Методичні рекомендації
складання розгорнутого плану-конспекту уроку виробничого навчання
Введення
план конспект урок
План-конспект уроку - основний документ для проведення конкретного уроку з теми. Стандартних, обов'язкових форм планів-конспектів уроку не встановлено, бо форма плану-конспекту, як і його зміст, методи проведення, глибина розкриття матеріалу змінюються в залежності від змісту уроку, його навчальної і виховної цілей, характеру майбутніх робіт, організації вправ, досвіді майстра .
Добре складений конспект допомагає вести урок на високому рівні. У конспекті коротко викладається основна сутність навчального матеріалу, наводяться необхідні обгрунтування, табличні дані, схеми, ескізи, розрахунки тощо Конспект доцільно складати цілком на тему. При цьому є можливість завжди доповнювати раніше складений конспект вирізками і виписками з журналів, газет, статей, нових підручників, брошур з обміну досвідом, даних з Інтернету та інших джерел. Таким чином конспект стає збіркою дидактичних, методичних і технічних матеріалів, куди майстер вносить все нове, що він вивчив, дізнався. Такі конспекти представляють, велику цінність при підготовці до уроків. br/>
Структура плану-конспекту
Тема уроку
Мета уроку:
навчальна
виховує
розвиваюча
Методи уроку
Об'єкти праці
Навчально-матеріальне оснащення уроку
Хід уроку
І. Організаційна частина (5 хв.) ol>
Перевірка наявності учнів.
Перевірка наявності спецодягу.
Перевірка наявності зошитів і креслярського приладдя.
ІІ. Вступний інструктаж і тренувальні вправи (60 хв.) ol>
Повідомлення теми та мети уроку.
Перевірка знань учнів за матеріалом, вивченого на уроках теорії, а також на попередніх уроках виробничого навчання, пов'язаному з матеріалом даного уроку.
Активізувати мислення учнів.
Пояснення і показ трудових прийомів і способів виконання навчально-виробничих робіт, організації робочих місць.
Тренувальні вправи.
Пояснення характеру і призначення майбутню на уроці роботи, порядку виконання самостійної роботи учнів.
Розбір креслень, схем, технічних вимог, демонстрація зразків (еталонів) майбутніх навчально-виробничих робіт.
Ознайомлення учнів з матеріалами, інструментами, приладами, пристроями та іншими засобами виконання робіт, які будуть застосовуватися на уроці.
Пояснення і показ найбільш раціональних прийомів, способів і послідовності виконання завдань, а також способів контролю якості роботи.
Розгляд типових помилок, способів їх попередження та усунення.
Пояснення і показ способів раціональної організації робочих місць при виконанні завдань.
Розгляд правил безпеки праці учнів.
Закріплення і перевірка засвоєння учнями матеріалу вступного інструктажу, додаткові повторні пояснення і показ прийомів і способів роботи.
Видача завдань і розподіл учнів по робочих місцях.
ІІІ. Самостійна робота і поточне інструктування (190 хв.) p align="justify"> IV. Заключний інструктаж (15 хв.). ol>
Зібрати і перевірити роботи учнів.
Відзначити кращі роботи.
Вказати на типові помилки, з'ясувати причину їх виникнення.
Виставити оцінки.
Підвести підсумок заняття.
Задати домашнє завдання.
Методичні рекомендації щодо складання плану уроку і методикою його проведення
По більшості масових професій виробниче навчання учнів у навчальних майстернях відповідно до навчальної програми проводиться за операційно-комплексної системі. Сутність цієї с...