ічна психологія»: Навчальний пособіе.Ростов: вид. «Фенікс», 1997р.
. Істоміна Н.Б. та ін. Методика викладання математики в початкових классах.- М .: МГЗПІ, 1996.
. Істоміна Н.Б. Методика навчання математики в початкових класах.- М .: Лінка-прес, 1997. - 288 с.
. Істоміна Н.Б. Методичні рекомендації до підручника 2 клас.- М.: ТОО Фірма «Лінка-прес», 1995. - 141 с.
. Істоміна Н.Б. Проблеми сучасного уроку математики в початкових класах//Початкова школа.- 2001. - №4.- С. 65.
. Менкес М.В. Кросворди і ребуси//Початкова школа.- 2001. - №5.
. Пишкало А.М. Методика навчання елементам геометрії у перших классах.- М., 1993.
. Рудницька В.Н. Тематичні і торгові контрольні роботи з математики в початковій школі.- М .: Изд. дім «Дрофа», 1996. - 221 с.
. Тихоненко А.В. Вивчення поняття величини по системі розвивального навчання В.В. Давидова//Початкова школа.- 1999. - №4.- С. 86-94.
. Уткіна Н.Г., Уліткіна Н.В., Юрачева Т.В. Збірник вправ і робіт з математики для початкової школи: 1-2 клас.- М .: АРКТН; ЛАРГОС, 1997. - 111 с.
. Чілінгірова Л.К., Спиридонова Б.С. Граючись, вчимося математиці.- М .: Просвещение, 1993. - 189 с.
. Шмирьова Г.Г., Нестерович С.М. Узагальнюючі уроки з теми «Величини»//Початкова школа.- 2000. - №3.- С. 33.
. Ерднієв П.М. Навчання математики в початкових класах.- М .: АТ «Сторіччя», 1995. - 269 с.
. Ерднієв УП.М. Укрупнення дидактичних одиниць як технологія навчання. Частина 1., Москва. Просвітництво 1992.
ДОДАТОК
Додаток 1
Конспект уроку на тему: «Довжина і її вимір»
Мета: Введення поняття довжина і її вимір
Завдання: 1. Сформувати уявлення про довжину і основних одиницях її виміру.
. Розвивати вміння вимірювати довжину використовуючи різні прийоми.
. Виховувати акуратність, старанність, взаємодопомога.
Організаційний момент. Перевірка готовності учнів до уроку.
На столі у кожного учня має бути: аркуш паперу, на якому зображені два відрізки, лінійка, дві мірки (1.5 і 1 см) відповідно № 1 і №2, виготовлені з цупкого паперу, смужка паперу в клітку довжиною 8 клітин.
Введення нового матеріалу. Учитель (У): хлопці, хто пам'ятає, що таке довжина предмета або відрізка?
Учні (у): довжина це те, на скільки один предмет або відрізок довше або коротше іншого.
У: (показує ілюстрацію, на якій зображені дві стрічки червона і синя, причому червона стрічка длиннее синьою) Яка стрічка длиннее червона або синя? у: червона стрічка длиннее синьої.
У: яка стрічка коротше?
у: синя стрічка коротше червоною.
У: як ви дізналися?
у: синя стрічка намальована під червоною, вона уклалася в червоній повністю і ще залишився шматочок червоної.
У: подивіться на аркуш паперу, який лежить у вас на парті, там намальовано два відрізки а і Ь. Відповідайте не зміряти, який з цих відрікся длиннее?
у: (розходяться в думці).
У: чому у вас різні відповіді?
у: ми ці відрізки не вимірюються.
У: давайте ми їх виміряємо за допомогою смужки з клечаіой паперу. Скільки клітин у відрізку а?
у: у відрізку а 6 клітин.
У: Значить довжина відрізка а ...?
у: 6 клітин.
У: Виміряйте цієї ж смужкою довжину відрізка Ь. Чому дорівнює її довжина?
у: Довжина цього відрізка дорівнює 6 клітин.
У: Що можна сказати про довжинах цих відрізків?
у: Довжини цих відрізків рівні, т.е вони однакові.
У: Тепер давайте виміряємо довжину відрізка а міркою №1.Какова довжина цього відрізка?
у: Довжина цього відрізка а дорівнює двом мірками №1.
У: Тепер виміряйте довжину відрізка Ь міркою №2. Яка його довжина?
у: Його довжина дорівнює трьом мірками №2.
У: Як же так, ми з'ясували, що відрізки а і Ь однакові, а вимірявши їх, отримали різні чисельні значення?
у: Ми отримали різні значення через те, що вимірювали різними мірками.
У: Що ж нам тепер робити, як зрозуміти один одного?
...