ашої роботи!
Попросіть дітей намалювати те, що вони побудували з деталей ЛЕГО. Оцініть роботи. Порівняйте малюнки дітей, зроблені на першому і другому заняттях »[13].
Заняття 2. Знайомство з ЛЕГО триває
Мета: більш повно познайомити дітей з конструктором ЛЕГО.
Обладнання: набори ЛЕГО ДУПЛА в достатній кількості.
Хід заняття:
Педагог: «Очки закрийте, а тепер відкрийте. Який гарний конструктор ми бачимо! Які різні і яскраві цеглинки і формочки!- Спостерігає за зміною реакції і поведінки дитини в порівнянні з першим заняттям - Ви їх вже знаєте. Пам'ятаєте, як легко вони скріплювалися і виходили різні вироби? Будете грати ще? »(Діти відповідають).
Після цього педагог звертається до дітей окремо, намагаючись втягнути в активну роботу всіх: «Давай подумаємо, а що ми сьогодні будемо робити? Розкажи! (Відповідь дитини). А як ти будеш робити? Розкажи! (Відповідь дитини) ».
Потім педагог пропонує дітям почати будувати і грати. Включає музику.
Після того як дитина закінчив гру, педагог розмовляє з дитиною: «Який ти молодець! У тебе так красиво все вийшло. Розкажи, що ти побудував? (Відповідь дитини).
Розкажи, як ти це будував? (Відповідь дитини). Розкажи, як ти будеш грати зі своєю чудовою спорудою? (Відповідь дитини) ». І так, по можливості, з усіма дітьми.
Наприкінці заняття проводиться підсумкова бесіда: «Ти такий молодець! У тебе все так добре вийшло. Ти так добре грав і будував! Давай покажемо твою споруду іншим хлопцям, - показує роботи дітей всім.- А вдома, хлопці, будь ласка, намалюйте свої споруди. Тільки на малюнку повинні бути видні ЛЕГО-цеглинки, адже все це ми будували з них ».
Спостереження за спонтанною індивідуальною грою
«В ході спонтанної індивідуальної гри педагог може зробити цікаві та корисні спостереження і занести їх в карту спостереження (Додаток № 1). Стає видно, як розвинені дрібна моторика дитини, її здатність координувати рухи рук, кистей рук, очей, здатність сполучати і роз'єднувати деталі, наскільки цілеспрямованими дії дітей у процесі конструктивно-ігрової діяльності.
Можна зрозуміти, чи є у дитини попередній задум, і чи може він реалізувати його в споруді. Характер споруди ЛЕГО розкриває можливості дитини, рівень його уявлень про навколишній світ. Виявляються творчі здібності. Кожна дитина дуже швидко з цих чарівних цеглинок може щось побудувати.
Можливо, це саме барвисте, яскраве і радісне твір дитини. А для когось і перше.
У процесі спонтанної індивідуальної гри розкриваються особистісні особливості дитини: ступінь концентрації уваги, вміння доводити задумане до кінця.
Розмовляючи з дитиною до гри і після її закінчення, педагог з'ясовує рівень розвитку не тільки зв'язного мовлення (вміння скласти розповідь про те, що дитина побудував, як будував, як він буде грати), але й здатність фантазувати , включати в свою розповідь елементи казковості. За розповіддю дитини про майбутню споруді можна судити про те, як він уміє планувати майбутню діяльність.
Спонтанна спільна гра дитини і батька
Для того щоб одержати найбільш повне уявлення про дитину, про його сім'ю, необхідно встановити більш тісні відносини з батьками (зазвичай мамою). Це важливо не тільки для ефективного проведення корекційної роботи з дітьми, що мають мовну патологію або порушений інтелект, але й для успішного розвитку дітей з нормальним психофізіологічним розвитком. Дуже корисно провести спільну гру з батьками, які після цього стають набагато більш кваліфікованими помічниками педагога.
Логопед (дефектолог, вихователь) повинен бути готовий до того, що не завжди пропозиція пограти зустріне позитивну реакцію з боку батька. Багато з них, частіше ті, діти яких розвиваються нормально, відмовляються від гри, знаходячи різні причини. Будуть і такі варіанти, коли мама знайде поважний привід і відмовиться грати з дитиною, незважаючи на вмовляння малюка. Але бувають ситуації, коли дитина сама відмовляється грати з батьком. Це трапляється вкрай рідко, так як кожна дитина дуже любить робити все разом з дорослими (мамою). Наполягати і в першому, і в другому випадку марно. Навіть якщо гра в цей день відбудеться, вона не буде настільки плідна. Краще перенести гру на інший раз.
Педагогу необхідно продумати місце проведення спільної гри. Якщо мама відмовляється грати, сидячи на килимі, то краще запропонувати пограти за столом.
Наприкінці заняття обов'язково похваліть дітей і дорослих, оцініть їх споруду, якщо вони не зроблять це самі.
<...