Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Новые рефераты » Педагогічні основи організації занять в малокомплектних дитячих садах

Реферат Педагогічні основи організації занять в малокомплектних дитячих садах





для їжі, м'ячик і т.д.

Старшим дошкільнятам педагог пропонує виліпити такого кошеня, якого вони хотіли б мати самі.

Після розглядання іграшки діти сьомого року життя повинні визначити, в якому положенні буде знаходитися кошеня: лежати, стояти, йти.

Коли молодші хлопці виліплять свої подарунки кошеняті, він повинен їх «похвалити» і запропонувати подарувати маленьким глиняним кошенятам, яких зробили старші дошкільнята [18, с.135].

Малювання за оповіданням Є.І. Чарушина «Чому Тюпа не ловить птахів»

Мета заняття. Продовжувати знайомити дітей з творчістю Є.І. Чарушина - художника і письменника. Виховувати дбайливе ставлення до тваринам і птахам. Формувати інтерес до малюнка, створюваному вдвох.

Дітей п'ятого року життя продовжувати вчити малювати пташок і дерева.

Дітей шостого та сьомого року життя вчити доступними їм засобами виразності передавати в малюнку образ Тюпи.

Матеріал. Загальні рамки, папір світло-зеленого кольору, гуаш.

Попередня робота. Читання оповідань Є.І. Чарушина «Чому Тюпу прозвали Тюпой» і «Чому Тюпа не ловить птахів»; розгляд ілюстрацій.

Хід заняття. Вихователь нагадує дітям, які твори Чаруша?? А вони прочитали, пропонує розповісти, як вони уявляють собі Тюпу, як ставляться до нього.

У дітей п'ятого року життя педагог прагне викликати симпатію до горобцях-сміливцям, які зрозуміли, що Тюпа всього лише маленький нешкідливий кошеня, і не злякалися його. Вихователь уточнює, як діти уявляють собі виробів. Потім пропонує кожній парі дітей намалювати картинку (молодші зображують виробів, старші - Тюпу). Наприкінці заняття діти, що сидять за одним столом, вставляють свої малюнки в загальну рамку і розповідають про те, що вони разом намалювали.

При аналізі слід показати дошкільнятам переваги спільної роботи: за короткий проміжок часу зроблена велика і цікава картинка.

Малювання «Казкова птах і її чарівне перо»

Мета заняття. Розвивати уяву. Дітей п'ятого року життя вчити малювати перо птиці.

Дітей шостого року життя вчити малювати казкову птицю.

Дітей сьомого року життя продовжувати вчити малювати казкову птицю.

Матеріал. Загальні рамки, папір світлих тонів за розміром загальних рамок, гуаш.

Попередня робота. Розгляд ілюстрацій до казок («Жар-птиця» та ін.)

Хід заняття. Вихователь пропонує дітям розглянути на ілюстраціях казкових птахів. Звертає їхню увагу на те, що у казкової птиці, як і у справжньої, є голова, хвіст, лапки. Уточнює форму тулуба і голови, їх співвідношення за величиною. Разом з дітьми визначає послідовність зображення птиці (спочатку промальовуються тулуб, голова і хвіст; коли фарба підсохне, хвіст прикрашається красивими пір'ям, а, на тулуб наноситься білою фарбою «оживку»).

Дітям п'ятого року життя педагог дає завдання намалювати перо казкового птаха. Запитує, якої форми перо, якого кольору. Якщо перо блакитне, то «вічко» (Пляма в центрі) може бути темно-синім з білою крапкою або маленьким плямкою в центрі; якщо перо оранжеве або червоне, його можна прикрасити темно-червони...


Назад | сторінка 10 з 18 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Виховання Культура поведінки дітей п'ятого року життя
  • Реферат на тему: Формування уявлень про державну символіку Росії у дітей сьомого року життя
  • Реферат на тему: Розвиток навичок спілкування у дітей другого року життя за допомогою розвив ...
  • Реферат на тему: Масаж дітей першого року життя
  • Реферат на тему: Педагогічні умови адаптації дітей третього року життя до дошкільних освітні ...