">. Прохідний відігнутий різець.
. Відрізний різець.
. Канавковий різець.
. Розточувальний різець.
. Свердло.
. Зенкер.
. Розгортка.
. Різьбовий різець.
. Мітчик.
. Фасонний різець.
. Накатка.
Вибір даного виду робіт обумовлений тим, що вони є основними для кваліфікації токаря-універсала і відповідає програмі виробничого навчання за професією, поступово ускладнюються з розвитком навичок.
Урок виробничого навчання включає в себе:
. Вступний інструктаж.
2. Основна частина, яка містить виконання самостійних вправ і паралельне інструктування майстром. Основна частина також включає: визначення завдань уроку, перевірка наявних знань, відпрацювання окремих навичок і цілого трудового процесу.
. Підбиття підсумків.
Майстер використовує в роботі наступні принципи:
. Наочність - у приміщенні розміщено велику кількість плакатів, є креслення, посібники, демонстраційні зразки.
2. Систематичність - освоєння навичок відбувається в прямій послідовності.
. Взаємозв'язок теорії і практики - майстер постійно підкріплює практичні роботи бесідами.
Виконана робота оцінюється за 5-бальною шкалою:
. Оцінка «5» ставиться, якщо навчається організував робоче місце згідно з нормами і правилами, дотримуватися техніки безпеки, самостійно і творчо виконував завдання у встановлений термін, виріб відповідає нормам.
2. Оцінка «2» ставиться, якщо не організовано робоче місце, були порушення техніки безпеки, самостійність у роботі була відсутня, виріб виготовлений з порушеннями вимог.
Методи контролю:
. Перевірочні роботи з використанням карток-завдань.
2. Контрольні роботи.
. Питання для підсумкового заліку.
. Маршрутна карта.
Велика частина учнів активно бере участь у виробничому навчанні, самостійно виконують роботу, мотивовані. Багато учнів досягають великих успіхів: беруть участь і займають місця на міських та обласних олімпіадах і конкурсах професійної майстерності.
Висновок
Аналіз методики виробничого навчання показав, що методичними та наочними матеріалами уроки забезпечені на достатньому рівні. Виявлено нестачу активних форм навчання: ділові ігри, круглі столи тощо Відсутні інноваційні методи навчання, тобто практично не використовуються презентації, фільми і т.д. До позитивних сторін методики можна віднести її систематичність і послідовність.
2.6. План-конспект уроку виробничого навчання
Перший урок виробничого навчання
Дата 17.05.2012
Група с - 111
Курс 1
Спеціальність Токарь-універсал
Предмет «Токарна справа»
Тема: Контроль різьбових поверхонь
Мета уроку: формування культури трудової діяльності і навичок роботи на токарному верстаті.
Оснащення виробничих місць учнів: набори різців; «Підкладки»; токарно-гвинторізний верстат.
№ етапаНаіменованіе етапу урокаВремя етапу ti, мінРаспределеніе учнів у моносистемами на етапах уроку, mi, чел.1Організаціонная частина3 мін.102Вводний інструктаж.10 мін.103Практіческая часть.25 мін.104Заключітельная часть7 мін.10
Конспект уроку
1. Організаційна частина. (3 хв.)
привітання;
- перевірка присутніх на уроці;
перевірка одяг і зовнішнього вигляду учнів.
. Вступний інструктаж. (10 хв.)
техніка безпеки;
демонстрація правильного поводження з інструментом;
демонстрація правильного виконання роботи;
відповіді на запитання.
3. Практична частина. (25 хв.)
Запропонувати учням кілька різців для визначення їх призначення. За допомогою кутоміра запропонувати визначити кути заточування.
При виконанні роботи звертаю увагу на дотримання правил техніки безпеки, надаю допомогу у виконанні роботи.
3. Заключна частина. (7 хв.)