, відкрити для себе яскраві кольори і різноманітність форм ЛЕГО-елементів, просто перебирати ці чудові, так заклично стукають детальки, дивитися, як різнокольорові цеглинки з'єднуються один з одним, що з цього виходить. Нехай пограють зі своєю будівлею. Не всі зможуть відразу виконати навіть саму примітивну споруду, але це не страшно: хлопці повинні спочатку познайомитися з матеріалом, спробувати його. Перше і ще кілька занять необхідно сприймати саме з цієї точки зору »[10].
Заняття 1. Знайомство з ЛЕГО
Мета: ознайомити дітей з конструктором ЛЕГО
Обладнання: набори ЛЕГО ДУПЛА в достатній кількості.
Хід заняття:
Педагог: «Ось коробка! У ній - красивий конструктор. Давайте пограємо. Зробіть те, що хочете ».
Педагог висипає на підлогу конструктор. Діти під тиху музику будують, хто що може і хоче.
Підсумком першого заняття може служити аналіз створених будівель. Наприклад: «Які ви молодці! Як ви всі добре побудували! Давайте виставку ваших робіт. »
Корисно зробити фотографії дитячих ЛЕГО-робіт, починаючи з першого заняття, з тим, щоб надалі оформити їх в альбоми. Попросіть дітей намалювати, те, що вони побудували з ЛЕГО. Оцініть роботи.
Спостереження за спонтанною колективною грою в ЛЕГО
Спостерігаючи за спонтанною грою дітей в новий, яскравий, красивий конструктор, педагог може зробити висновки про емоційності дітей, включенні в діяльність, про рівень розвитку навичок співпраці і спілкування, про конфліктності, про сформованість конструктивно-ігрових дій. У вільній обстановці, граючи з ЛЕГО, діти швидше входять у контакт із педагогом. Через спонтанну гру досить чітко проявляються характерні особливості дітей, що мають мовні та інтелектуальні патології, і дітей з нормальним розвитком. Розкриваються психологічні проблеми, поведінкові особливості, переживання дитини на найпершому етапі знайомства з ним. Деякі дані можна занести в таблицю (Додаток 1). Ці дані необхідні при організації навчання та корекції за допомогою конструктивно-ігрової діяльності.
Спонтанна індивідуальна ЛЕГО - гра дітей, або Знайомство з ЛЕГО триває
«Після першого заняття педагогу вже зрозуміло, як краще підносити дитині деталі конструктора: в коробці або розсипом. Дитина повинна вільно пересуватися і не бути обмеженим рамками столу. Щоб надалі використовувати ЛЕГО на корекційних заняттях, він повинен прищепити, помацати елементи, спробувати варіанти їх скріплення, звикнути до строкатості і яскравості цих чарівних цеглинок, просто пограти з ними і почати вільно орієнтуватися в елементах, що лежать в коробці і в купці на підлозі ( столі).
Деталі, деталі,
Ви спати не втомилися?
Сьогодні з ранку
Нам будувати пора!
Попередня бесіда педагога повинна бути дуже емоційною. Необхідно продумати дозування мовного матеріалу, з урахуванням патології. Діти не повинні втомитися слухати! Зайве затягування бесіди призведе до зниження інтересу і ігрової активності. Бачачи ЛЕГО, малята тут же хочуть грати в нього, строкатість і яскравість конструктора притягує їх, ручки дітей самі тягнуться до нього, малюки починають щось майструвати. Їм вже хочеться будувати і тут не до довгих пояснень. І тут можуть допомогти короткі, емоційні вірші.
Я від щастя регочу:
ЛЕГО - те, що я хочу!
На другому занятті перед початком конструювання педагог може і повинен з'ясувати у дитини наявність попередньої задуму його майбутньої споруди, допомогти спланувати етапи її будівництва, а по закінченні розпитати про те, що і як дитина будував, як буде грати. Не всі діти можуть самостійно скласти подібні розповіді. Діти з порушеним інтелектом і діти з мовною патологією здатні відповісти тільки за допомогою питань, а багато хто відмовляється відповідати, і змушувати їх не потрібно. Всьому свій час.
Хорошим стимулом для активізації мовної активності дітей є запис їхніх розповідей на диктофон. Згодом можна дати дітям прослухати їхні розповіді. Це позитивно впливає на розвиток зв'язного мовлення у дітей як з нормальним розвитком, так і з мовною патологією. У дітей, що мають інтелектуальні порушення, підвищується інтерес до самого процесу розповіді.
Ознайомлювальні заняття можуть завершуватися аналізом створеної дітьми споруди. При цьому обов'язково заохочення з боку логопеда (дефектолога, вихователя).
Слід сфотографувати дитячі ЛЕГО-роботи, починаючи з першого заняття, з тим, щоб надалі оформити їх в альбоми.
Зробимо фото
Н...