рикраси шапочки, підбираючи кольори залежно від фону і використовуючи різні варіанти композиції.
Матеріал. Смуги кольорового паперу; силуети шапочок з білої, сірої та кольорового паперу; ножиці, клей.
Попередня робота. Розглядання візерунків, що прикрашають зимовий одяг (рукавиці, шарфи, шапочки, светри); акцентування уваги на ритмічному повторенні одних і тих же елементів візерунка, на їх розташуванні, кольорі.
Хід заняття. Вихователь пропонує дітям прикрасити шапочки візерунком. Пояснює, що, підбираючи кольори для візерунка, треба враховувати колір шапочки: якщо вона червоного кольору, то візерунок може бути білим, темно-червоним, коричневим, якщо синього, то красивим буде поєднання білого і темно-синього кольорів або білого і блакитного. Звертає увагу дошкільнят на розташування візерунка і його колір.
Дітям п'ятого року життя педагог нагадує, як треба працювати з ножицями, і пропонує розрізати смужки паперу на квадрати. Коли хлопці наклеять на нижній смузі шапочки візерунок, вихователь пропонує їм прикрасити шапочку красивим помпоном. Старші дошкільнята можуть показати молодшим послідовність вирізування (на першому занятті краще обмежитися зрізанням чотирьох куточків і маленьких виступів).
Аналіз виконаних робіт педагог проводить в ігровій формі (виставка з показом моделей головних уборів) [18, с.142].
Ліплення за задумом.
Мета заняття. Вчити самостійно придумувати зміст своєї роботи, вправляти в самостійному застосуванні отриманих знань.
Матеріал. Глина або пластилін, стеки, мокрі ганчірочки.
Попередня робота. Індивідуальні бесіди з дітьми про зміст майбутньої роботи, способах ліплення.
Малювання за казкою С.Я. Маршака «Казка про дурному мишеня»
Мета заняття. Створювати у дітей емоційне ставлення до героїв казки. Продовжувати формувати інтерес до колективної роботи. Вчити передавати в малюнку зміст казки.
Дітей п'ятого року життя продовжувати вчити малювати мишеня, домагаючись передачі виразного образу.
Дітей шостого та сьомого року життя вчити самостійно відбирати для зображення одного з героїв казки С.Я. Mapшака і виразно передавати його образ у малюнку. Продовжувати вчити розташовувати малюнок на широкій смузі.
Матеріал. Загальні рамки, папір за розміром загальних рамок світло-зеленого або блакитного відтінків, гуаш.
Попередня робота. Читання казки С.Я. Маршака; розгляд ілюстрацій Є.І. Чарушина із зображенням тварин.
Хід заняття. Вихователь разом з дітьми згадує зміст казки. Потім пропонує намалювати картинки удвох, зробити з них альбом і подарувати його малюкам. Діти п'ятого року життя малюють мишеняти, шостого та сьомого - одну з няньок, яких запрошувала мишка-мати до свого примхливому дитині-мишеняті.
Щоб були показані всі герої казки, вихователь дає завдання кожній парі подумати і сказати, яку няньку вони будуть малювати.
Потім педагог уточнює, який час року діти зобразять на своїх малюнках (літо), нагадує про співвідношення героїв казки за величиною (найменший - мишеня, а качка, щука, свиня та інші няньки - значно більше його , їх треба м...