здоров'я. На це вказують фахівці, тривале спостереження яких за дітьми з неповних сімей показали, що у них частіше проявляються або агресивність у спілкуванні з однолітками, або несамостійність, залежність, інфантилізм, страхи. Як у хлопчиків, так і у дівчаток з неповної сім'ї частіше проявляються підвищена збудливі...