ми плямами, білими крапками.
Дошкільнята малюють удвох (старший дитина - казкову птицю, молодший - чарівне перо).
Коли діти сьомого року життя виконають свою частину роботи, можна запропонувати їм доповнити малюнок деревами або зобразити Івана-царевича та інших героїв казки.
Після закінчення роботи діти вставляють свої малюнки в загальні рамки і придумують розповідь по загальній картинці про казкову птицю і її чарівне перо.
Ліплення за казкою К.І. Чуковського «Федорина горі»
Мета заняття. Закріплювати у дітей уміння передавати сюжет казки і ліпити її персонажів. Продовжувати формувати зацікавлене ставлення до загального результату колективної діяльності.
У дітей п'ятого року життя закріплювати прийоми ліплення посуду з круглої форми шляхом вдавлення глини пальцями.
Дітей шостого року життя продовжувати вчити ліпити кішку, домагаючись виразності образу Дітей сьомого року життя продовжувати вчити ліпити посуд стрічковим способом.
Матеріал. Глина, мокрі ганчірочки, стеки, лялька в костюмі бабусі Федори.
Попередня робота. Читання казки К.І. Чуковського «Федорина горі». Ігри з посудом, виліпленої на занятті № 21.
Хід заняття. Вихователь пропонує старшим дошкільнятам виліпити героїв казки К.І. Чуковського «Федорина горі», а молодшим - посуд. (Треба згадати, про якій посуді йдеться у вірші, і уточнити способи її ліплення.)
Дітям шостого року життя педагог нагадує, як коти з подивом і переляком дивилися на тікаючу посуд. Домагається, щоб хлопці самі описали переляканих тварин (расфуфирілі хвости, вигнули спини і т.д.) і самостійно виліпили їх.
Діти сьомого року життя можуть за бажанням виліпити будь-який посуд (слід заохочувати ліплення стрічковим способом).
Наприкінці заняття вихователь вносить ляльку в костюмі Федори Єгорівни, і навколо неї хлопці розміщують свої роботи. Можна ще раз прочитати уривок з казки:
Тут Федорини коти Расфуфирілі хвости, Побігли щодуху, Щоб посуд вернути: «Гей ви, дурні тарілки, Що ви скачете, як білки? Вам чи бігати за воротами З горобцями жовторотого? »
Надалі виліплена посуд використовується в іграх дітей.
Малювання за задумом
Мета заняття. Продовжувати вчити дітей самостійно планувати зміст своєї роботи і доводити її до кінця. Розвивати уяву.
Матеріал. Кольорові олівці, папір.
Попередня робота. Індивідуальна робота з дітьми напередодні заняття за змістом майбутнього малюнка, його композиційному розташуванню на аркуші паперу.
Аплікація «Прикрась шапочку красивим візерунком»
Мета заняття. Розвивати уяву, почуття кольору. Дітей п'ятого року життя вчити вирізати з квадрата круги і вправляти в розрізанні смуг паперу.
Дітей шостого року життя вчити на смузі складати візерунок з геометричних форм, підбираючи кольори залежно від фону. Продовжувати вчити розрізати смугу на квадрати, а квадрати - по діагоналі на два трикутники, з великого квадрата вирізати коло. Дітей сьомого року життя вчити складати на смузі з окремих деталей орнамент для п...