почуттями, толерантності, поліпшенню загального емоційного стану, вмінню давати і отримувати підтримку, а також розвитку гармонійної особистості.
В«Танцювально-рухова терапіяВ»
Вимоги до знань і вмінь: вміти стримувати агресію, конфлікти по відношенню до оточуючих; ставитися з симпатією до інших людей; правильно контролювати себе та інших; позитивне ставлення до себе і свого тілу; вміти взаємодіяти з оточуючими.
Мета: розвивати навички спілкування, усвідомлення свого тіла, стимулювати творче початок особистості.
Завдання: формувати комунікативні навички; змінювати стиль комунікації з оточуючими; зняти напругу; накопичилися сильні негативні емоції; зменшити тривожність; поліпшити настрій, послабити стан фрустрації; розвивати соціальні навички. Виховувати моральні цінності. p> Методи: 1) груповий танець
2) груповий круговий танець
3) індивідуальний спонтанний танець
4) ритмічна групова активність.
Матеріал: музика, залежно від мети заняття.
Програма розрахована на дітей у віці від 8 до 16 років, група 8-10 осіб.
Тематичне планування.
№
Тема заняття
Кількість занять
Кількість годин
1
В«ЕмпатіяВ»
1
40 хв.
2
В«Хто Я?В»
4
2ч
3
В«Робота з міжособистісними відносинамиВ»
8
4ч.
4
В«Робота з зайвим контролемВ»
2
1ч
5
В«Робота з агресієюВ»
4
2ч.
6
В«Дихальна і м'язова гімнастикаВ»
3
1ч.
10ч.40мін
Основний зміст програми
1) Тема: В«ЕмпатіяВ».
Мета: розвивати емпатію, розвивати вмінню взаємодії з іншими.
Матеріал: музика сучасного естрадного стилю; спокійна.
Заняття 1
Хід заняття:
1. Розминка. p> 2. Вправа В«ДзеркалоВ», В«Кинестетическая емпатіяВ». p> 3. В«Джмелі і лебедіВ». p> 4. Обговорення
Література: Малкіна-Пих В«Тілесна терапіяВ», стр.542-547
2) Тема: В«Хто Я?В»
Музика: для фону (рухлива).
Ціль: Досліджувати ставлення до самого себе; з'ясувати свій В«Я образ В», з'ясувати пов'язані з ним проблеми і намітити шляхи їх вирішення.
Заняття 1
Хід заняття:
1. В«Танець Хто ЯВ». (Візитна картка). p> 2. В«ХороводВ». p> 3. В«ОбговоренняВ». p> Література: Малкіна-Пих В«Тілесна терапіяВ», стр.542-547
Заняття 2
Хід заняття:
1. Розминка "Я люблю себе з усіма своїми достоїнствами і недоліками В».
2. Вправа В«Звірі, птахи, рибиВ». p> 3. Обговорення. p> Література: Малкіна-Пих В«Тілесна терапіяВ», стр.681, +682
Заняття 3
Хід заняття:
1. Розминка В«Я - найкрасивішаВ». p> 2. Вправа В«Танець із самим собоюВ». p> 3. Обговорення. p> Література: Малкіна-Пих В«Тілесна терапіяВ», стр.547, 681
Заняття 4
Хід заняття:
1. Розминка В«Ходьба з затискачамиВ». p> 2. Вправа В«Нарцис і струмокВ». p> 3. Обговорення. p> Література: Малкіна-Пих В«Тілесна терапіяВ», стр.681, +551
3 ) Тема: В«Робота з міжособистісними відносинамиВ».
Музика рухлива, ритмічна.
Мета: Навчити адекватно передавати і отримувати повідомлення, в тому числі і невербально; вдосконалити навички ефективної комунікації; розвивати вміння взаємодії з іншими.
Заняття 1
Хід заняття:
1. Розминка В«Рух - настрійВ». p> 2. Вправа В«Запросіть танцюватиВ». p> 3. Обговорення. p> Література: Малкіна-Пих В«Тілесна терапіяВ», стр.553
Заняття 2
Хід заняття:
1. Розминка В«Зустрічі на вулиціВ». p> 2. Вправа В«ЕгоїзмВ». p> 3. Обговорення. p> Література: Малкіна-Пих В«Тілесна терапіяВ», стр.653, 657
Заняття 3
Хід заняття:
1. Розминка В«ЗоопаркВ». p> 2. Вправа «ѳамські близнюкиВ». p> 3. Обговорення. p> Заняття 4
Хід заняття:
1. Розминка В«Руху на парахВ». p> 2. Вправа В«ВзаємовідносиниВ». p> 3. Обговорення. p> Зан...