овувалися моральні якості. І головне - величезний ефект: жодного позіхає на уроці! Всім цікаво. Діти грають, а граючи мимоволі закріплюють, вдосконалюють і доводять до рівня автоматизованого досвіду знання з російській мові. А дзвінок, який повідомляє про закінчення уроку, більше дратує, ніж радує.
Систематична робота в цьому напрямку благотворно позначилася на формуванні в учнів стійкого інтересу до навчання, збагаченню словникового запасу, активізації уваги дітей, підвищенню орфографічної пильності. Проведення позакласного заходу допомогло зацікавити молодших школярів, підвищити їх успішність з російської мови.
Список літератури.
В
1. Н.В. Бабкіна/Використання розвиваючих ігор та вправ у вченому процесі/Початкова школа. - М., 1998. - № 4
2. П.М. Баєв/Граємо на уроках російської мови, М., 1989
3. Н.Т. Баранов/Методика викладання російської мови. М.; Просвещение, 1990
4. К. В. Бардін.: "Як навчити дітей вчитися ", Москва" Просвещение ", 1987
5. В.К. Бахир Розвивальне навчання/Початкова школа. - М., 1997. - № 5
6. В.К. Бахир, А.П. Макарівська, В.М. Степанов Експеримент в початкових класах/Початкова школа. - М., 1997. - № 5
7. М. Р. Безносікова. Нетрадиційні прийоми закріплення вивченого матеріалу на уроках російської мови// Початкова школа № 9 - 2002
8. А. А. Бондаренко. Вчимо російській мови по-новому!// Початкова школа № 11 - 2002
9. І. Г. Бромберг. Ігрові програми// Початкова школа № 9 - 1991
10. Ф.І. Буслаєв "Про викладанні вітчизняного мови ", 18434
11. О.В. Губанова, Левкина І.С. Використання ігрових прийомів на уроках/Початкова школа. - М., 1997. - № 6
12. Я.К. Грот "Про елементарному викладанні російської мови ", 1855
13. З. В. Дощіцин. Готовність дитини до шкільного навчанню і адаптація в школі/Оцінка ступеня готовності дітей до навчання в школі в умовах різнорівневої диференціації. М.; 1994
14. Н.Б. Істоміна Розвивальне навчання/Початкова школа. М., 1996. - № 12
15. М. А. Козлова. Я йду на урок до початкової школи: Російська мова. М.; Видавництво "Перше вересня "2000
16. Є. І. Коновалова/Нестандартні уроки. М.; Дрофа, 2002
17. В. А. Крутецкий/Психологія, 1986
18. С. В. Кульневич, Т. П. Лакоценіна/Нетрадиційні уроки в початковій школі, 2002
19. Г.М. Куджаспірова, А.Ю. Куджаспіров/Педагогічний словник. М.; "Академія" 2001
20. А. А. Ланшакова. Як казка допомагає засвоєнню частин слова// Початкова школа В«11 - 2000
21. Л.А. Лецко Розвиваючий канон в системі Ельконіна-Давидова-Репкіна/- М., 1997. - № 3
22. М. Р. Львів/методика навчання російській мові в початкових класах. М.; "Просвіта" 1987
23. Л.І. Наймушина Кросворди на уроках російської мови/Початкова школа. - М., 1997. - № 6
24. В. М. Полонський. Науково-педагогічна інформація/Словник-довідник. М.; Нова школа 1995
25. С. В. Савінова/Нестандартні уроки в початковій школі, 2000
26. Н.І. Семяшкіна Значення дидактичних ігор і завдань при навчанні грамоті/Початкова школа. - М., 1997. - № 2
27. М. Н Смирнова, В. Н. Копоруліну/Ростов - на - Дону: Фенікс, 2003
28. А. В. Текучев/Хрестоматія з методики російської мови. 1982
29. Е. У Ткаченка/Опорні конспекти 2002
30. Н. Б. Троїцька/Нестандартні уроки і творчі заняття. М.; Астрель 2004
31. Т. А. Форкіна. Правопис в загадках// початкова школа № 5 - 1999
32. Ф.Ф. Фортунатов "Про викладанні граматики російської мови в школі ", 1903
33. О. С. Цеплакова. Перфокарти на уроках російської мови// Початкова школа № 5 - 1999
34. А.А. Шахматова "До питання про викладання російської мови в учебниз закладах ", 1903
35. В.І. Яковенко Використання коштів наочності і цікавого матеріалу на уроках російської мови/Початкова школа. - М., 1997. - № 3
36. Програми загальноосвітніх установ початкові класи (1-4) М.; "Просвіта" 2000
37. Русский мову в школі, - М., 1993. - № 3
38. Русский мова в школі. - М., 2005. - № 17
39. Русский мова в школі. - М., 2005. - № 24
Додаток 1
В
Конспект уроку нетрадиційної форми закріплення вивченого матеріалу на уроках російської мови
Тема: "Узагальнення знань про видання і Ь знаки". p> Цілі : - Закріпити отримані знання про видання і Ь знаках;
- розвивати орфографічну пильність;
- Прищеплювати інтерес до предмета;
- підвищити емоційний стан дітей.
Хід уроку:
У нас незвичайний сьогодні урок, з'ясувати треба, хто в класі знавець. Учні сусіднього класу, які навчаються теж у 2 класі, запропонували провести урок, який у них пройшов, і заради експерименту дізнатися, хто краще засвоїв тему. А ось яку? Ось девіз, який вони запропонували....