Квіти», зразки, тло, кольоровий папір, тканина з розміткою столу, наклеєна на папір (Не заклеєна смужка, шириною 1 см. для бахроми), сухе листя, клапоть тканини для досвіду, газетний папір для вправ, клей, ножиці.
Дидактичний матеріал до навчального заняття: зразки, виконані з природного матеріалу, ілюстрації квітів.
Місце проведення: клас
Хід уроку
. Організаційний етап:
Перевірка готовності учнів до уроку.
. Повідомлення теми і мети уроку:
Сьогодні ми будемо виготовляти «Осінній букет» із засушених листків
. Опитування учнів з вивченого матеріалу.
Яка зараз пора року? В осінньому парку ми гуляли, З дерев листя облягали. Ми зібрали їх, сушили, І в картину перетворили. А картина - чудо, Всім друзям на подив.
(показ зразка) -С яких дерев збирали листя? Якого кольору? Що з ними зробили? (частина засушили, а частина лістьев поставили у вазу з водою)
IV Вступний інструктаж;
Сьогодні будемо робити листочки для букета, для цього треба вибрати сухий лист, розрізати його навпіл і наклеїти на кольоровий папір Можна наклеїти і цілий лист, але, зрізуючи кольоровий папір навколо листа треба залишати навколо нього смужку, ( показ). Виконання декількох листя
А зараз, виріжемо вазу з паперу по розмітці.
Після чого потрібно приклеїти букет так, щоб здавалося, що квіти стоять у вазі.
V Самостійна практична робота учнів;
VI Підбиття підсумків уроку;
Що ви сьогодні виготовили?
Чи були у вас складнощі в роботі? Які?
Урок 4
Розділ програми: Художня обробка природних матеріалів
Тема: Аплікація з листя «У ліс за грибами»
Клас: 1 клас
Цілі уроку:
Освітня: прищеплювати учням знання, навички, практичні вміння за аплікаційними робіт з природним матеріалом - листя; дати початкові відомості про гриби, вчити розрізняти гриби;
Розвиваюча: розвивати вміння виготовляти аплікацію з природного матеріалу; розвивати дрібну мускулатуру рук, уяву, мислення.
Виховна: виховувати акуратність, ощадливість, працьовитість.
Тип уроку: урок вдосконалення і розвитку знань, умінь і навичок і способів дій.
Основний метод проведення уроку: словесний, наочний, практичний
Обладнання: картон, природний матеріал, клей, ножиці, лист для чорнової роботи, ганчірочка для рук.
Дидактичний матеріал до навчального заняття: ілюстрації грибів, картки з надрукованими назвами грибів.
Хід уроку
I.Організаціонний етап;
II Мотиваційний етап;
Хлопці, у нас сьогодні незвичайний урок, ми відправимося в цікаву подорож. Щоб дізнатися, куди ми прямуємо, відгадайте загадку:
Будинок з усіх боків відкритий.
Він резною дахом критий.
Заходь в зелений будинок -
Чудеса побачиш в ньому!
Діти, що це за зелений будинок? (Це ліс)
Отже, хлопці, ми вирушаємо в ліс!
III Повідомлення теми і мети уроку;
Тема нашого уроку звучить так «У ліс за грибами». Ми відправимося в ліс і виготовимо багато- багато грибів із засушених листків.
IV Підготовка до виконання завдання;
Відгадайте-но, хлопці,
Ви веселу загадку:
Під сосною у доріжки
Хто стоїть серед трави?
Ніжка є, але немає чобітка,
Капелюшок є, немає голови. (Гриб)
Вчитель: плетемо по гриби
Шосе. Лісу. Канави.
Дорожні стовпи
Наліво і направо.
З широкого шосе
Йдемо у тьму лісову.
За щиколотку в росі
плутали врозтіч.
- Ось ми з вами опинилися на лісовій галявинці.
(Підготовлені діти загадують загадки, клас відгадує, на дошку вивішується малюнок із зображенням гриба)
. На товстій блідою ніжці
Коричнева капелюшок.
Напевно, будь-як...