ними емоціями; 4) Мімічна гімнастіка.Ігровой, бесіда, наглядний123.11.33Знакомство з жестамі1) Ігри «Вгадай жест», «Покажи жест», театральна гра «Передай позу»; 2) Творче завдання; 3) Гра «Повітряна кулька» .Ігровий, бесіда, наочний, метод проблемних сітуацій130.11.44 «Дивовижний світ емоцій і почуттів» 1) Вправа «Імпульс»; 2) Робота з фотографіями (радість, смуток, гнів, подив, сором); 3) Вправи «Гноми», «Дзеркало» .Ігровий, бесіда, наочний 107.12.55 «Емоції в наших альбомах» 1) Виконати малюнок на тему «Мій настрій зараз»/Малювання емоцій за бажанням; 2) Обговорення малюнків; 3) Обговорення фотографій.Метод проблемних сітуацій114.12.66 «фотокрос» Створення фотографій на будь-яку тему.Метод творчого фотографірованія121.12. 77 «Новий рік очима дітей» Колажування (створення композицій з картинок, фотографій про Новий рік). Наочний, метод проблемних сітуацій1 28.12.88 «Новий рік очима дітей» (друге заняття) Колажування (продовження роботи). Наочний, метод проблемних сітуацій1 11.01.99 «Мій світ» 1) Індивідуальний фотоколаж; 2) Виставка.Метод проблемних сітуацій118.01.110 «Давайте-но пограємо!» 1) Гра «Танець почуттів»; 2) Гра «Живі скульптури». 3) Рольова ігра.Ігровой, метод творчого фотографірованія125.01.111 «Як це правильно висловити?» 1) Вправи на вираження своїх емоції і почуттях посредствам міміки, пантоміміки; 2) Вправи на розрізнення емоцій за схемою; 3) Апплікація.Ігровой, наглядний101.02.112 «Театр в гості до нас прийшов!» 1) Гра «Театр масок» (інсценування); 2) Обговорення фотоснімков.Ігровой, метод творчого фотографірованія108.02.113 «Фотомарафон» Учитель фотографує молодших школярів на екскурсії. Метод творчого фотографірованія115.02.114 «Фоторамка» Виготовлення фоторамкі.Наглядний, метод проблемних сітуацій101.03.115 «Подорож по країнам» Виготовлення коллажаНаглядний, метод проблемних сітуацій115.03.116 «Придумай історію» Складання історій по фотографіям.Метод проблемних сітуацій129.03.117 «Весь навчальний рік трудилися- подивися, що вийшло! »Колективний фотоколаж, що складається з фотографій учащіхся.Метод проблемних сітуацій105.04.ІТОГО: 17 годин
ДОДАТОК 5
Заняття №1: «Фотографія у нас в гостях»
Мета: познайомити дітей з основними правилами, цілями, завданнями гуртка, викликати інтерес до занять, створення позитивного емоційного фону.
Завдання:
. Освітня: познайомити зі становленням фотографії як мистецтва, з історією виникнення фотографії; ознайомити учнів з різними жанрами фотографій.
. Виховна: виховувати допитливе ставлення до світу фотомистецтва.
. Розвиваюча: розвиток естетичного ставлення до дійсності, практичної діяльності, до творів мистецтва.
Обладнання: електронна презентація (електронний додаток); роздруковані для кожного учня розмальовки, олівці.
Хід заняття: .Організаціонний момент:
Здрастуйте, хлопці! Я хочу, щоб ви подарували один одному посмішку! Ось тепер у нас гарний настрій, можна працювати !. Повідомлення теми заняття:
Хлопці, протягом декількох тижнів я буду вести у вас гурток, називається він «У країні фотографій». Як ви думаєте, чим можна займатися на цьому гуртку? На заняттях ми будемо з вами грати в різні ігри, пробувати себе в якості фотографів, творити і багато іншого. Для цього нам необхідно багато трудитися, намагатися і у нас обов'язково все вийде. А сьогодні ми з вами познайомимося з таким видом мистецтва, як фотографія. Дізнаємося більше про різні фотоапаратах, про історію виникнення фотографій і попрацюємо в майстерні фотографа .. Робота по темі заняття:
Отже, що ж таке фотографія. Як ви розумієте це слово?
Фотографія (від грецьких фото - світло, граф - малюю, пишу) - малювання світлом.
Кожен з вас, якщо візьме фотоапарат, по-своєму побачить навколишній світ, відобразить мить.
А коли, на вашу думку, з'явилася перша фотографія? (1826р.)
Творцем фотографії був французький художник і винахідник Луї Дагер.
Фотограф через фотографії передає своє розуміння світу природи, речей, людини .. Фототерапевтичний робота:
Показ презентації «Фотографія як мистецтво». У даній презентації відображені види фотоапаратів, види фотографій, вводиться поняття «Фотограф - людина, що займається фотографією; це творча професія, що знаходиться на стику мистецтва і техніки ».
А хто ж створює фотографії?
Фотограф здійснює фотозйомку людей, природи, будівель, робить портретні фото, фото для документів на чорно-білій або кольоровій плівці, проявляє, промиває, сушить негативи, друкує знімки. Також він може займатися художнім оформленням різ...