вання школярів//Виховання школярів - 2005. - №8 -С. 17-19.
Козакова І. Особливості патріотичного виховання дошкільнят//Обруч.- 2003. - № 6. - С. 8-12.
Касимова, Т. А. Патріотичне виховання школярів: Методичний посібник/Т. А.Касімова, Д. Є.Яковлєв.- М .: Айрис-пресс, 2005. - 64 с.
Кобилянський В. А. Національна ідея і виховання патріотизму//Педагогіка.- 1998. - № 5. - С. 52.
Коменський Я. А. Велика дидактика.- Избр. пед. соч. М .: Учпедгиз, 1955. -С.74-75.
Леонтьєв А. А. Патріотичне виховання і національну освіту//Початкова школа (плюс і мінус).- 2002. - № 4. - С. 4-6.
луговинами, В. І. Розвиток патріотизму в Росії XXI століття: концепція, програма та практика патріотичного виховання молодих громадян Росії/В. І. луговинами.- М.: Гардарики, 2007. - 132 с.
Лутовінов В. І. Патріотичне виховання підростаючого покоління нової Росії//Педагогіка.- 1997. - № 3. - С. 52-56.
Макаренко, А. С. Лекції про виховання дітей/А. С. Макаренко//Вибрані пед. соч.:В 2-х т. Т. 2. - М.: Правда, 1986. - С. 35-52.
Максакова, В. І. Організація виховання молодших школярів: посібник для вчителя/В. І. Максакова.- М.: Просвещение, 2005. - 254 с.
Матушкин, С. Є. Сутність та особливості патріотичного виховання в сучасних умовах: на допомогу вчителю/С. Є. Матушкин.- Челябінськ, 2000. - 152 с.
Міщенко Л.І. Патріотичне виховання молодших школярів: Дис. канд. пед. наук.- М., 1982. - 208 с.
Патріотичне виховання: система роботи, планування, конспекти уроків, розробки занять Авт.-сост. І. А.Пашковіч.- Волгоград: Учитель, 2006. - 169 с.
Пушкарьова І.А. Ідея патріотизму в радянській і російської педагогіки/Все для класного керівника. М - Пілотний випуск, 2011-140с.
Російська педагогічна енциклопедія./Под ред. В. Г. Панова. У 2 т. - М .: Наукове видавництво «Велика російська енциклопедія», 1999. - Т.2.- 236с.
Сластенин, В. А. Педагогіка: навч. посібник для студ. вищ. пед. навч. закладів/В. А. Сластьонін [и др.].- М.: Академія, 2002. - 576 с.
Сухомлинський В.А. Батьківщина в серці.- М., 1980, - 175 с.
Ушинський, К. Д. Про народність у громадському вихованні/К. Д. Ушинський//Відомості соч.:В 6 т. Т. 1. - М.: Педагогіка, 2000. - 160с.
Харламов, І. Ф. Педагогіка: навч. посібник/І. Ф. Харламов.- М.: Гардарики, 2005. - 520 с.
ДОДАТОК
Класний годину на тему: «23 лютого - День Захисника Вітчизни».
Мета: Виховання патріотичних почуттів, любові до Батьківщини, поваги до Російської армії.
Завдання:
закріплювати знання дітей про різноманітність військових професій;
уточнити знання про те, чим займаються військові;
сформувати розуміння того, що робота військового потрібна і відповідальна;
розвивати пізнавальні процеси;
активізувати словниковий запас.
Хід заняття:
Хлопці, сьогодні ми з вами будемо проектувати стінгазету, яка буде присвячена ка ви думаєте чому? На аркуші записано дату, як ви думаєте, що вона означає? (23 лютого - День Захисника Вітчизни)
Так, 23 лютого наша країна святкуватиме День Захисника Вітчизни.
А що це за свято?
Як ви розумієте слово Вітчизна?
Яким близьким за значенням словом його можна замінити? (Батьківщина, Росія, країна)
Хто зазвичай стає на захист Вітчизни? (армія)
А що ж таке армія? Армія - це збройні сили нашої Батьківщини, які захищають її незалежність і свободу.
А чим сильна наша армія? Наша Армія озброєна сучасними військовими машинами, ракетами, автоматами, літаками, танками та ін.
В даний час Збройні Сили Росії складаються:
) з трьох видів військ:
Сухопутні війська. У них входять піхота, артилерія, ракетні частини, танки.
Військово-повітряні сили - входять бомбардувальні винищувальні, а також вертолітні частини і з'єднання.
Військово-Морський Флот входять з'єднання різних бойових кораблів, морська авіація, берегові бази, на яких розташовуються бойові кораблі і літаки.
) з трьох родів військ:
Ракетні війська стратегічного призначення озброєні зенітними ракетами і літаками-вини...